Ухвала
від 16.02.2015 по справі 918/1119/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"16" лютого 2015 р. Справа № 918/1119/14

Колегія суддів у складі: Гудзенко Я.О. (головуючий), Бережнюк В.В., Андрійчук О.В., розглянувши матеріали позовної заяви Публічного акціонерного товариства «Брокбізнесбанк» до Тоовариства з обмеженою відповідальністю «Бреттекс», третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «БІ ПАЛ» про звернення стягнення на нерухоме майно (предмет іпотеки)

За участю:

Від позивача: Агапов Д.Т. (дов. № 522/03 від 26.12.2014 р.);

Від відповідача-1: Мазурок В.С. (дов. б/н від 29.04.2014 р.);

Від відповідача-2: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Брокбізнесбанк" (далі - Позивач) звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бреттекс" (далі - Відповідач-1), третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «БІ ПАЛ» (далі - Відповідач-2) про звернення стягнення на нерухоме майно (предмет іпотеки).

Ухвалою господарського суду від 8 грудня 2014 року справу № 918/1119/14 розгляд справи призначено в судовому засіданні на 17 грудня 2014 року.

Ухвалами господарського суду від 17 грудня 2014 року, 25 грудня 2014 року розгляд справи відкладався.

Розпорядженням Голови господарського суду Рівненської області Торчинюка В. Г. призначено колегіальний розгляд справи, в складі суддів Гудзенко Я.О. (головуючий), Бережнюк В.В., Андрійчук О.В.

Згідно із ст. 39 Закону України "Про іпотеку" у разі задоволення судом позову про звернення стягнення на предмет іпотеки у рішенні суду зазначається, зокрема, початкова ціна предмета іпотеки для його подальшої реалізації.

16 лютого 2015 року від Позивача надійшло клопотання про призначення судової експертизи, в якому Позивач, посилаючись на ст. 41 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), просить суд:

- призначити судову будівельну-технічну експертизу щодо об'єкта дослідження - будівлі реммайстерні, загальною площею 822, 2 м. кв., розміщеної за адресою: Рівненська обл., Костопільський район, с. Лісопіль, вул. Грушевського, 3;

- доручити проведення судової експертизи атестованому судовому експерту Сайку Сергію Леонтійовичу;

- поставити на вирішення перед судовим експертом питання: "Яка ринкова вартість нерухомого майна - будівлі реммайстерні, загальною площею 822, 2 м. кв., розміщеної за адресою: Рівненська обл., Костопільський р-н, с. Лісопіль, вул. Грушевського, 3, на дату дослідження?".

Згідно із пп. 1.1., 1.2., 1.3. п. 1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" від 23.03.2012 року № 4 (далі - Постанова Пленуму № 4) до актів законодавства, якими слід керуватись у вирішенні питань призначення судової експертизи в судовому процесі, відносяться ГПК України, Закон України "Про судову експертизу" (далі - Закон), Інструкція про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затверджена наказом Міністерства юстиції України від 08.10.98 № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 30.12.2004 № 144/5, далі - Інструкція), з урахуванням науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, також затверджених згаданим наказом Міністерства юстиції України.

Згідно із ст. 41 ГПК України для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу. Учасники судового процесу мають право пропонувати господарському суду питання, які мають бути роз'яснені судовим експертом. Остаточне коло цих питань встановлюється господарським судом в ухвалі.

Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Пленуму № 4 судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.

Оскільки в процесі розгляду справи виникла необхідність у визначенні ринкової вартості нерухомого майна, на яке Позивач просить звернути стягнення, а саме - приміщення реммайстерні площею 822, 2 кв.м. за адресою: Рівненська область, Костопільській район, с. Лісопіль, вул. Грушевського, 3, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання Позивача та призначити судову будівельно-технічну експертизу.

У зазначеному клопотанні Позивач просить доручити проведення судової експертизи атестованому судовому експерту Сайку Сергію Леонтійовичу.

Згідно із ч. 3 ст. 10 Закону України "Про судову експертизу" до проведення судових експертиз, крім тих, що проводяться виключно державними спеціалізованими установами, можуть залучатися також судові експерти, які не є працівниками цих установ, за умови, що вони мають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку в державних спеціалізованих установах Міністерства юстиції України, атестовані та отримали кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності у порядку, передбаченому цим Законом.

Відповідно до ч. 2 п. 5 Постанови Пленуму № 4, у вирішенні відповідного питання (до призначення судової експертизи) слід, зокрема, визначитися з конкретною установою або конкретним експертом, якими проводитиметься експертиза. З цією метою господарський суд, зокрема, витребує у сторін пропозиції стосовно таких установ та/або судових експертів, у тому числі тих, які не є працівниками зазначених установ. Господарський суд не зв'язаний цими пропозиціями, але може враховувати їх у вирішенні питання про призначення і проведення судової експертизи.

Згідно із приписами ч. 3 ст. 41 ГПК України проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам , які відповідають вимогам, встановленим Законом України "Про судову експертизу".

Відповідно до ч. 1 п. 8. Постанови Пленуму № 4 визначаючись з експертною установою, яка проводитиме судову експертизу, господарський суд має враховувати положення пункту 1.6 Інструкції, згідно з якими експертизи проводяться, як правило, за зонами регіонального обслуговування. Цим же пунктом передбачено, що за наявності обставин, які зумовлюють неможливість або недоцільність проведення експертизи за зоною обслуговування, особа або орган, які призначають експертизу, зазначивши відповідні мотиви, можуть доручити її виконання експертам іншої установи.

З урахуванням наведеного, а також припису п. 3 ч. 2 ст. 86 ГПК України, у разі призначення господарським судом судової експертизи не за зоною регіонального обслуговування мотиви такого призначення мають бути зазначені в ухвалі про призначення експертизи.

У поданому клопотанні Позивачем не було наведено обставин щодо неможливості або недоцільності проведення експертизи за зоною обслуговування.

Відповідно до п. 1.6. Інструкції експертизи та дослідження проводяться експертними установами за зонами регіонального обслуговування згідно з Переліком регіональних зон обслуговування науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції України, наведеним у додатку 1 до цієї Інструкції.

Відповідно до Переліку регіональних зон обслуговування науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції України (Додаток 1 до Інструкції) Рівненська область обслуговується Львівським науково-дослідним інститутом судових експертиз.

Таким чином, суд вважає за доцільне доручити проведення експертизи Волинському відділенню Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз (43001, м. Луцьк, вул. Червоного Хреста, 16).

Відповідно до ст. 15 Закону проведення судових експертиз, обстежень і досліджень у кримінальному провадженні державними спеціалізованими установами, судово-медичними та судово-психіатричними установами на замовлення підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, виправданого, їх захисників, законного представника, потерпілого, його представника здійснюється за рахунок замовника. Витрати на проведення судових експертиз науково-дослідними установами Міністерства юстиції України та судово-медичними і судово-психіатричними установами Міністерства охорони здоров'я України у цивільних і господарських справах відшкодовуються в порядку, передбаченому чинним законодавством.

Згідно із п. 23 Постанови Пленуму № 4 витрати, пов'язані з проведенням судової експертизи, під час судового розгляду має нести заінтересована сторона, а у разі призначення господарським судом судової експертизи з власної ініціативи - сторона, визначена в ухвалі господарського суду про призначення судової експертизи. Тому в зазначеній ухвалі суд вправі зобов'язати відповідну сторону перерахувати, в тому числі шляхом здійснення попередньої оплати, суму витрат на проведення експертизи на рахунок експертної установи.

У силу вимог п. 1 ч. 2 ст. 79 ГПК України господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою, зокрема у випадку призначення господарським судом судової експертизи.

Керуючись ст.ст. 41, 79, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Призначити у справі № 918/1119/14 судову будівельно-технічну експертизу.

2. Проведення експертизи доручити Волинському відділенню Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз (43001, м. Луцьк, вул. Червоного Хреста, 16).

3. На вирішення експерта поставити питання:

- "Яка ринкова вартість нерухомого майна - будівлі реммайстерні, загальною площею 822, 2 м. кв., розміщеної за адресою: Рівненська обл., Костопільський р-н, с. Лісопіль, вул. Грушевського, 3, на дату проведення експертизи"?

4. Зобов'язати судового експерта, у разі коли для вирішення поставлених перед експертом питань необхідні додаткові матеріали (документи тощо), звернутися до господарського суду з проханням про їх надання у порядку ч. 4 ст. 31 ГПК України.

6. Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю «Бреттекс» забезпечити судовому експерту безперешкодний доступ до об'єкта експертизи.

7. Попередити експерта про кримінальну відповідальність при проведенні експертизи, встановлену ст.ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.

8. Зобов'язати Позивача надати суду докази оплати витрат експерта з проведення будівельно-технічної експертизи.

9. Справу № 918/1119/14 направити Волинському відділенню Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз (43001, м. Луцьк, вул. Червоного Хреста, 16), а дану ухвалу сторонам по справі.

10. Зобов'язати Волинське відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз після завершення проведення експертизи надіслати копії експертних висновків сторонам у справі та суду.

11. Провадження у справі зупинити до повернення матеріалів справи з Волинського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Головуючий суддя Гудзенко Я.О.

Судді Андрійчук О.В.

Бережнюк В.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення16.02.2015
Оприлюднено20.02.2015
Номер документу42781748
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/1119/14

Судовий наказ від 22.02.2016

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Гудзенко Я.О.

Рішення від 12.01.2016

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Гудзенко Я.О.

Ухвала від 28.12.2015

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Гудзенко Я.О.

Ухвала від 22.12.2015

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Гудзенко Я.О.

Ухвала від 21.12.2015

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Гудзенко Я.О.

Ухвала від 03.02.2015

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Гудзенко Я.О.

Ухвала від 27.01.2015

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Гудзенко Я.О.

Ухвала від 14.01.2015

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Гудзенко Я.О.

Ухвала від 17.12.2014

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Гудзенко Я.О.

Ухвала від 16.02.2015

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Гудзенко Я.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні