Ухвала
від 17.10.2014 по справі 2-а-828/09
ЛУГИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Лугинський районний суд Житомирської області

Справа № 2-а-828/09

Провадження по справі № 6-а/281/2339/14

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2014 року смт. Лугини

Лугинський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого - судді - Нечуй Б.П.

за участю секретаря - Чудакової Ю.П.

розглянувши подання відділу ДВС Лугинського районного управління юстиції про зміну способу і порядку виконання судового рішення, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні суду перебувала адміністративна справа №2-А-828/09 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області про визнання дій протиправними та стягнення невиплачених коштів, передбачених ч. 2 ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 05 листопада 2009 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково; стягнуто з управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі на користь ОСОБА_1 7851,82 грн. підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, передбаченого ч. 2 ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 22.05.2008 року по 31.02.2008 року.

Згідно ухвали апеляційного суду Житомирської області постанову Лугинського районного суду від 04 березня 2011 року скасовано. Ухвалено нове рішення. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області здійснити нарахування ОСОБА_1 доплати до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 22.08.2008 року по 31.12.2008 року з урахуванням фактично виплачених коштів за вказаний період.

Виконавчий лист по справі перебуває на виконанні у відділі ДВС Лугинського районного управління юстиції .

Державний виконавець звернувся до суду із заявою, в якій просив змінити спосіб і порядок виконання вищевказаного судового рішення, із зобов'язання провести відповідні виплати на стягнення з управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі 7731,82 грн., посилаючись на положення ст. 7 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

Зазначав, що згідно повідомлення управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі проведено перерахунок пенсії відповідно до рішення суду, в загальній сумі 7731,82 грн.

Крім того, в поданні державним виконавцем зазначено, що виконання зазначеної постанови суду неможливе через відсутність коштів, виплата яких буде здійснена за наявності відповідного фінансування з Державного бюджету України.

Представник ВДВС Лугинського РУЮ в судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи без його участі.

Представник УПФУ в Лугинському районі в судове засідання не з'явився, хоча й був повідомлений належним чином про дату, час і місце розгляду справи.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, хоча й була повідомлена належним чином про дату, час і місце розгляду справи.

Суд, дослідивши докази по справі, дійшов висновку, що подання задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Статтею 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

З матеріалів справи вбачається, що постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 05 листопада 2009 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково; стягнуто з управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі на користь ОСОБА_1 7851,82 грн. підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, передбаченого ч. 2 ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 22.05.2008 року по 31.02.2008 року.

Згідно ухвали апеляційного суду Житомирської області постанову Лугинського районного суду від 04 березня 2011 року скасовано. Ухвалено нове рішення. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області здійснити нарахування ОСОБА_1 доплати до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 22.08.2008 року по 31.12.2008 року з урахуванням фактично виплачених коштів за вказаний період.

За приписами пункту другого частини четвертої статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії (п. 2 ч. 2 ст. 162 КАС України).

Аналіз резолютивної частини судового рішення та аналіз зазначених процесуальних норм дають підстави зробити висновок про те, що зобов'язання, покладені на відповідача судом, є позовними вимогами як обраним судом видом захисту порушених прав позивача, які суд задовольнив.

За таких обставин ВДВС Лугинського РУЮ просив змінити не спосіб виконання постанови суду, а судове рішення по суті позовних вимог і вирішити додаткову позовну вимогу про стягнення коштів, яка не була предметом розгляду та дослідження адміністративного суду під час прийняття цієї постанови.

Крім того, частиною першою статті 263 КАС України встановлено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Підставою для застосування правил цієї норми є обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі: ускладнюють його виконання або роблять неможливим. Для відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення такою обставиною може бути недостатність коштів на рахунку, стихійне лихо, для зміни способу чи порядку виконання судового рішення - неможливість виконання судового рішення внаслідок відсутності, пошкодження або знищення об'єкта стягнення або з інших причин.

Таким чином, для відстрочення, розстрочення виконання рішення та зміни способу його є такі підстави: для розстрочення та відстрочення - обставини, що ускладнюють виконання, а для зміни способу і порядку виконання - обставини, які роблять виконання неможливим.

З матеріалів справи вбачається, що виконання судового рішення неможливе через відсутність коштів, виплата яких буде здійснена за наявності відповідного фінансування з Державного бюджету України.

Отже, виконання судового рішення фактично можливе, хоча й за певних умов, тому відсутні підстави для зміни способу виконання судового рішення , в зв'язку із чим в задоволенні подання відділу ДВС Лугинського районного управління юстиції необхідно відмовити .

На підставі викладеного та керуючись ст. 263 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ: Відмовити в задоволенні подання відділу державної виконавчої служби Лугинського районного управління юстиції про зміну способу і порядку виконання судового рішення Лугинського районного суду в справі №2-А-828/09 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області про стягнення невиплачених коштів, передбачених ч. 2 ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Житомирського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали суду.

Суддя Б.П.Нечуй

СудЛугинський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення17.10.2014
Оприлюднено23.10.2014
Номер документу40957046
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-828/09

Ухвала від 17.10.2014

Адміністративне

Лугинський районний суд Житомирської області

Нечуй Б. П.

Постанова від 18.03.2009

Адміністративне

Жовтневий районний суд м.Маріуполя

Помогайбо В.О.

Постанова від 17.04.2009

Адміністративне

Старобільський районний суд Луганської області

Озеров Віталій Олександрович

Ухвала від 11.11.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Василенко Я.М

Постанова від 21.04.2009

Адміністративне

Микитівський районний суд м.Горлівки

Попов В.В.

Постанова від 27.07.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Глущенко Я.Б.

Постанова від 21.12.2009

Адміністративне

Ставищенський районний суд Київської області

Галич Юрій Михайлович

Постанова від 26.01.2010

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Добродняк Ірина Юріївна

Постанова від 05.03.2009

Адміністративне

Великописарівський районний суд Сумської області

Семенова Оксана Сергіївна

Постанова від 08.06.2009

Адміністративне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Юрій Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні