Ухвала
від 19.02.2014 по справі 2019/299/12
КОЛОМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

6/625/32/14

Справа № 2019/299/2012

Провадження № 6/625/32/14

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 лютого 2014 року с. Різуненкове

Коломацький районний суд Харківської області у складі: головуючого судді - Яковенко А.О., при секретарі судового засідання - Талавирі С.Г.,

за участю:

державного виконавця - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду подання заступника начальника відділу державної виконавчої служби Коломацького РУЮ в Харківській області про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України,-

В С Т А Н О В И В :

Заступник начальника відділу державної виконавчої служби Коломацького РУЮ в Харківській області звернувся до Коломацького районного суду Харківської області з поданням, в якому просив суд тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України боржника: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце мешкання: АДРЕСА_1, без вилучення паспортного документа.

В судове засідання представник ВДВС Коломацького РУЮ Харківської області не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, до суду надав заяву про розгляд справи в його відсутності (а.с. 254).

Відповідно до ч. 2 ст. 377-1 ЦПК України, суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Враховуючи обізнаність державного виконавця, про час, дату та місце судового засідання та надану заяву, суд приходить до висновку про можливість слухання справи за відсутності державного виконавця.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про обгрунтованість подання та можливість його задоволення, виходячи з наступного.

На примусовому виконанні у відділі державної виконавчої служби Коломацького РУЮ в Харківській області знаходиться виконавче провадження № 34664350 про стягнення з ОСОБА_1, аліментів у розмірі 10472,06 грн. (станом на 30.01.2014 року) по справі Коломацького районного суду Харківської області № 2019/299/2012.

Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Згідно з ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» підставами тимчасової відмови у виїзді за кордон, зокрема якщо є неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання; боржник ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи); щодо нього подано цивільний позов до суду.

За таких умов, підставою для обмеження у праві виїзду за межі України є наявність в особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням та наявність паспорту для виїзду за кордон, у зв'язку з чим право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням суду (чи рішенням інших органів) зобов'язань, при цьому факт ухилення боржника від виконання рішення має підтверджуватись сукупністю доказів, які державний виконавець зазначає у поданні.

З наданих державною виконавчою службою матеріалів вбачається, що постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Коломацького РУЮ в Харківській області Гришко О.А., від 10.10.2012 року відкрито виконавче провадження з примусового виконання рішення Коломацького районного суду Харківської області № 2019/299/2012 про стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліментів на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/2 всіх видів заробітку, але не менше ніж 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, встановлені нормами Закону України „Про виконавче провадження". Зокрема, державний виконавець зобов'язаний вжити заходів примусового виконання рішень, установлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії (стаття 5 Закону).

Під ухиленням від виконання зобов'язань, покладених на боржника рішенням, слід розуміти як пряму відмову від виконання рішення, так і інші винні дії, які свідчать про те, що боржник ухиляється від виконання зобов'язань.

Необхідною умовою для встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника фізичної особи за межі України є наявність встановленого факту про те, що боржнику відомо про рішення, яким на нього покладені відповідні зобов'язання, примусове виконання якого здійснюється державною виконавчою службою.

Дослідженням наданих державним виконавцем документів встановлено, що в тексті постанови про відкриття виконавчого провадження від 10.10.2012 року державним виконавцем боржнику запропоновано самостійно виконати виконавчий документ. Будь-які відомості про виконання цієї постанови ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в матеріалах справи відсутні.

Порядок черговості здійснення виконавчих дій по примусовому виконанню рішення суду, визначається Законом України "Про виконавче провадження" та Інструкцією з організації примусового виконання рішень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року № 512/5, який є обов'язковим для державного виконавця. Вказаний порядок державним виконавцем у цілому був дотриманий.

Судом встановлено, що боржник ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в добровільному порядку борг у розмірі 10472,06 грн. не відшкодувала, що підтверджується розрахунком (а.с. 253).

Відповідно до п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України " Про виконавче провадження" - державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертається до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Згідно з ч. 1 ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника-фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Враховуючи вищевикладене, дослідивши надані документи, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню, оскільки ОСОБА_1, в добровільному порядку борг у розмірі 10472,06 грн. не відшкодувала, і тому суд вважає за необхідне з метою забезпечення неупередженого, своєчасного і повного виконання виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 2019/299/2012 виданого Коломацьким районним судом Харківської області про стягнення з ОСОБА_1, боргу 10472,06 грн., тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України громадянку ОСОБА_1, без вилучення паспортного документа.

На підставі викладеного, керуючись ст. 33 Конституції України, ст.ст. 5, 6, 52, 63 Закону України "Про виконавче провадження", ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду і в'їзду в Україну громадян України», Інструкцією з організації примусового виконання рішень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року № 512/5, ст.ст. 377-1, 293 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

1. Подання заступника начальника відділу державної виконавчої служби Коломацького РУЮ в Харківській області про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України - задовольнити в повному обсязі.

2. Тимчасово обмежити громадянку України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце мешкання: АДРЕСА_1, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1, виданий 18 вересня 1996 року Коломацький РВ УМВСУ в Харківській області, у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа.

3. Копію ухвали суду надіслати до Коломацького РУЮ в Харківській області та ОСОБА_1, для відома.

4. Копію ухвали суду після набрання нею законної сили, направити Голові Адміністрації Державної прикордонної служби України для виконання.

5. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Коломацький районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

6. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Якщо апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя: А.О.Яковенко

СудКоломацький районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення19.02.2014
Оприлюднено20.02.2014
Номер документу37233727
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2019/299/12

Ухвала від 12.11.2013

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Ухвала від 19.02.2014

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Ухвала від 06.02.2014

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Рішення від 25.09.2012

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Рішення від 20.09.2012

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Ухвала від 15.08.2012

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Ухвала від 15.08.2012

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Ухвала від 25.07.2012

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Ухвала від 25.07.2012

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Ухвала від 25.07.2012

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні