Ухвала
від 29.01.2014 по справі 5/290
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

29 січня 2014 року м. Київ В/800/81/14

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого - судді Заїки М.М.,

суддів Олендера І.Я.,

Рецебуринського Ю.Й.,

Стародуба О.П.,

Тракало В.В.

розглянувши заяву ОСОБА_4 про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 лютого 2013 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_4 звернувся до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 лютого 2013 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 13 лютого 2013 року касаційну скаргу ОСОБА_4 залишено без задоволення, а постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 15 червня 2010 року, якою в задоволенні позову відмовлено, без змін.

Не погоджуючись з постановленим у справі рішенням суду касаційної інстанції, ОСОБА_4 звернувся із заявою про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 лютого 2013 року посилаючись на неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

Зокрема, заявник посилається на ухвалу Вищого адміністративного суду України від 01 жовтня 2013 року як на підставу для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 лютого 2013 року.

Відповідно до положень статті 239 1 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом статей 239 2 та 240 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.

Згідно з статтею 235 Кодексу адміністративного судочинства України Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.

Статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:

1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;

2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.

Подібність правовідносин означає, зокрема, тотожність об'єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм (зокрема, часу, місця, підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин). Зміст правовідносин з метою з'ясування їх подібності в різних рішеннях суду касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи.

Як вбачається зі змісту ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 лютого 2013 року, про перегляд якої ставиться питання, та ухвали Вищого адміністративного суду України від 01 жовтня 2013 року, на яку скаржник посилається як на підставу перегляду справи, - вони постановлені за результатами вирішення подібних правовідносин.

Разом з тим, як вбачається зі змісту заяви та приєднаних до неї додатків, обставини справи, що розглядаються, відмінні від тих, на які посилається заявник в обґрунтування наявності підстав для перегляду справи, що не дає можливості дійти висновку щодо неоднаковості застосування судом касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права.

З огляду на зазначене, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що зазначена справа не може бути допущена до перегляду Верховним Судом України з підстав, передбачених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 236 - 240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

у х в а л и л а:

Відмовити в допуску до провадження Верховного Суду України адміністративної справи за позовом ОСОБА_4 до Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними, в порядку перегляду по цій справі ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 лютого 2013 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий М.М. Заїка

Судді І.Я. Олендер

Ю.Й. Рецебуринський

О.П. Стародуб

В.В. Тракало

СудВищий адміністративний суд України
Дата ухвалення рішення29.01.2014
Оприлюднено04.02.2014
Номер документу36946515
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —5/290

Ухвала від 01.10.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Вавренюк Л.С.

Ухвала від 24.09.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Вавренюк Л.С.

Ухвала від 03.07.2015

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Шевчук О.Б.

Ухвала від 29.01.2014

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Заїка М.М.

Ухвала від 10.12.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Жукова Л.B.

Ухвала від 17.09.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Жукова Л.B.

Постанова від 17.07.2012

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Андрієнко В.В.

Рішення від 28.03.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 15.02.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 13.02.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні