КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-1016/2007
Провадження №6/319/33/2014
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 листопада 2014 року смт Куйбишеве
Куйбишевський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Скляра С.Ю.,
при секретарі судового засідання Шипко А.В.,
з участю державного виконавця Гладнєва Г.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Куйбишевського районного суду Запорізької області подання старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Куйбишевського районного управління юстиції Запорізької області (далі - ВДВС Куйбишевського РУЮ) Ясько В.Г. про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, -
В С Т А Н О В И В :
03 листопада 2014 року старший державний виконавець ВДВС Куйбишевського РУЮ Ясько В.Г. звернулась до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2, який має невиконані зобов'язання, покладені на нього судовим рішенням.
В обґрунтування подання зазначено, що у ВДВС Куйбишевського РУЮ на виконанні знаходиться виконавче провадження ЄДРВП №44380067 з виконання виконавчого листа №2-1016 від 13 липня 2007 року, виданого Приморським районним судом м.Маріуполь Донецької області про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 500 грн. щомісячно, починаючи з 20 червня 2007 року і до повноліття дитини або до зміни матеріального стану сторін. Зазначений виконавчий документ надійшов до ВДВС Куйбишевського РУЮ 08 серпня 2014 року від Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції Донецької області (далі - Орджонікідзевський ВДВС Маріупольського МУЮ), оскільки боржник за адресою, вказаною у виконавчому документі, не проживає, а майно, належне боржнику, за цією адресою відсутнє. Боржник має зареєстровану адресу місця проживання на території Куйбишевського району Запорізької області, не працює, на обліку в центрі зайнятості населення не перебуває, аліменти не сплачує, станом на 01 листопада 2014 року заборгованість по аліментах складає 13500 грн. 01 коп.. Разом з цим, боржник тривалий час перебуває на території Російської Федерації, однак точне місце його знаходження або перебування невідомо.
З метою забезпечення примусового виконання рішення суду та недопущення переховування боржника за межами України з подальшим ухиленням від погашення заборгованості державний виконавець прохає суд встановити тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України громадянина України ОСОБА_2.
Державний виконавець в судовому засіданні підтримав подання та наведені в ньому доводи, прохав його задовольнити, надавши судові відповідні пояснення.
Суд, вислухавши державного виконавця, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про те, що подання підлягає задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що на примусовому виконанні ВДВС Куйбишевського РУЮ знаходиться виконавче провадження ЄДРВП №44380067 з виконання виконавчого листа №2-1016 від 13 липня 2007 року, виданого Приморським районним судом м.Маріуполь Донецької області про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 500 грн. щомісячно, починаючи з 20 червня 2007 року і до повноліття дитини або до зміни матеріального стану сторін (а.с.4-5).
Виконавчий документ за період 2010-2014 рр. знаходився на примусовому виконанні у відділах ДВС Маріупольського МУЮ, оскільки боржник ОСОБА_2 проживав та працював в м.Маріуполь Донецької області (а.с.4-5).
Постановою державного виконавця Орджонікідзевського ВДВС Маріупольського МУЮ від 17 липня 2014 року виконавче провадження закінчено на підставі пункту 10 частини першої статті 49 Закону України «Про виконавче провадження», а виконавчий документ направлено до ВДВС Куйбишевського РУЮ, оскільки боржник за адресою, вказаною у виконавчому документі, не проживає, а майно, належне боржнику, за цією адресою відсутнє. Станом на 19 травня 2014 року заборгованість по аліментах складала 10806 грн. 45 коп. (а.с.6).
13 серпня 2014 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження (а.с.2).
Боржник ОСОБА_2 значиться зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_1.
22 жовтня 2014 року державним виконавцем складено акт про відсутність боржника ОСОБА_2 за зареєстрованим місцем проживання, за адресою якого фактично проживають його мати та брат (а.с.3 зворотна сторона).
Місцезнаходження боржника ОСОБА_2 та належного йому майна встановити не вдалося, однак з'ясовано, що боржник тривалий час перебуває на території Російської Федерації, точне місце його знаходження або перебування невідомо (а.с.3).
Відповідно до п.2 ч.1 ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» однією із підстав для тимчасового обмеження у праві виїзду громадян України за кордон є наявність неврегульованих аліментних, договірних чи інших невиконаних зобов'язань - до виконання зобов'язань, або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.
Правилами оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 року №231, передбачено, що обмеження у праві виїзду за межі України пов'язується з ухиленням громадянина від виконання зобов'язань , покладених на нього судовим рішенням (п.22.5).
Відповідно п.18 ч.3 ст.11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.
Згідно приписів ст.377 1 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) питання про тимчасове обмеження боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Статтею 33 Конституції України встановлено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в п.7 постанови №5 від 30 березня 2012 року роз'яснив, що відповідно до статті 33 Конституції України свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишити територію України можуть бути обмежені лише законом. Питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України вирішується при виконанні судових рішень у порядку, передбаченому статтею 11 Закону України «Про виконавче провадження» та статтею 377 1 ЦПК України, зокрема в разі доведення факту ухилення боржника від виконання зобов'язання.
На момент звернення до суду з поданням, факт ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, повинен відбутися і бути об`єктивно наявним та вбачатися з матеріалів виконавчого провадження.
При цьому під ухиленням боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням, суд розуміє будь-які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов`язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов`язок у нього є всі реальні можливості (наявність майна, грошових коштів) і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об`єктивні обставини.
Як вбачається з матеріалів справи боржник ОСОБА_2 обізнаний про наявність відкритого виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №2-1016 від 13 липня 2007 року, виданого Приморським районним судом м.Маріуполь Донецької області про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. За час проживання та роботи боржника в м.Маріуполь Донецької аліменти з нього утримані по 31 липня 2012 року (а.с.5), після чого він змінив місце свого проживання, але в порушення вимог частини п'ятої статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» не повідомив про це державного виконавця. Крім того, як зазначалося вище, боржник відсутній за зареєстрованим місцем проживання, тривалий час перебуває на території Російської Федерації, точне місце його знаходження або перебування невідомо, а місцезнаходження належного боржнику майна, - встановити не вдалося.
Викладені обставини дозволяють зробити висновок про свідоме ухилення боржника від виконання зобов'язань по сплаті аліментів на утримання сина, а тому подання державного виконавця підлягає задоволенню, оскільки невжиття відповідних заходів у виді тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України громадянина України ОСОБА_2 може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається запобігання та недопущення в'їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України.
Керуючись ст.377 1 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Подання старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Куйбишевського районного управління юстиції Запорізької області Ясько В.Г. про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, - задовольнити.
Встановити тимчасове обмеження у праві виїзду громадянина України ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженець с.Гусарка Куйбишевського району Запорізької області, зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1, паспорт громадянина України серії НОМЕР_2, виданий Куйбишевським РВ УМВС України в Запорізькій області від 27 червня 2002 року) за межі України до повного виконання усіх зобов'язань перед стягувачем за виконавчим листом №2-1016, виданим 13 липня 2007 року Приморським районним судом м.Маріуполь Донецької області про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 500 (п'ятисот) гривень щомісячно, починаючи з 20 червня 2007 року і до повноліття дитини або до зміни матеріального стану сторін.
Виконання заходів щодо обмеження права у виїзді за межі України покласти на Державну прикордонну службу України.
Рішення суду відповідно до частини 1 статті 223 ЦПК України набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції - Куйбишевський районний суд Запорізької області шляхом подання в 5-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5-денного строку з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: С.Ю.Скляр
Суд | Куйбишевський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2014 |
Оприлюднено | 07.11.2014 |
Номер документу | 41195779 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Куйбишевський районний суд Запорізької області
Скляр С. Ю.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Потоцький В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні