ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 листопада 2013 року м. Київ К/9991/34166/11
Вищий адміністративний суд України у складі: суддя Костенко М.І.- головуючий, судді Бухтіярова І.О., Приходько І.В.,
розглянув у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу державної податкової інспекції в м. Сімферополі Автономної Республіки Крим (далі - ДПІ)
на постанову окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.07.2010
та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2011
у справі № 2а-5598/10/10/0170
за позовом приватного підприємства "Абсолют - 2007" (далі - Підприємство)
до ДПІ
про визнання недійсним рішення та спонукання до виконання певних дій.
За результатами розгляду касаційної скарги Вищий адміністративний суд України
ВСТАНОВИВ:
Постановою окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.07.2010, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2011, уточнені позовні вимоги Підприємства задоволено; визнано протиправним та скасовано рішення ДПІ про анулювання реєстрації позивача платником ПДВ, оформлене актом від 14.04.2010 № 219/15-2.
На вказані рішення ДПІ подано касаційну скаргу, в якій заявник зазначає про невідповідність висновків судів положенням чинного законодавства та дійсним обставинам справи і просить відмовити у позові, скасувавши оскаржувані судові акти.
Перевіривши повноту встановлення судовими інстанціями фактичних обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального і процесуального права, обговоривши доводи касаційної скарги, Вищий адміністративний суд України не вбачає підстав для задоволення касаційної скарги ДПІ з урахуванням такого.
Судовими інстанціями у справі з'ясовано, що за актом ДПІ від 14.04.2010 № 219/15-2 було анульовано реєстрацію Підприємства як платника ПДВ з посиланням на підпункт «ґ» пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість» з причин незнаходження цього платника за юридичною адресою, а також відсутності у нього основних засобів для провадження статутної діяльності.
За змістом підпункту «ґ» пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість» реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання .
Порядок державної реєстрації юридичних осіб врегульований Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців». Частиною другою статті 38 цього Закону підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, визначено:
визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом;
провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;
невідповідність мінімального розміру статутного капіталу юридичної особи вимогам закону;
неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;
наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Таким чином, підпунктом «ґ» пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість» наведені випадки припинення юридичної особи імплементовано до переліку підстав анулювання реєстрації платником ПДВ.
Втім у розглядуваному випадку податковим органом не доведено існування відповідних підстав для позбавлення позивача статусу платника ПДВ. Адже ДПІ не подано доказів щодо наявності у Єдиному державному реєстрі запису про відсутність позивача за місцезнаходженням. Навпаки, судами за наслідками дослідження наявного у матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 128) встановлено підтвердженість статусу відомостей про юридичну особу позивача, у тому числі й відносно його місцезнаходження.
Посилання ДПІ на відсутність у Підприємства основних засобів, необхідних для провадження його статутної діяльності, також цілком об'єктивно були відхилені судами в якості підстави для анулювання реєстрації позивача платником ПДВ. Адже податковим законодавством (зокрема, пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість») не передбачено відповідної підстави для позбавлення особи статусу платника ПДВ. До того ж, платник податку не позбавлений можливості здійснювати господарську діяльність із залученням необхідних для цього матеріальних ресурсів (основних фондів). Судами було встановлено декларування позивачем оподатковуваних поставок у період з квітня 2007 року по лютий 2010 року в загальному обсязі 47 114 952 грн., що підтверджує факт здійснення ним господарської діяльності.
З урахуванням викладеного Вищий адміністративний суд України вважає, що висновки судових інстанцій щодо відсутності у ДПІ підстав для анулювання реєстрації Підприємства платником ПДВ, покладені в основу оскаржуваних судових актів, відповідають установленим під час розгляду справи обставинам та діючому законодавству.
А відтак процесуальні підстави для скасування оскаржуваних рішень зі спору відсутні.
Керуючись статтями 220, 220 1 , 223, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу державної податкової інспекції в м. Сімферополі Автономної Республіки Крим відхилити.
2. Постанову окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.07.2010 та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2011 у справі № 2а-5598/10/10/0170 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку статей 236-238 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя: М.І. Костенко судді:І.О. Бухтіярова І.В. Приходько
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2013 |
Оприлюднено | 09.12.2013 |
Номер документу | 35829179 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Костенко М.І.
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Дугаренко Ольга Володимирівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Дугаренко Ольга Володимирівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Щепанська Ольга Анатоліївна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кудряшова А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні