20/191
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
13.08.09 р. Справа № 20/191
Суддя господарського суду Донецької області Донець О.Є.
розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу
за позовом: Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія “Миколаївобленерго”, м.Миколаїв
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Мак-Ойл-Поставка”, м.Макіївка
про стягнення 9362,78 грн.
За участю представників:
від позивача: Синяков В.С. – дов.
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Відкрите акціонерне товариство Енергопостачальна компанія “Миколаївобленерго”, м.Миколаїв, звернулось до господарського суду Миколаївської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Мак-Ойл-Поставка”, м.Макіївка, про стягнення 9362,78 грн. на підставі договору № 40/346 від 28.02.06 р.
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 15.06.09 р. позовну заяву за вихідним номером № 01/11-1975 від 26.05.09 р. направлено за підсудністю до господарського суду Донецької області.
Ухвалою від 06.07.09 р. господарський суд Донецької області прийняв позовну заяву Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія “Миколаївобленерго”, м.Миколаїв, та порушив провадження у справі № 20/191.
У своєму позові позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Мак-Ойл-Поставка”, м.Макіївка, 9362,78 грн. – суму боргу за спожиту активну електричну енергію за договором на користування електричною енергією № 40/346 від 28.02.2006 р.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов договору на користування електричною енергією № 40/346 від 28.02.2006 р., на приписи Цивільного кодексу України, Правил користування електричною енергією (далі-ПКЕЕ), Закону України “Про електроенергетику” та на надані суду документи, що наявні в матеріалах справи.
Відповідач до судового засідання не з'явився, обставин, викладених у позові не спростував, незважаючи на те, що про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, у зв'язку з чим справу розглянуто в порядку ст.75 Господарського процесуального кодексу за наявними в ній матеріалами, які є достатніми для вирішення спору по суті.
20 липня 2009 року до господарського суду Донецької області від відповідача надійшло письмове клопотання № 1407, в яком він посилався на приписи Господарського процесуального кодексу України та просив суд повернути позовну заяву позивачу та залишити позов без розгляду. Крім того, у своєму клопотанні відповідач просив суд розглянути справу № 20/191 21.07.2009 р. без його участі.
23 липня 2009 р. позивач звернувся до суду із письмовим клопотанням № 01/11-3345, в якому просив суд розглянути справу без його участі у зв'язку із неможливістю забезпечити участь у судовому засіданні повноважного представника та на виконання ухвали суду від 06.07.09 р. залучив до матеріалів справи акт звірки взаєморозрахунків та докази його направлення відповідачу.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
28 лютого 2006 року між Відкритим акціонерним товариством Енергопостачальна компанія “Миколаївобленерго” (Енергопостачальна організація) та Товариством з обмеженою відповідальністю “Мак-Ойл-Поставка” (Споживач) було укладено договір № 40/346 про постачання електричної енергії і про технічне забезпечення електропостачання споживача (далі-Договір).
Відповідно до п.1.1 Договору, Енергопостачальна організація зобов'язується відпускати Споживачу електричну енергію як різновид товарної продукції і забезпечувати технічну можливість її передачі у межах 90 кВт, дозволеної до використання потужності, у тому числі з розбивкою по об'єктах.
Пунктом 3.1 Договору передбачено, що Споживач зобов'язується знімати і надавати по встановленій формі у “Енергопостачальну організацію” показання розрахункових лічильників і електролічильників “Субспоживачів” згідно з календарним графіком 11 числа щомісячно.
Згідно із п.3.2 Договору, Споживач зобов'язується здійснювати щомісячні авансові платежі за спожиту електроенергію у межах величини 100% місячного електроспоживання наступного розрахункового періоду, шляхом перерахування коштів на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання “Енергопостачальної організації” до 16 числа кожного місяця в цьому розрахунковому періоді по роздрібним тарифам, діючим на день розрахунку з урахуванням податку на додану вартість (ПДВ).
Пунктом 3.3 Договору передбачено, що Споживач зобов'язується здійснювати у п'ятиденний строк оплату рахунків “Енергопостачальної організації” при остаточному розрахунку, оплату за перетікання реактивної енергії (Додаток № 5) з урахуванням ПДВ та інших платежів.
Відповідно до п.4 Договору, у разі відсутності платежів у строк, встановлений п.п.3.2 та .3.3 Договору, сторони керуються договірними зобов'язаннями, вимогами ПКЕЕ в частині припинення подачі електроенергії, а на суму заборгованості, відповідно до Закону України “Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань” № 543/96 від 22.11.96 р., нараховується пеня у межах подвійної облікової ставки НБУ за кожну добу по день фактичної оплати.
Позивач належним чином виконав свої зобов'язання за Договором, відпустив електроенергії відповідачу з грудня 2006 року по квітень 2007 року, включно, на суму 9362,78 грн.
Відповідач свого обов'язку з повної та своєчасної сплати отриманої електричної енергії у встановлені строки не виконав, чим порушив умови договору.
Відповідно із п.6.39 ПКЕЕ, у разі неможливості отримання постачальником електричної енергії даних про спожиту електричну енергію в зазначений термін (за винятком порушення роботи розрахункового обліку) визначення обсягу спожитої електричної енергії за поточний розрахунковий період здійснюється за середньодобовим обсягом споживання за попередній розрахунковий період з подальшим перерахунком у разі надання даних протягом наступного розрахункового періоду.
Тривалість періоду розрахунку за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії до отримання показів розрахункових засобів обліку має не перевищувати одного повного розрахункового періоду, після чого розрахунок обсягу спожитої електричної енергії здійснюється постачальником електричної енергії за величиною дозволеної потужності струмоприймачів та кількістю годин їх використання без подальшого перерахунку. У цьому разі відновлення розрахунків за розрахунковими засобами обліку здійснюється після спільного складання акта, у якому фіксуються покази розрахункових засобів обліку електричної енергії.
Відповідач, порушуючи п.3.1 Договору, в якому зазначено, що споживач зобов'язується знімати і надавати по встановленій формі у “Енергопостачальну організацію” показання розрахункових лічильників і електролічильників “Субспоживачів” згідно із календарним графіком 11 числа щомісячно, за період з листопада 2006 року по квітень 2007 року, надав до філії ВАТ ЕК “Миколаївобленерго” Жовтневого району лише один звіт за січень місяць 2007 року.
За листопад та грудень розрахунки за використану електроенергію було проведено згідно із п.6.39 ПКЕЕ.
За несплату рахунків відповідно до умов Договору та п.7.5 Правил користування електричною енергією, 16 лютого 2007 року представником позивача було припинено постачання електричної енергії відповідачу по об'єкту обліку – підсобне господарство, яке розташоване в селі Галицинове Жовтневого району Миколаївської області та 23 березня 2007 року припинено електропостачання об'єкту АЗС, розташованого за адресою село Галицинове, вул.Степова, 6.
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно із ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Посилаючись на неналежне виконання відповідачем зобов'язань за вищевказаним договором, позивач звернувся до суду із позовом про стягнення 9362,78 грн. – суми боргу за спожиту активну електричну енергію за договором на користування електричною енергією № 40/346 від 28.02.2006 р.
Згідно із ст.4-2) Господарського процесуального кодексу України, правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до ст.4-3) зазначеного кодексу, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Статтею 33 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно із ст.43 зазначеного кодексу, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Свої позовні вимоги позивач підтверджує наданими суду договором № 40/346 від 28.02.06 р. про постачання електричної енергії і про технічне забезпечення електропостачання споживача, додатками до договору №№ 2, 8, 11, додатковою угодою до договору, розгорнутим розрахунком заборгованості споживання електричної енергії, актом № 283 від 16.02.07, актом № 3152 від 11.12.06 р., банківською карткою відповідача за період з 01.06.06 р. по 01.06.09 р., рахунками, повідомленнями.
Таким чином, позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 9362,78 грн. – суми боргу за спожиту активну електричну енергію за договором на користування електричною енергією № 40/346 від 28.02.2006 р. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідач до судового засідання не з'явився, обставин, викладених у позові не спростував, правом на ознайомлення з матеріалами справи та на участь у розгляді справи, передбаченим ст.22 Господарського кодексу України, не скористався.
Судові витрати по справі покладаються на відповідача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.4-2, 4-3, 33, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст.509, 525, 526, 530, 625 Цивільного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія “Миколаївобленерго”, м.Миколаїв, до Товариства з обмеженою відповідальністю “Мак-Ойл-Поставка”, м.Макіївка, про стягнення 9362,78 грн. – суми боргу за спожиту активну електричну енергію за договором на користування електричною енергією № 40/346 від 28.02.2006 р. – задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Мак-Ойл-Поставка” (86141, Донецька область, м.Макіївка, пл.Трестовська, поточний рахунок 26007980960 в УСБ м.Макіївка, МФО 334174, ЄДРПОУ 30102433) на користь Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія “Миколаївобленерго” (54017, м.Миколаїв, вул.Громадянська, 40; поточний рахунок із спеціальним режимом використання 260383011001 у Миколаївському Обласному відділенні ВАТ “Державний Ощадний Банк України”, МФО 326461, код ЄДРПОУ 23399393) 9362,78 грн. – суму боргу за спожиту активну електричну енергію за договором на користування електричною енергією № 40/346 від 28.02.2006 р.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Мак-Ойл-Поставка” (86141, Донецька область, м.Макіївка, пл.Трестовська, поточний рахунок 26007980960 в УСБ м.Макіївка, МФО 334174, ЄДРПОУ 30102433) на користь Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія “Миколаївобленерго” (54017, м.Миколаїв, вул.Громадянська, 40; на поточний рахунок 26002225010060 у МФ КБ “Приватбанк”, МФО 326610, код ЄДРПОУ 23399393) 102,00 – суму держмита, 312,50 грн. – суму витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати накази у встановленому порядку.
Повний текст рішення оголошено 13.08.09 р.
Суддя
Надруковано 3 примірники:
1- позивачеві;
1 – відповідачеві;
1 –у справу
Вик.Канаховська В.В.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2009 |
Оприлюднено | 22.08.2009 |
Номер документу | 4390745 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Пархоменко Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні