Постанова
від 14.11.2011 по справі 4-1678/11
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА МИКОЛАЄВА

м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 49 Справа № 4-1678/11

ПОСТАВНОВА

07 листопада 2011 року Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Рудяк А.О., при секретарі Богославець Я.С., за участю прокурора Яковенко Д.М., захисника ОСОБА_1, розглянувши скаргу

ОСОБА_2 на постанову прокурора відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією, прокуратури Миколаївської області Яковенко Д.М. від 01.09.2011 р. про відмову у порушенні кримінальної справи за фактом застосування заборонених методів слідства з боку співробітників УБОЗ УМВС України в Миколаївській області до ОСОБА_2 у зв'язку з відсутністю в їх діях складу злочинів, передбачених ч. 3 ст. 364, ч. 1 ст. 365 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Центрального районного суду м. Миколаєва зі скаргою, в якій просив скасувати зазначену вище постанову, оскільки вважав, що її винесено передчасно без проведення належної перевірки.

У судовому засіданні представник ОСОБА_2 ОСОБА_1 скаргу підтримав, послалися на те, що прокурор не вжив усіх можливих передбачених законом заходів для перевірки заяви ОСОБА_2, зокрема, при переведенні останнього з СІЗО УДД України з ПВП в Миколаївській області до ІТТ ММУ УМВС України в Миколаївській області з 08 липня 2010 року по 19 липня 210 року, для проведення слідчих дій, з останнім була проведена за його словами тільки одна слідча дія за клопотанням останнього.

Дослідивши матеріали, на підставі яких винесено оскаржувану постанову, вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, який вважав скаргу необґрунтованою, а оскаржувану постанову законною, суд приходить до наступного.

Згідно ст. 236-1 КПК України, скарга на постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до районного (міського) суду за місцерозташуванням органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом семи днів з дня отримання копії постанови чи повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови.

Відповідно до змісту постанови, що оскаржується, в процесі додаткової перевірки було встановлено, що ОСОБА_2 також переводили з Миколаївського слідчого ізолятора до ІТТ в період з 08.07.2010 року по 19.07.2010 року, та з 23.07.2010 року по 02.08.2010 року з дозволу слідчого з ОВС прокуратури Миколаївської області Гуденка В.А. В своїх поясненнях від 29.08.2011 року Гуденко В.А. мотивував причини переведення ОСОБА_2 до ІТТ необхідністю проведення великої кількості слідчих дій.

Також, у постанові зазначено, що згідно тверджень ОСОБА_5, доставку ОСОБА_2 до Міської дитячої лікарні № 3 ним було здійснено на неодноразові прохання ОСОБА_2 для передачі йому дружиною засобів особистої гігієни.

Разом з тим, в матеріалах перевірки (а.с. 6-7) містяться інші письмові пояснення ОСОБА_5, в яких той повідомляв, що у ході конвоювання ОСОБА_2 з місця проведення слідчих дій до ІТТ, останній звернувся до ОСОБА_5 з проханням дорогою заїхати до Міської дитячої лікарні № 3, де у той час знаходилася дружина ОСОБА_6 з дитиною, і забрати приготовану нею продуктову передачу. Оскільки лікарня знаходилася на шляху слідування, він як начальник конвою дав дозвіл заїхати на територію лікарні та у дружини, яка вийшла з дитиною, забрав передачу.

Згідно пояснень дружини ОСОБА_2 ОСОБА_6, 24.06.2010 року до неї привезли чоловіка, з яким вона спілкувались про загальний стан справ, також з нею спілкувались співробітники УБОЗ з питань місцезнаходження Сушко.

Співробітники УБОЗ Стобород Р.А., Седух Д.І. Самарянський Д.А. в своїх поясненнях підтвердили факт спілкування з дружиною ОСОБА_2 під час його конвоювання.

Зі змісту ст. 99 КПК України випливає, що прокурор своєю постановою відмовляє у порушенні кримінальної справи лише при відсутності підстав до порушення кримінальної справи, якими згідно ч. 2 ст. 94 КПК України є достатні дані, що вказують на наявність ознак злочинів.

Частиною 4 ст. 97 КПК України, передбачено, що в разі необхідності перевірити заяву про злочин до порушення справи, така перевірка здійснюється прокурором в строк не більше десяти днів шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.

В порушення наведених вище норм КПК України прокурор під час перевірки заяви ОСОБА_2, не вживши всіх можливих заходів щодо одержання даних, необхідних для прийняття рішення про відмову у порушенні кримінальної справи чи рішення про її порушення, передчасно дійшов висновку про відсутність однак злочинів у діях працівника УБОЗ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_5, про які повідомив ОСОБА_2 у своїй заяві.

У той час як ОСОБА_2 у своїх поясненнях стверджує, що переведення з СІЗО до ІТТ і організація зустрічі з дружиною і дитиною були засобами незаконного тиску на цього з метою домогтися дачі показань.

Зокрема, не встановлено, яку саме велику кількість слідчих дій, про які вказує Гуденко В.А., було проведено з ОСОБА_2 за час його знаходження в ІТТ з 08.07.2010 по 19.07.2010 р., якщо останній вказую на те, що з ним було проведено лише одну слідчу дію.

Крім того, не усунуті протиріччя в поясненнях ОСОБА_5 щодо мети конвоювання ОСОБА_2 до дружини, що знаходилась в Міській дитячій лікарні № 3.

Також під час опитування ОСОБА_6, та співробітників УБОЗ Стобород Р.А., Седух Д.І. Самарянський Д.А. не встановлено, яким чином проходило опитування дружини ОСОБА_2, чи не застосовувався психологічний тиск до неї.

Без з'ясування зазначених вище обставин, дійти висновку про відсутність підстав до порушення кримінальної справи за його заявою є неможливим.

Прийняття прокурором без з'ясування вказаних обставин рішення про відмову у порушенні кримінальної справи з посиланням на відсутність для цього підстав, тобто достатніх даних, що вказують на наявність у діях ОСОБА_5 ознак злочинів, є не додержанням вимог ст. 99 КПК України.

Як випливає зі змісту ч. 3 ст. 236-2 КПК України, розглянувши скаргу, суддя, якщо при відмові у порушенні справи не виконані вимоги статті 99 цього Кодексу скасовує постанову про відмову в порушенні справи і повертає матеріали для проведення додаткової перевірки.

На підставі викладеного, керуючись ст. 236-2 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Постанову прокурора відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією, прокуратури Миколаївської області Яковенко Д.М. від 01.09.2011 р. про відмову у порушенні кримінальної справи за фактом застосування заборонених методів слідства з боку співробітників УБОЗ УМВС України в Миколаївській області до ОСОБА_2 у зв'язку з відсутністю в їх діях складу злочинів, передбачених ч. 3 ст. 364, ч. 1 ст. 365 КК України - скасувати та повернути матеріали, що стали підставою для її винесення, для проведення додаткової перевірки.

На постанову протягом семи діб з дня винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Миколаївської області.

Суддя: А.О. Рудяк

СудЦентральний районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення14.11.2011
Оприлюднено25.04.2014
Номер документу38356086
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —4-1678/11

Постанова від 01.12.2011

Кримінальне

Суворовський районний суд м.Херсона

Головко О. В.

Постанова від 14.11.2011

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Рудяк А. О.

Постанова від 26.12.2011

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Рудяк А. О.

Постанова від 26.09.2011

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Шелестов К. О.

Постанова від 10.08.2011

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Шипов І. М.

Постанова від 21.07.2011

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Макаров В. О.

Постанова від 10.06.2011

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волокітіна Н. Б.

Постанова від 30.05.2011

Кримінальне

Ворошиловський районний суд м. Донецька

Князьков В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні