Постанова
від 03.03.2009 по справі 3/3
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

3/3

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                             ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  "03" березня 2009 р.                            м.Чернівці                                       Справа № 3/3

Господарський суд Чернівецької області у складі головуючого судді Гончарука О.В.

при секретарі Балух-Бзовик М.В.

Представники:

від позивача –Печерова А.О., довіреність від 02.01.2009 року

від відповідача –не з'явився

розглянувши матеріали справи за позовом Управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі Чернівецької області

до товариства з обмеженою відповідальністю «Антей», с. Грозинці  Хотинського району Чернівецької області

про стягнення заборгованості –946,39 грн.

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі Чернівецької області звернулося до товариства з обмеженою відповідальністю «Антей»з позовом про стягнення заборгованості до Пенсійного фонду України у розмірі 946,39 грн., що виникла внаслідок порушення відповідачем вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 09.01.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до розгляду на 04.02.2009 року.

Ухвалою від 04.02.2009 року у зв'язку з неявкою представника відповідача розгляд справи відкладено на 25.02.2009 року.

На день розгляду справи 25.02.2009 року відповідач повторно не забезпечив явку свого представника у судове засідання у зв'язку з чим, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи без участі відповідача. Представник позивача просить задовольнити позовні вимоги, посилаючись, при цьому, на обставини зазначені у позові.

У судовому засіданні 25.02.2009 з технічних причин оголошено перерву до 03.03.2009 року.

Заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні у матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні докази, суд встановив.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Антей»перебуває на обліку в управлінні Пенсійного Фонду України у Хотинському районі Чернівецької області і, відповідно, є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з поданими відповідачем до управління Пенсійного фонду України у Хотинському районі Чернівецької області розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вересень 2007 року та листопад 2007 року, відповідач самостійно узгодив суму платежу до Фонду у розмірі 408,49 грн.

Рішенням №3 від 11.01.2008 року позивачем застосовано до відповідача фінансові санкції у розмірі 696,39 грн. з яких 333,43 грн. штрафу та 362,96 грн. пені.

Вказане рішення, відповідач в адміністративному чи судовому порядку не оскаржував.

05.01.2009 року позивачем прийнято та надіслано на адресу відповідача вимогу про сплату боргу за №Ю-1, якою визначено суму боргу платника страхових внесків перед Фондом, станом на 20.12.2008 року, –3503,65 грн.

10.01.2009 року відповідач отримав вказану вимогу, однак суму боргу до цього часу не сплатив.

Відповідно до пункту шостого частини другої статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№ 1058-IV від 09.07.2003 року (надалі - Закон), страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною третьою статті 18 Закону страхові внески визначено як цільовий загальнообов'язковий платіж, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Частиною шостою статті 20 Закону передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до статті 106 Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

Отже, у судовому засіданні встановлено наявність з боку відповідача порушень вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в частині несвоєчасної сплати страхових внесків.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно частини 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд  встановлює  наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінюючи надані докази в сукупності, господарський суд встановив, що позов підлягає задоволенню: з відповідача підлягає стягненню 946,39 грн. недоїмки.

Судовий збір належить стягнути з відповідача, з вини якого спір доведено до розгляду у господарському суді.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 2, 9, 17, 69, 70, 71, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163 та частиною 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Антей», (с. Грозинці, Хотинського району Чернівецької області, код 30795120):

- на користь управління Пенсійного фонду України у Хотинському районі Чернівецької області (м. Хотин, вул. Св. Покровська, 11б, р/р 256013001 у ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 356431, код 21430650) 946 грн. заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;

- у дохід державного бюджету 9,4 грн. судового збору.

3. З набранням постановою законної сили видати виконавчі листи.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку  подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у  повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

У судовому засіданні 03.03.2009 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст даної постанови підписано 05.03.2009 року.

Суддя                                                             О.В. Гончарук

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення03.03.2009
Оприлюднено19.05.2009
Номер документу3591431
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3/3

Ухвала від 19.09.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков Станіслав Георгійович

Ухвала від 04.09.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков Станіслав Георгійович

Ухвала від 27.05.2010

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гончарук Олег Валентинович

Ухвала від 23.06.2011

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Фоміна В. О.

Ухвала від 18.05.2010

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 27.01.2010

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 19.01.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Турецький І.М.

Ухвала від 05.12.2011

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Зубченко І.В.

Ухвала від 02.02.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков Станіслав Георгійович

Ухвала від 25.01.2011

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Мамченко Ю. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні