Ухвала
від 11.04.2014 по справі 2а-1670/5932/12
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

11 квітня 2014 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/5932/12

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Ясиновський І.Г., розглянувши подання Крюківського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції Полтавської області про надання розстрочки виконання рішення суду від 29 квітня 2013 року у справі № 2а-1670/5932/12 за позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби до Приватного підприємства " Чіп і К" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

11 вересня 2012 року Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція Полтавської області Державної податкової служби звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства " Чіп і К" про стягнення з розрахункових рахунків заборгованості по податку на додану вартість в розмірі 85 873 грн 10 коп.

Постановою суду від 29 квітня 2013 року адміністративний позов Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "ЧІП і К" про стягнення податкового боргу задоволено повністю. Стягнуто з рахунків Приватного підприємства "Чіп і К" (код ЄДРПОУ 34987688, вул. Дорошенка, б.4, м. Кременчук, Полтавська область, 39619) кошти на погашення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 85873,10 грн. (вісімдесят п'ять тисяч вісімсот сімдесят три гривні десять копійок) на р/р 31111029700008, код платежу 14010100, одержувач: Державний бюджет УДКС України у місті Кременчуці Полтавської області, код одержувача 37965850, банк - ГУДКС України у Полтавській області, МФО 831019.

10 квітня 2014 року до суду надійшло подання Крюківського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції Полтавської області про надання розстрочки виконання рішення суду від 29 квітня 2013 року у справі № 2а-1670/5932/12 за позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби до Приватного підприємства " Чіп і К" про стягнення податкового боргу.

Відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Дослідивши матеріали даного подання, суд зауважує, що в останньому наявні певні недоліки, без усунення яких не можливе його вирішення по суті.

Частина 7 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України дозволяє суду у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, застосовувати закон, що регулює подібні відносини (аналогію закону).

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

у відповідності до частин 4, 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

В свою чергу, представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону; законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом (частини 3,7 статті 56 цього Кодексу).

Повноваження законних представників підтверджуються документами про займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи (частина 2 статті 58 цього ж Кодексу).

В даному випадку, позовна заява підписана заступником начальника Крюківського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції Полтавської області Я.В. Донець. Натомість у додатках до позовної заяви наявне рішення власника даного підприємства про його припинення. Також, в матеріалах позову відсутній документ (витяг зі статуту та/або з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на дату подання позовної заяви, наказ на призначення тощо), який засвідчує, що Я.В. Донець уповноважений представляти права та інтереси Крюківського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції Полтавської області.

Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Вищий адміністративний суд України в інформаційному листі від 16.11.2011 №2091/11/13-11 звернув увагу судів на те, що абзацом двадцять сьомим пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 № 270, визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

З аналізу зазначеної норми вбачається, що розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.

Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

З огляду на викладене та з урахуванням вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом.

Натомість, позивачем до матеріалів позовної заяви долучено копії подання з доданими до нього документами для направлення сторонам справи.

Також, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві, зокрема, зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Згідно змісту подання державним виконавцем констатовано факт відсутності коштів у відповідача, що, на його думку, унеможливлює виконання судового рішення належним чином, однак не надано належних доказів такого факту відсутності коштів станом на дату звернення до суду з даним поданням.

Згідно з частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 106, 108, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Подання Крюківського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції Полтавської області про надання розстрочки виконання рішення суду від 29 квітня 2013 року у справі № 2а-1670/5932/12 за позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Чіп і К" про стягнення податкового боргу - залишити без руху.

Заявнику у надати строк для усунення недоліків до 09 грудня 2013 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків подання, останнє буде повернуто.

Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документу, що підтверджує повноваження представника, який підписав подання (наказ про призначення, довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника); доказів надіслання відповідачу копії подання та доданих до нього документів (фіскальний чек та опис вкладення рекомендованого відправлення з відміткою поштового відділення) або їх копій належної якості; належних доказів факту відсутності коштів у боржника станом на дату звернення до суду з даним поданням.

Копію ухвали направити особі, що звернулася з поданням.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд.

Суддя І.Г. Ясиновський

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.04.2014
Оприлюднено15.04.2014
Номер документу38182911
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1670/5932/12

Ухвала від 01.10.2012

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

І.Г. Ясиновський

Ухвала від 24.02.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

С.С. Сич

Ухвала від 05.01.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

С.С. Сич

Постанова від 05.03.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

С.С. Сич

Ухвала від 15.12.2014

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

С.С. Сич

Ухвала від 11.04.2014

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

І.Г. Ясиновський

Ухвала від 15.02.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Костенко М.І.

Ухвала від 21.01.2013

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Донець Л.О.

Ухвала від 29.11.2012

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Донець Л.О.

Постанова від 22.10.2012

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

І.Г. Ясиновський

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні