15/14-09-481
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" березня 2009 р.Справа № 15/14-09-481
Господарський суд Одеської області у складі:
судді Петрова В.С.
При секретарі Стойковій М.Д.
За участю представників:
від позивача – Калюжна М.В.;
від відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Товариства з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” про стягнення 18785,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
В засіданні суду 13.03.2009 р. оголошувалась перерва до 30.03.2009 р. в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.
Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” штрафу в розмірі 17 000,00 грн. та пені за прострочення сплати зазначеного штрафу в сумі 1785,00 грн., посилаючись на наступне.
Одеським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України на виконання повноважень покладених державою на органи Антимонопольного комітету України передбачених статтями 7,17,22,22-1 Закону України „Про Антимонопольний комітет України” було розглянуто справу № 07-01/2008, порушену відносно Товариства з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” за ознаками порушення, передбаченого п. 1 ч. 2 ст. 13 Закону України „Про захист економічної конкуренції” у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку надання послуг з перевезення пасажирів автобусами загального користування, які працюють у режимі маршрутного таксі в міському сполученні шляхом встановлення таких цін реалізації товару (послуги), які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.
25.11.2008 року Адміністративною колегією Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України було прийнято рішення № 47-рш по даній справі, яким визнано, що відповідно до ч.2 ст. 12 Закону України „Про захист економічної конкуренції” на ринку перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 203 міста Одеса (Цементний завод - Парк Шевченка), який здійснює перевезення пасажирів в територіальних межах визначеного паспортом автобусного маршруту № 203 міста Одеси (початковий пункт на маршруті - Цементний завод, кінцевий пункт - парк Шевченка), ТОВ АТП „Південне” за результатами діяльності у період жовтень 2007 року - 1 півріччя 2008 року займає монопольне становище з часткою, яка перевищує 35%; визнано дії ТОВ АТП „Південне”, які полягають у встановленні ціни на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 203 міста Одеси в режимі маршрутного таксі, розрахунок якої здійснений без додержання порядку, визначеного діючим законодавством, що призвело до встановлення економічно необґрунтованого тарифу, та, в свою чергу, до ущемлення прав споживачів, порушення, передбаченого п.2 ст. 50, п.1 ч.2 ст. 13 Закону України „Про захист економічної конкуренції” у вигляді зловживання монопольним становищем шляхом встановлення таких цін реалізації товару (послуги), які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку; та керуючись ст. 52 Закону України „Про захист економічної конкуренції” на ТОВ „АТП „Південне” накладено штраф у розмірі 17 000,00 гривень.
Відповідно до ст. 56 Закону України „Про захист економічної конкуренції” особа на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України сплачує його у двомісячний термін з дня одержання рішення про накладення штрафу.
Як зазначає позивач, рішення Адміністративної Колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 47-рш від 25.11.2008 року по справі №07-01/2008 було отримано товариством з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” 28.11.2008 року, а строк сплати штрафу сплинув 29.01.2008 року. Також, законодавством України передбачено двомісячний термін для оскарження рішення, прийнятого органами Антимонопольного комітету України. Так, рішення № 47-рш від 25.11.2008 року Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України в установлені законом строки оскаржене не було.
Штраф у розмірі 17 000,00 гривень відповідачем сплачений не був, у зв'язку з чим позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” штраф у розмірі 17000,00 грн. та пеню за прострочення сплати штрафу у сумі 1785,00 грн.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 09.02.2009 р. порушено провадження у справі № 15/14-09-481 та справу призначено до розгляду в засіданні суду.
Відповідач проти позову заперечує, вважає позовні вимоги безпідставними, необґрунтованими тат такими, що не підлягають задоволенню, про що зазначено у запереченнях по справі (а.с.24-27).
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши та дослідивши матеріали справи, господарський суд встановив наступне.
Адміністративною колегією Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за результатами розгляду матеріалів справи № 07-01/2008 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ТОВ „Автотранспортне підприємство „Південне” було прийнято рішення № 47-рш від 25.11.2008 р. (а.с. 4-10) „Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу”, яким було визнано, що відповідно до ч.2 ст. 12 Закону України „Про захист економічної конкуренції” на ринку перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 203 міста Одеса (Цементний завод - Парк Шевченка), який здійснює перевезення пасажирів в територіальних межах визначеного паспортом автобусного маршруту № 203 міста Одеси, ТОВ АТП „Південне” за результатами діяльності у період жовтень 2007 року - 1 півріччя 2008 року займає монопольне становище з часткою, яка перевищує 35%; також визнано дії ТОВ АТП „Південне”, які полягають у встановленні ціни на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 203 міста Одеси в режимі маршрутного таксі, розрахунок якої здійснений без додержання порядку, визначеного діючим законодавством, що призвело до встановлення економічно необґрунтованого тарифу, та, в свою чергу, до ущемлення прав споживачів, порушення, передбаченого п.2 ст. 50, п.1 ч.2 ст. 13 Закону України „Про захист економічної конкуренції” у вигляді зловживання монопольним становищем шляхом встановлення таких цін реалізації товару (послуги), які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку; та накладено на ТОВ „АТП „Південне” штраф у розмірі 17 000,00 гривень.
Також 25.11.2008 р. Одеським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України було направлено на адресу відповідача вимогу № 2035-01/2008 про сплату штрафу згідно рішення № 47-рш від 25.11.2008 року та копію зазначеного рішення.
Так, як вбачається з матеріалів справи, рішення Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 47-рш від 25.11.2008 року по справі №07-01/2008 було отримано Товариством з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” 28.11.2008 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 1319710 (а.с. 11).
Відповідно до статті 22 Закону України “Про Антимонопольний комітет України” розпорядження, рішення та вимоги органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимоги уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення в межах їх компетенції є обов'язковими для виконання у визначені ними строки, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ст. 56 Закону України „Про захист економічної конкуренції” особа на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України сплачує його у двомісячний термін з дня одержання рішення про накладення штрафу.
Також відповідно до ст. 241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф –це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Так, на момент розгляду справи відповідачем накладений на нього штраф не був сплачений, у зв'язку з чим позовні вимоги про стягнення з відповідача накладеного на нього штрафу в сумі 17 000, 00 грн. підлягають задоволенню.
Крім того, згідно ст. 57 Закону України „Про захист економічної конкуренції” рішення, прийняті адміністративною колегією територіального відділення Антимонопольного комітету України, державним уповноваженим Антимонопольного комітету України, адміністративною колегією Антимонопольного комітету України у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у заявах, справах про узгоджені дії, можуть бути перевірені за заявою осіб, які брали участь у справі, або за власною ініціативою у порядку, встановленому Антимонопольним комітетом України. Заява про перевірку рішення може бути подана до Антимонопольного комітету України у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.
Також згідно ст. 60 Закону України „Про захист економічної конкуренції” заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.
Між тим, як встановлено в ході розгляду справи, у строк до 29.01.2009 р. Товариством з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” не було подано до позивача заяву про перевірку рішення № 47-рш від 25.11.2008 року, також зазначене рішення не було оскаржене позивачем у встановлені законодавством порядку та строки.
Щодо позовних вимог про стягнення пені в сумі 1785,00 грн. у зв'язку з несплатою відповідачем штрафу у встановлений законом строк, то суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно ч. 5 ст. 56 Закону України “Про захист економічної конкуренції” за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.
Відтак, як зазначає позивач, станом на 04.02.2009 р. строк прострочення сплати відповідачем штрафу склав 7 днів.
Приймаючи до уваги те, що розмір пені за один 1 день прострочення штрафу складає 1,5% від суми штрафу, то сума штрафу за 7 днів, відповідно, складає 1785,00 грн.
Приймаючи до уваги вищенаведене, суд вважає позовні вимоги Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” 1785,00 грн. пені за прострочення сплати штрафу такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 32 Господарського процесуального кодексу України визначено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно зі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів, зокрема, є примусове виконання обов'язку в натурі.
Оцінюючи надані сторонами докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України цілком обґрунтовані, відповідають фактичним обставинам справи та вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягають задоволенню.
У зв'язку з тим, що спір виник внаслідок неправомірних дій відповідача, відповідно до ст. ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 44-49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Товариства з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” про стягнення 18785,00 грн. задовольнити.
2. СТЯГНУТИ з Товариства з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” (65037, Одеська обл., Овідіопольський район, с. Мізікевича, ж/м Червоний хутір, вул. Виноградна, 22; код ЄДРПОУ 30559650; р/р 26004376812001 в ЗАТ КБ „ПриватБанк” філія „Южне головне регіональне управління”, МФО 328704) до Державного бюджету на рахунок ГУДКУ в Одеській області (код ЄДРПОУ 23213460, МФО 828011, р/р 31117106700002, код за бюджетним класифікатором 21081100, вид платежу „Адміністративні штрафи та інші санкції”, символ банку 106 Державний бюджет) штраф у сумі 17000/сімнадцять тисяч/грн. 00 коп. та пеню в сумі 1785/одна тисяча сімсот вісімдесят п'ять/грн. 00 коп.
3. СТЯГНУТИ з Товариства з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” (65037, Одеська обл., Овідіопольський район, с. Мізікевича, ж/м Червоний хутір, вул. Виноградна, 22; код ЄДРПОУ 30559650; р/р 26004376812001 в ЗАТ КБ „ПриватБанк” філія „Южне головне регіональне управління”, МФО 328704) до державного бюджету України (Головне Управління Держказначейства України в Одеській області, ЄДРПОУ 23213460, р/р 31114095700008 МФО 828011 КБК 22090200) витрати по держмиту в сумі 187/сто вісімдесят сім/грн. 85 коп.
4. СТЯГНУТИ з Товариства з обмеженою відповідальністю „Автотранспортне підприємство „Південне” (65037, Одеська обл., Овідіопольський район, с. Мізікевича, ж/м Червоний хутір, вул. Виноградна, 22; код ЄДРПОУ 30559650; р/р 26004376812001 в ЗАТ КБ „ПриватБанк” філія „Южне головне регіональне управління”, МФО 328704) до бюджету (Головне Управління Держказначейства України в Одеській області, ЄДРПОУ 23213460, р/р 31217259700008 МФО 828011 КБК 22050000) витрати на ІТЗ судового процесу в розмірі 118/сто вісімнадцять/грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення підписано 03.04.2009 р.
Суддя Петров В.С.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2009 |
Оприлюднено | 05.05.2009 |
Номер документу | 3466385 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Петров В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні