Ухвала
від 04.12.2014 по справі 6-187/10
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАРІУПОЛЯ

Справа №6-187/10

Провадження№ 6/266/273/14

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2014 року м. Маріуполь

Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області складі головуючого судді Шишиліна О.Г., при секретарі Маросіній Є.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ОСОБА_1 відділу державної виконавчої служби Маріупольського МУЮ про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2, -

В С Т А Н О В И В:

У ОСОБА_1 районному суді м. Маріуполя зареєстровано подання начальника ОСОБА_1 відділу державної виконавчої служби Маріупольського МУЮ про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2.

26.11.2014 року Ухвалою апеляційного суду Донецької області ухвала Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 27 грудня 2010 року скасовано та питання передано на новий розгляд .

В обґрунтування заявлених вимог заявник зазначив, що на виконанні в ОСОБА_1 ВДВС Маріупольського МУЮ знаходяться виконавче провадження по примусовому виконанню виконавчого листа №6-55 виданого 19.01.2010 року Новозаводським судом м. Чернігова про стягнення з ОСОБА_2 на користь ЗАТ «Альфа-банк» борг в сумі 179665,02 грн. Станом на 19.11.2010 р. боржник добровільно рішення суду не виконує, дій направлених на погашення боргу не здійснює. Прохав тимчасово обмежити боржника у праві виїзду за межі України.

Представник заявника ОСОБА_1 ВДВС Маріупольського МУЮ до суду не з'явився причини неявки суду не відомі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає необхідним відмовити у задоволенні вимог подання з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 19.01.2010 року Новозаводським районним судом м. Чернігова видано виконавчий лист №6-55/10 про стягнення з ОСОБА_2 на користь ПАТ «Альфа-банк» борг в сумі 179665,02 грн. За даним виконавчим листом постановою державного виконавця Приморського ВДВС відкрито виконавче провадження №20525741.

Як вбачається з подання державного виконавця, боржник не виконав своїх зобов'язань тому йому слід встановити тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України. В обґрунтування вимог посилається на постанови про відкриття виконавчого провадження, виконавчий документ, що надійшли на примусове виконання.

Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Згідно вимог п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України В«Про виконавче провадженняВ» , державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Норми ч. 1 ст. 377-1 ЦПК України передбачають, що питання про тимчасове обмеження боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця.

Відповідно до положень ст. 6 Закону України В«Про порядок виїзду і в'їзду в Україну громадян УкраїниВ» , громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), до виконання зобов'язань. Громадянинові який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням - до виконання зобов'язань. При цьому, паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті, або в разі використання паспорта для вчинення злочину, або виявлення у ньому підробки, а також у випадках припинення громадянства України. Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами та консульською службою України.

Згідно до вищевказаних норм вбачається, що необхідною умовою для застосування видів тимчасового обмеження у виїзді за кордон є встановлення факту ухилення боржника від виконання зобов'язань за рішенням - дії чи бездіяльність особи боржника, які полягають у навмисному чи іншому свідомому невиконанні нею зазначених обов'язків.

При цьому особа, яка має невиконанні зобов'язання, не може вважатися винною в ухилення, поки не буде доведено протилежне.

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України В«Про виконавче провадженняВ» копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження), що державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам із супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Заявник додає до подання, копію супровідного листа що постанова про відкриття виконавого провадження надіслано боржнику у визначеному законодавством порядку. Однак до подання, державний виконавець доказів щодо направлення рекомендованого листа та відповідного повідомлення суду не надав.

Відповідно до ч.2 ст. 25 ЗУ В«Про виконавче провадженняВ» державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст. 27 ЗУ В«Про виконавче провадженняВ» у разі ненадання боржником у строки, встановлені ч.2 ст. 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.

Як вбачається з матеріалів доданих до подання, державним виконавцем не були вжиті заходи щодо розшуку майна, а також джерел доходів боржника, окрім того державним виконавцем не надано суду доказів на підтвердження того, що боржнику надсилалась копія постанови про відкриття виконавчого провадження рекомендованим листом з повідомленням про вручення, тобто боржник отримав її копії, як це передбачено ч. 1 ст. 31 ЗУ В«Про виконавче провадженняВ» , а також інші докази які б могли свідчити про свідоме ухилення боржника від виконання виконавчих документів. Таким чином, боржник був позбавлений права самостійно виконати виконавчі документи, і враховуючи положення ч.1 ст. 27 ЗУ В«Про виконавче провадженняВ» державний виконавець передчасно поставив питання про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України. За таких обставин, суд вважає, що у задоволенні подання слід відмовити за відсутністю для цього законних підстав.

На підставі викладеного, керуючись ст.33 Конституції України, ст. 11,25,27,31 Закону України В«Про виконавче провадженняВ» , ст.ст.377-1,209, 210, 293 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні подання начальника ОСОБА_1 відділу державної виконавчої служби Маріупольського МУЮ про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2 відмовити.

Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути продано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до апеляційного суду Донецької області в м. Маріуполі через Приморський районний суд м. Маріуполя.

Суддя: Шишилін О. Г.

СудПриморський районний суд м.Маріуполя
Дата ухвалення рішення04.12.2014
Оприлюднено10.12.2014
Номер документу41756144
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —6-187/10

Ухвала від 08.12.2010

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Білоусова О. М.

Ухвала від 15.02.2010

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Деркач О. Г.

Ухвала від 19.11.2014

Цивільне

Апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь)

Зайцева С. А.

Ухвала від 04.12.2014

Цивільне

Приморський районний суд м.Маріуполя

Шишилін О. Г.

Ухвала від 27.11.2014

Цивільне

Апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь)

Зайцева С. А.

Ухвала від 13.11.2014

Цивільне

Апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь)

Зайцева С. А.

Ухвала від 12.10.2010

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Шумко Аліна Володимирівна

Ухвала від 30.07.2010

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Драник Ніна Петрівна

Ухвала від 20.12.2010

Цивільне

Петровський районний суд м.Донецька

Трінька Ольга Володимирівна

Ухвала від 08.11.2010

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Микуляк Павло Павлович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні