13/6
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" лютого 2009 р. Справа № 13/6
10.00 год.
За позовом Прокурора Кельменецького району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Кельменецькому районі
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Іванівецький колос»
про стягнення заборгованості в сумі 1410,99 грн.
Представники:
Від позивача –.
Від відповідача – не з'явився.
В судовому засіданні приймав участь – Балук О.М. – прокурор.
СУТЬ СПОРУ: Прокурор Кельменецького району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Кельменецькому районі звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Іванівецький колос», с. Іванівці, Кельменецький район, Чернівецька область, про стягнення заборгованості в сумі 1410,99 грн.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач посилається на те, що у відповідності до статті 1 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, статті 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, відповідач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного Фонду України у Кельменецькому районі і є платником страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування.
Однак, внески до фонду не вносить, внаслідок чого у нього виникла заборгованість перед Пенсійним фондом України у сумі 1410,99 грн.
Ухвалою суду від 14.01.2009 р. відкрито провадження по даній справі, судове засідання призначено на 05.02.2009 р.
Ухвалою суду від 05.02.2009 р. розгляд справи був відкладений на 24.02.2009 р. в зв'язку з неявкою представника відповідача в судове засідання.
23.02.2009 р. від позивача надійшло клопотання, в якому останній просить розглянути позов по суті без участі свого представника за доказами, які містяться в матеріалах справи.
Відповідач вдруге в судове засідання не з'явився, письмове пояснення на позов не подав, вимоги позивача не спростував. Зазначене не перешкоджає вирішенню спору по суті, оскільки наявним в справі поштовим повідомленням підтверджується належне повідомлення відповідача про час і місце слухання справи, а тому справу розглянуто за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши подані документи, з'ясувавши обставини справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд встановив наступне.
Відповідач взятий на облік в Управлінні Пенсійного Фонду України у Кельменецькому районі та є платником страхових внесків загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з поданого позивачем розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень 2008 року за відповідачем рахується заборгованість в сумі 1410,99 грн.
Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі –Закон), який набрав чинності 01.01.2004 року, визначено систему пенсійного забезпечення і механізм її функціонування, встановлено, що страхувальниками та відповідно платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання і вони зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески (преамбула Закону, статті 2, 14, 15, 17 Закону).
У відповідності до частини 2 статті 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, передбачені статтею 20 цього Закону... вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі – недоїмка) і стягуються з урахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Відповідно до частини 6 статті 20 цього Закону страхувальники зобов'язуються сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
За таких обставин суд дійшов висновку, що суми недоїмки узгоджені відповідачем згідно із Законом № 1058-ІV та не сплачені ним у встановлені законодавством строки, а відтак, позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 4-12, 71, 87, 94, 98, 159, 160, 161, 162, 163, 167, пунктами 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Іванівецький колос», с. Іванівці, Кельменецький район, Чернівецька область (р/р 26006301146 в Ощадбанку, МФО 356378, код 32171870) на користь Управління пенсійного фонду України у Кельменецькому районі, вул. Бессарабська, 39, с.м.т. Кельменці, Кельменецький район, Чернівецька область (р/р 25605300141001 у Кельменецькому відділенні Ощадбанку, МФО 356378, код 21430638) заборгованість по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1410,99 грн.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Після набрання постановою законної сили видати виконавчий лист.
Суддя С.О. Миронюк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2009 |
Оприлюднено | 01.06.2009 |
Номер документу | 3712565 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні