Рішення
від 11.08.2009 по справі 3/117-09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

3/117-09

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

11.08.2009                                                                Справа №  3/117-09

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Людоговської В.В. при секретарі Горголь О. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу              

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лайон Авто Трафік", м. Одеса,

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонтара", м. Херсон,  

про стягнення 2724 грн. 60 коп.

за участю представників сторін:

від  позивача:  не з»явився;   

від  відповідача:  Палінчак Є.О. дов. б/н від 11.08.2009р.,  представник   

          Розпорядженням Голови господарського суду Херсонської області № 404 від 10.08.2009р. справу передано на розгляд судді Людоговській В. В.

          Товариство з обмеженою відповідальністю «Лайон Авто Трафік»(позивач) звернувся до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Херсонтара»(відповідач) 2500,00 грн. основного боргу, пені в сумі 144,60 грн., інфляційних втрат в сумі 62,00 грн., річних в сумі 18,00 грн. та судових витрат.

Відповідач у відзиві на позовну заяву визнає позовні вимоги, надав докази сплати основного боргу в сумі 2500,00 грн. Порушення умов договору щодо належної оплати за послуги пояснює несвоєчасним отриманням від позивача оригіналів усіх документів, передбачених договором.  

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника відповідача, суд

в с т а н о в и в:

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Лайон Авто Трафік»(позивач) та  Товариством з обмеженою відповідальністю «Херсонтара»(відповідач) укладено заявку-договір б/н від 8 квітня 2009 року  про надання послуг по здійсненню перевезень вантажів автомобільним транспортом  (далі –Договір).

Договір підписаний сторонами без зауважень, скріплений печаткою. Протягом дії Договору в нього не вносилися зміни та доповнення.

Вищевказаний договір є підставою для виникнення у його сторін господарських зобов'язань, а саме майново-господарських зобов'язань.

Так, ст.173 ГК України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених Законами України, в силу якого один  суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Однією з підстав виникнення господарського зобов'язання, згідно ст.174 ГК України, є господарський договір.

Відповідно до ч.1 ст.175 ГК України, майново-господарські зобов'язання, які є одним із видів господарських  зобов'язань, - це цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на корить другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України, що визначено ст.175 ГК України.

В силу п.1 ст.193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.

Із огляду на зазначений Договір суд дійшов висновку, що за своєю правовою природою він є договором транспортного експедирування, правовідносини, які витікають із нього, регулюються   главою 65 Цивільного кодексу України.

Згідно ст.929 Цивільного кодексу України за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу.

За змістом ч.1 ст.931 ЦК України розмір плати експедиторові встановлюється договором транспортного експедирування.

В Договорі від 08 квітня 2009 року (а.с.7) сторони узгодили вартість вантажоперевезення в сумі 2500,00 грн.,  дату та пункти завантаження та розвантаження, інші умови щодо маршруту, кількості автомобілів, характеристику вантажу та його вагу.

Відповідно до акту здачі-приймання робіт (надання послуг) № ОУ-0000406 від 08 квітня 2009 року, узгодженого та підписаного сторонами, загальна вартість робіт дорівнює  2500,00 грн. В акті також зазначено, що сторони претензій одна до одної не мають. На думку суду, вищевказаний акт є підтвердженням отримання послуг з боку відповідача.

Згідно з п.1.2. Договору термін сплати –3 банківських дні з моменту одержання оригіналів рахунку, акту виконаних робіт, податкової накладної та товарно-транспортної накладної, оригіналу Договору. Матеріали справи свідчать, що відповідач порушив вищенаведені умови Договору.

Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов”язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог законодавства, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

У відповідності до п.1 ст.530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Судом встановлено, що позивач свої договірні зобов'язання щодо надання відповідачеві транспортно-експедиційних послуг виконав в повному обсязі, що підтверджено матеріалами справи.

Суд констатує, що відповідач свої грошові зобов'язання виконав несвоєчасно; заборгованість перед позивачем в сумі 2500,00 грн. основного боргу сплатив 29 липня 2009 року, що підтверджується копією платіжного доручення №668 від 29 липня 2009 р.

Враховуючи викладене, суд на підставі ч.1-1 ст.80 ГПК України припиняє провадження по справі в частині стягнення основного боргу в сумі 2500,00 грн.

У відповідності до ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Тому, відповідач зобов'язаний сплатити на користь позивача індекс інфляції за весь час прострочення та три відсотки річних з простроченої суми.

          Суд перевірив розрахунки в частині стягнення інфляційних втрат в сумі

62,00 грн. та 3 % річних в сумі 18,00 грн. і зазначає, що позовні вимоги в цій частині обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Розглядаючи  позовні вимоги  в частині стягнення 144,60 грн. пені, суд  виходить із  наступного.

Згідно зі статтею 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають   правові наслідки, встановлені  договором, або  законом, зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої  відмови  від  зобов'язання, якщо  це  встановлено  договором або  законом або  розірвання договору; зміна умов зобов'язання;  сплата неустойки (в тому числі штрафу,  пені); відшкодування збитків.   При цьому, відповідно до  статті 547  ЦК України  правочин  щодо  забезпечення  виконання зобов'язання  вчиняється в письмовій формі. Частиною  2 статті 551 ЦК України також  визначено, що  предметом неустойки  є  грошова сума, розмір  якої  встановлюється договором або  актом цивільного  законодавства. Тобто,  при укладенні договору сторонами  в письмовій формі узгоджується розмір  та порядок сплати  неустойки  (штрафу, пені).  Договором розмір  неустойки сторонами  не  встановлено, тому відсутні правові підстави для стягнення пені в сумі 144,60грн.

За згодою представника відповідача в судовому засіданні оголошувалась вступна та резолютивна частина рішення.

          Позивачу на підставі ст..49 ГПК України відшкодовуються судові витрати за рахунок відповідача, з вини якого спір доведено до вирішення в судовому порядку.

На підставі ст.ст.525, 526, ч.1 ст.530, ч.2 ст.551, ст.611, ст.929, ч.1 ст.931  ЦК України, ст.ст.173, 175, 193  ГК України та керуючись, ст.ст.  49,  ч.1-1 ст.80, ст.ст. 82-85 ГПК України, - суд

в и р і ш и в:

          1. Прийняти справу №  3/117-09 до свого провадження.          

          2.  Позовні вимоги задовольнити частково.

            3. Припинити провадження по справі в частині стягнення з відповідача основного боргу в сумі 2500,00 грн..

      Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Херсонтара»(73036, м.Херсон, пер.Янтарний, 2,  р/р 26006007588301 в  «Сведбанк», м.Херсон,  МФО 300164, код ЄДРПОУ 32125520) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Лайон Авто Трафік»(65009, м.Одеса, вул..Піонерська (С.Варламова)буд1, кв.40, р/р 2600603270019  в АКБ «Правекс-Банк»м.Київ, МФО 321983, код ЄДРПОУ 34598954) інфляційні втрати в сумі 62,00 грн., річні в сумі 18,00 грн., в рахунок відшкодування витрат по сплаті державного мита в сумі 102,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 312 грн. 50 коп.

             В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

             4.  Наказ видати після набрання рішенням законної сили.    

         Суддя                                                                                      В.В.Людоговська

          Дата підписання рішення,

             оформленого відповідно до вимог ст.84 ГПК України                                                           12.08.2009 р.            

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення11.08.2009
Оприлюднено15.08.2009
Номер документу4332194
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3/117-09

Ухвала від 25.03.2014

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Бунякіна Г.І.

Ухвала від 19.04.2012

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Бунякіна Г.І.

Ухвала від 23.03.2012

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Бунякіна Г.І.

Ухвала від 14.11.2011

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Бунякіна Г.І.

Ухвала від 31.03.2010

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Тищик Ірина Валентинівна

Рішення від 11.02.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков Станіслав Георгійович

Ухвала від 26.01.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков Станіслав Георгійович

Ухвала від 12.05.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков С.Г.

Ухвала від 19.03.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков С.Г.

Рішення від 11.08.2009

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Людоговська В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні