13/298
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" лютого 2009 р. Справа № 13/298
За позовом Виконавчої дирекції Чернівецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
До відповідача Селянсько-фермерського господарства „Славне”
Про стягнення заборгованості по страхових внесках на соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 105,41 грн.
Суддя С.О. Миронюк.
Представники:
Від позивача – Карлечук М.В. – головний спеціаліст юридичного відділу. Доручення № 01-13/32 від 09.01.2009 р.
Від відповідача – не з'явився.
СУТЬ СПОРУ : Виконавча дирекція Чернівецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулась із позовною заявою до суду про стягнення з Селянсько-фермерського господарства „Славне”, с. Жилівка, Новоселицький район, Чернівецька область, простроченої заборгованості по страхових внесках на соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 105,41 грн..
Ухвалою суду від 17.12.2008 р. відкрито провадження по даній справі, судове засідання призначено на 13.01.2009 р.
Ухвалою суду від 13.01.2009 р. розгляд справи був відкладений на 05.02.2009 р. в зв'язку з неявкою представника відповідача в судове засідання.
05.02.2009 р. представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному об'ємі, посилаючись на невиконання відповідачем своїх зобов'язань щодо сплати заборгованості.
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмового пояснення на позов не подав, вимоги позивача не спростував. Зазначене не перешкоджає вирішенню спору по суті, оскільки наявним в справі поштовим повідомленням підтверджується належне повідомлення відповідача про час і місце слухання справи, а тому справу розглянуто за наявними у ній матеріалами.
Заслухавши позивача, розглянувши матеріали справи та дослідивши і оцінивши надані доказі в сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню враховуючи наступне.
Селянсько-фермерське господарство „Славне” зареєстровано в Чернівецькій міській виконавчій дирекції Чернівецького обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як платника внесків державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
Згідно підпункту 1 пункту 2 статті 27 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ страхувальник зобов'язаний зареєструватися у виконавчій дирекції відділенні Фонду як платник страхових внесків у десятиденний строк з дня отримання свідоцтва про державну реєстрацію.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" - страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
В пункті 3 статті 23 вищевказаного Закону зазначено, що днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування за безготівковими розрахунками - день подання до установи банку розрахункових документів на перерахування страхових внесків на рахунок Фонду; - у разі сплати готівкою - день внесення коштів до банківських установ чи відділення зв'язку для перерахування на рахунок Фонду.
Згідно звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 9 місяців 2008 року, поданого до виконавчої дирекції Чернівецького обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відповідачем, за останнім рахується заборгованість по страховим внескам в сумі 105,41 грн..
Оскільки відповідач заборгованість по страхових внесках на соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності не сплатив а у процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин, з нього слід стягнути суму в розмірі 105,41 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Селянсько-фермерського господарства „Славне” (с. Жилівка, Новоселицький район, Чернівецька область) р/р 2600993242330 в ЧОФ АКБ „Укрсоцбанк”, МФО 356011, код 32482867, на користь виконавчої дирекції Чернівецького обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (м. Чернівці, вул. Гулака-Артемовського, 19) т/р 2560852 в ЧОД ВАТ „Райффайзенбанк Аваль”, МФО 356464, код 26034841, заборгованість по страхових внесках на соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 105,41 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.О. Миронюк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2009 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3590903 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Миронюк Сергій Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні