9/509
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
————————————————————————————————————————
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "01" червня 2009 р. Справа № 9/509
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Алексєєва М.В.
за участю представників сторін
від позивача Дончук І.Б. - директор
від відповідача не з'явився
Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом Приватного підприємства "Дозор" (м. Житомир)
до Державного підприємства Міністерство Оборони України "Укрвійськбуд" в особі "75 Управління начальника робіт" філії ДП МОУ "Укрвійськбуд" (м.Житомир)
про стягнення 72579,67 грн.
Позивач звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з відповідача на свою користь 72579,67 грн., з яких 56943,55 грн. основного боргу, 8853,75 грн. інфляційних нарахувань та 6782,37 грн. пені.
Представник позивача в засіданні суду позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, свого представника в засідання суду не направив, хоча про час та місце судового засідання був належним чином повідомлений.-
Відповідно до ст. 75 ГПК України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до укладеного між Приватним підприємством "Дозор" (позивач у справі) та Державним підприємством Міністерство Оборони України "Укрвійськбуд" в особі "75 Управління начальника робіт" філії ДП МОУ "Укрвійськбуд" (відповідач ) договору від 18 вересня 2007 року за № 21 замовник передав , а Охоронна фірма прийняла під охорону об'єкт, персонал, матеріальне майно.
Згідно з п. 1.6 вищезазначеного договору, замовник щомісячно перераховує не пізніше п'ятнадцятого числа слідуючого місяця на розрахунковий рахунок Охоронної фірми суму в розмірі 4250,00грн.
На виконання умов договору позивач надав відповідачеві послуги по охороні об'єкта, що підтверджується актами здачі-прийняття робіт, копії яких долучено до матеріалів справи, оригінали оглянуто в судовому засіданні. (а.с.24-32).
Замовник (відповідач) не здійснив оплату за надані послуги, таким чином, станом на день звернення позивача до суду з позовом у відповідача перед останнім виникла заборгованість у сумі 56943,55 грн.
Позивач направив відповідачу претензію від 11.11.2008 р. (а.с. 14-15) з вимогою сплатити борг, яка була залишена відповідачем без відповіді та задоволення.
Відповідно до ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
У відповідності ч.1. ст.903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Ст. 525 ЦК України визначає, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Ст. 526 ЦК України визначає, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У відповідності до ч. 1 ст. 173 ГК України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ч. 2 вказаної статті, основними видами господарських зобов'язань є майново-господарські зобов'язання та організаційно-господарські зобов'язання.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 ГК України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до п.1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Відповідно до п.2 вказаної статті, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
П.5.1 договору про охорону виробничих (господарських) об'єктів № 21 від 18.09.07. визначає, що замовник за порушення строків оплати по договору , відшкодовує охоронній фірмі за кожен день прострочки пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми, яка підлягає перерахуванню.
Згідно з вимогами ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ч.3 ст. 549 ЦК України).
Представник відповідача в судовому засіданні погоджується з сумою основного боргу та нарахуванням штрафних санкцій.
Суд перевірив правильність нарахованих позивачем штрафних санкцій зазначених у розрахунках (а.с.11-12) та прийшов до висновку, що вони підтверджуються належними доказами та підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований, підтверджений належними доказами, що містяться в матеріалах справи та підлягає задоволенню в повному обсязі на суму 72579,67 грн., з яких 56943,55 грн. основного боргу, 8853,75 грн. інфляційних нарахувань та 6782,37 грн. пені.
Судові витрати покладаються на відповідача .
На підставі ст.ст. 525, 526, 901 ЦК України, керуючись ст.ст. 82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства Міністерство Оборони України "Укрвійськбуд" в особі "75 Управління начальника робіт" філії ДП МОУ "Укрвійськбуд", м.Житомир, 04050, м. Київ, вул. Мельникова,81, корпус,20,код 24308300
на користь Приватного підприємства "Дозор", 10029, м. Житомир, вул. Чапаєва,15, кв.25, код 32122196 - 56943,55 грн. основного боргу, 8853,75 грн. інфляційних нарахувань та 6782,37 грн. пені, 725,80 грн. державного мита та 118,00 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя Алексєєв М.В.
Дата підписання 09.06.09.
Віддрукувати:
1 - в справу
2,3 - сторонам
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2009 |
Оприлюднено | 15.06.2009 |
Номер документу | 3822966 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Алексєєв М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні