ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. № 8/85
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
24 березня 2014 року м. Київ№ 826/2926/14 Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
Товариства з обмеженою відповідальністю "Сістем Кепітал Солюшнз" доДержавної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про скасування податкових повідомлень-рішень , ВСТАНОВИВ:
07.03.2014 р. до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Сістем Кепітал Солюшнз» (надалі - позивач/ТОВ «Сістем Кепітал Солюшнз») з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (надалі - відповідач/ДПІ у Голосіївському р-н ГУ Міндоходів у м. Києві), в якому просить суд:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду;
2. Скасувати податкове повідомлення-рішення від 07.11.2013 р. №0005992207 на суму 21 314 грн., податкове повідомлення-рішення від 07.11.2013 р. №0006002207 на суму 537 291 грн., податкове повідомлення-рішення від 07.11.2013 р. №0006012207 на суму 782 869 грн., податкове повідомлення-рішення від 29.01.2014 р. №0000592207 на суму 4 263 грн., податкове повідомлення-рішення від 29.01.2014 р. №0000602207 на суму 18 776 грн., податкове повідомлення-рішення від 29.01.2014 р. №0000612207 на суму 40 852 грн.;
3. Стягнути з ДПІ у Голосіївському р-н ГУ Міндоходів у м. Києва на користь ТОВ «Сістем Кепітал Солюшнз» судовий збір в розмірі 487,20 грн. (чотириста вісімдесят сім грн. 20 коп.).
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва №826/2926/14 від 11.03.2014 р. позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі суду.
24.03.2014 р. через відділ документального обігу та контролю суду до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов лист (вх. №01-5/20588 від 21.03.2014 р.) до якого були документи на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків адміністративного позову, розглянувши надані матеріали, суддя визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.
Однак, згідно положень ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до ч.5 ст.71 КАС України, суд може збирати докази з власної ініціативи, при цьому суд акцентує увагу на тому, що згідно з ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Так, при розгляді матеріалів позову, суд дійшов висновку про необхідність витребувати у сторін додаткових документів.
Керуючись ст.ст. 104-107 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись під головуванням судді Саніна Б.В.
2. Закінчити підготовче судове засідання та призначити судовий розгляд справи на 31.03.2014 р. о 10:00 год., що відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання №69.
3. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.
4. Витребувати від позивача (надати в судовому засіданні).
ь засвідчену копію документів, на підставі яких діє позивач (свідоцтво про державну реєстрацію тощо), довідку з органу статистики про знаходження позивача в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, довідку про наявність рахунків позивача у банківських установах або органах Державного казначейства України;
ь власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
ь належним чином завірені копії наступник документів (або письмові пояснення із зазначенням причин неможливості їх надання): додатки та додаткові документи до договорів (в разі наявності) укладених з контрагентами за перевіряє мий період; акти виконаних робіт (акти приймання-передачі), рахунки-фактури; платіжні доручення та оригінали виписок з розрахункових рахунків позивача, завірених відповідними банківськими установами, що засвідчують факти сплати позивачем вартості отриманих товарів (послуг); довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей та витяги з журналу обліку виданих довіреностей на отримання товарно-матеріальних цінностей; товаро-транспортні накладні; податкові декларації з "розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів", тощо.
ь належні докази (у вигляді письмових пояснень з доданими до них первинними розрахунковими документами, документи бухгалтерського обліку і звітності, внутрішніми організаційно-розпорядчими документами підприємства, тощо) наявності фізичних, технічних та технологічних можливостей у позивача та його контрагентів фізичних, технічних та технологічних можливостей (матеріально-технічної бази) (в тому числі власних/орендованих виробничих, офісних приміщень, транспортних засобів, інших основних засобів), трудових ресурсів, необхідних для здійснення тих чи інших дій, що становлять зміст господарської діяльності, зокрема (але не виключено): наявність кваліфікованого персоналу, наявність відповідних ліцензій та інших дозвільних документів, що необхідні для ведення певного виду господарської діяльності.
ь інші документи, які на думку позивача, підтверджують реальність виконання господарських операцій за договорами.
5. Запропонувати відповідачу подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
6. Витребувати від відповідача (надати в судове засідання).
ь належним чином засвідчені копії документів (нормативних актів), на підставі яких діє відповідач;
ь копії документів, на підставі яких були винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення №0005992207 від 07.11.2013 р., №0006002207 від 07.11.2013 р., №0006012207 від 07.11.2013 р., №0000592207 від 29.01.2014 р., № 0000602207 від 29.01.2014 р., №0000612207 від 29.01.2014 р. (зокрема, але не виключно: запит, наказ, направлення на перевірку, акти зустрічних перевірок, акти перевірок контрагентів позивача, тощо).
7. Покласти персональну відповідальність за виконання п.6 резолютивної частини ухвали на керівника (або виконуючого обов'язки керівника) ДПІ у Голосіївському р-н ГУ Міндоходів у м. Києві, та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.
8. Покласти персональну відповідальність за виконання п.4 резолютивної частини ухвали на керівника (або засновника) ТОВ «Сістем Кепітал Солюшнз» та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.
У випадку неможливості з'явитись в судове засідання, сторонам подати відповідне повідомлення, в якому вказати обґрунтування поважності неможливості з'явитись до судового засідання та надати відповідні докази, що посвідчують поважність причин.
Суддя Б.В. Санін
Додаток на адресу відповідача : позовна заява з додатками.
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Роз'яснення прав та обов'язків особі, яка може бути притягнута до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2014 |
Оприлюднено | 01.04.2014 |
Номер документу | 37942846 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Санін Б.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні