Ухвала
від 18.06.2015 по справі 17-7/355-10-3625
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

про введення процедури санації боржника

"18" червня 2015 р. Справа № 17-7/355-10-3625

За заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) „Винконцерн", Одеська область, м. Білгород - Дністровський;

до боржника: Виробничого закритого акціонерного товариства (далі - ВЗАТ) „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія", Одеська область, Біляївський район, с. Великий Дальник;

про визнання банкрутом.

Господарський суд Одеської області у складі:

судді - ЗЕЛЕНОВА Г.М.,

секретаря судового засідання - Шаргородського Д.В.;

за участю представників сторін:

від кредиторів: Щербань Д.М. - представник ТОВ „Блек Сі Шіпінг Сервіс ЛТД" на підставі довіреності від 16.02.2015 р. б/н;

від боржника ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія": не з'явився, незважаючи на те, що був повідомлений належним чином;

розпорядник майна арбітражний керуючий Сніткіна І.А., свідоцтво від 21.03.2013 р. № 521.

СУТЬ СПОРУ : 20.08.2010 р. Кредитор, ТОВ „Винконцерн", звернулося до господарського суду Одеської області із заявою про визнання ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія" банкрутом, за загальною процедурою банкрутства, відповідно до ст.ст. 6,7,11 Закону України "Про відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( у редакції чинній до 19.01.2013р., далі - Закон №2343-ХІІ ), оскільки останнє неспроможне сплатити заборгованість після настання встановленого строку у сумі 571264 грн. 08 коп.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 21.08.2010р. порушено провадження у справі про банкрутство ВЗАТ „ВЗПТ Євдокія", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ухвалою підготовчого засідання від 28.09.2010р. судом визнані грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника у заявленій сумі, зобов'язано останнього подати оголошення до офіційних друкованих органів про порушення провадження у справі про банкрутство Боржника з метою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Кормільцева М.А.

Ухвалою попереднього засідання господарського суду від 24.03.2011р. затверджено поданий розпорядником майна боржника реєстр визнаних судом грошових вимог конкурсних кредиторів до ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" на суму 7583783 грн. 69 коп.

Ухвалою господарського суду від 14.01.2015 р. призначено розпорядником майна ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" арбітражного керуючого Сніткіну І.А.

Ухвалою господарського суду від 23.03.2015 р. замінено кредитора ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія", а саме: ТОВ „Фінансова компанія „Центр" до боржника в сумі 2693521,02грн. на ТОВ„БЛЕК СІ ШІППІНГ СЕРВІС ЛТД" та зобов'язано розпорядника майна внести зміни до реєстру вимог кредиторів ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" шляхом заміни в реєстрі кредиторів ТОВ „Фінансова компанія „Центр" з кредиторськими грошовими вимогами у розмірі 2693521,02грн. на ТОВ „БЛЕК СІ ШІППІНГ СЕРВІС ЛТД" з кредиторськими грошовими вимогами у розмірі 2693521,02грн.

25.04.2014р. до господарського суду надійшла заява ПАТ Комерційного банку „Приватбанк", згідно з якої останній просить зобов'язати розпорядника майна Виробничого закритого акціонерного товариства „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" арбітражного керуючого Кормільцева М.А. окремо внести до реєстру вимог кредиторів вимоги ПАТ КБ „Приватбанк" в сумі 486 904,38грн., а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави ПАТ КБ „Приватбанк": цілісний майновий комплекс, розташований за адресою: Одеська область, с. Великий Дальник, провулок 2-й Маякський, 27, який включає в себе будівлі та споруди площею 2328,88 кв. м.

09.04.2015р. до господарського суду надійшло клопотання розпорядника майна боржника Сніткіної І.А. про залучення до матеріалів справи звіт за результатами проведення аналізу фінансово-господарського стану боржника на момент наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

09.04.2015р. до господарського суду надійшло клопотання голови комітету кредиторів боржника ТОВ „БЛЕК СІ ШІППІНГ СЕРВІС ЛТД" про введення процедури санації боржника ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія"; про призначення керуючим санації божника Сніткіну Ірину Анатоліївну; відсторонити голову правління боржника Брусенську Є.І. від займаних посад у порядку визначеному законодавством про працю та передати управління боржника керуючому санацією Сніткіній І.А.; припинити повноваження органів управління боржника та зобов'язати органи управління боржника протягом трьох днів з дня прийняття рішення про санацію та призначення керуючого санацією передати останньому бухгалтерську та іншу документацію боржника, печаток і штампів, матеріальних цінностей.

08.05.2015р. до господарського суду від голови комітету кредиторів боржника ТОВ „Блек сі шіппінг сервіс ЛТД" надійшло клопотання, в якому останній просить виключити із прохальної частини клопотання від 09.04.2015р. виключити п. 3 (відсторонити голову правління боржника Брусенську Є.І. від займаних посад у порядку визначеному законодавством про працю та передати управління боржника керуючому санацією Сніткіній І.А.), п.3 та 4. клопотання вважати в такій редакції: припинити повноваження органів управління боржника; повноваження органів управління боржника передати керуючому санацією та зобов'язати органи управління боржника протягом трьох днів з дня прийняття рішення про санацію та призначення керуючого санацією передати останньому бухгалтерську та іншу документацію боржника, печаток і штампів, матеріальних цінностей.

16.04.2015р. до господарського суду Одеської області надійшла заява арбітражного керуючого Сніткіної І.А. про участь у справі про банкрутство Виробничого закритого акціонерного товариства „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" в якості керуючого санації.

17.06.2015р. до господарського суду Одеської області надійшла заява від головт правління ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" Брусенської Є.І. про відкладення розгляду справи у зв'язку з викликом 18.06.2015р. на 09 год. до Апеляційного суду Одеської області у кримінальній справі та заміною представника боржника.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ПАТ Комерційного банку „Приватбанк", згідно з якої останній просить зобов'язати розпорядника майна ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" арбітражного керуючого Кормільцева М.А. окремо внести до реєстру вимог кредиторів вимоги ПАТ КБ „Приватбанк" в сумі 486 904,38грн., а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави ПАТ КБ „Приватбанк": цілісний майновий комплекс, розташований за адресою: Одеська область, с. Великий Дальник, провулок 2-й Маякський, 27, який включає в себе будівлі та споруди площею 2328,88 кв. м., наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, розпорядника майна боржника , господарський суд встановив, що заява банку підлягає задоволенню частково з таких підстав:

Ухвалою попереднього засідання господарського суду від 24.03.2011 р. затверджено реєстр вимог конкурсних кредиторів до ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія" відповідно до якого грошові вимоги конкурсного кредитора ПАТ КБ „Приватбанк" в сумі 486 904 грн. 38 коп. внесені до реєстру вимог кредиторів у першу чергу, згідно з п. 1 ст. 31 Закону (№2343-ХІІ).

Таким чином, грошові вимоги ПАТ Комерційного банку „Приватбанк" забезпечені заставою майна боржника відповідно до частини 6 статті 14 та підпункту "а" пункту 1 частини 1 статті 31 Закону (№2343-ХІІ) включені до реєстру вимог кредиторів окремо і задовольняються у першу чергу, за рахунок предмету застави.

Законом (№2343-ХІІ), не передбачено можливості внесення змін до реєстру кредиторів, затвердженого ухвалою господарського суду, яка набрала законної сили та є обов'язковою до виконання, у встановленому законом порядку.

Аналогічної позиції дотримується Верховний Суд України у постанові від 11.03.2008 року у справі № 9/51, якою скасовано постанову Вищого господарського суду України від 06.11.2007 року та залишено в силі постанову Львівського апеляційного господарського суду України від 25.06.2007 року, яку мотивовано тим, що Законом (№2343-ХІІ), не передбачено можливості перегляду затвердженого реєстру кредиторів або ж внесення до нього будь-яких змін.

Крім того, майно боржника, що є предметом застави, включається до складу ліквідаційної маси, але використовується виключно для першочергового задоволення вимог заставодержателя згідно з положеннями абзацу 2 частини 2 статті 26 Закону (№2343-ХІІ). Відповідно до підпункту «а» пункту 1 частини 1 статті 31 Закону (№2343-ХІІ) у редакції чинній до 19.01.2013р.) кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються у першу чергу на задоволення вимог, забезпечених заставою.

Законодавець чітко визначив процедуру внесення вимог кредиторів, забезпечених заставою майна боржника, до реєстру вимог кредиторів та задоволення таких вимог, вказавши, що майно боржника, яке є предметом застави, включається до ліквідаційної маси, але використовується виключно для першочергового задоволення вимог заставодержателя.

Аналогічної позиції дотримується Верховний Суд України у постанові від 25.03.2015р. по справі №32/17-352-2011.

Як, зазначено в постанові ВГСУ від 07.10.2014р. по вказаній справі, відповідно до ст. 111 28 Господарського процесуального кодексу України рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України.

Скасовуючи постанову Вищого господарського суду України, Верховний Суд України в постанові від 09.09.2014 вказав, що вимоги Банку є грошовими та такими, що забезпечені заставою майна боржника.

За висновками Верховного Суду України, якщо боржник не виконав основного зобов'язання, грошові вимоги Банку, забезпечені заставою майна боржника відповідно до частини 6 статті 14 та підпункту "а" пункту 1 частини 1 статті 31 Закону (№2343-ХІІ) включаються до реєстру вимог кредиторів окремо і задовольняються у першу чергу, за рахунок предмету застави.

Таким чином, грошові вимоги ПАТ Комерційного банку „Приватбанк", забезпечені заставою майна боржника відповідно до частини 6 статті 14 та підпункту "а" пункту 1 частини 1 статті 31 Закону (№2343-ХІІ) та повинні бути включені до реєстру вимог кредиторів окремо і задовольняться у першу чергу, за рахунок предмету застави, а тому ухвала попереднього засідання господарського суду від 24.03.2011 р. про затвердження реєстру вимог конкурсних кредиторів до ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія" підлягає доповненню про включенню грошових вимог ПАТ Комерційного банку „Приватбанк", до реєстру вимог кредиторів окремо та зобов'язання розпорядника майна ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія" внести окремо до реєстру вимог кредиторів відомості про майно боржника, яке є предметом застави ПАТ Комерційному банку „Приватбанк" згідно з державним реєстром застав.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, розпорядника майна боржника , господарський суд встановив, що клопотання комітету кредиторів про прийняття рішення про відкриття процедури санації та призначення керуючим санацією - арбітражного керуючого Сніткіну І.А., підлягають задоволенню з таких підстав:

08.04.2015р. відбулися збори комітету кредиторів на яких одностайно були прийняті рішення про звернення до господарського суду Одеської області з клопотаннями про введення процедури санації щодо боржника - ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія", призначення керуючим санацією арбітражного керуючого Сніткіну І.А.), (протокол № 1 зборів комітету кредиторів від 08.04.2015 р.), якого зобов'язано розробити план санації боржника, схвалити його на зборах (комітеті) кредиторів та подати до господарського суду на затвердження, встановлення оплати послуг розпорядника майна, керуючого санацією - арбітражного керуючого Сніткіної І.А. в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження справи про банкрутство, але не менше двох мінімальних заробітних плат. Здійснювати оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого - керуючого санацією у зв'язку з виконанням нею своїх обов'язків за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

Статтею 16 Закону (№2343-ХІІ), встановлено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредиторів.

Статтею 4 Закону (№2343-ХІІ) передбачено, що відповідно до цього Закону щодо боржника застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника; мирова угода, санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута.

16.04.2015р. до господарського суду Одеської області надійшла заява арбітражного керуючого Сніткіної І.А. про участь у справі про банкрутство ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" в якості керуючого санації.

Арбітражний керуючий Сніткіна І.А. у заяві повідомив суд про те, що за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень термінів подання інформації, передбаченої Законом (№2343-ХІІ), до державного органу з питань банкрутства, а також порушення строків, визначених ухвалами господарських судів, порушень законодавства щодо провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не допускав. Судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має. Управління Боржником раніше не здійснював. Не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до ст. 1 Закону (№2343-ХІІ). Не є особою, яка має конфлікт інтересів в розумінні Закону (№2343-ХІІ).

Відповідно до ст. 3-1 Закону (№2343-ХІІ) діяльність арбітражного керуючого Сніткіної І.А. застрахована відповідно до Договору добровільного страхування цивільної відповідальності арбітражного керуючого від 02.07.2014 р. № 123/450/14/0649.

Інших заяв від арбітражних керуючих на участь у справі про банкрутство ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" відповідно до ст. 3-1 Законом (№2343-ХІІ) до суду не надходило.

Відповідно до ст. 3-1 Закону (№2343-ХІІ) надання послуг професійного (ліцензованого) арбітражного керуючого відбувається на платній основі.

Згідно з п.п. 10,12 ст.3-1 Закону (№2343-ХІІ), оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника. Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

На підставі вищезазначеного, господарський затверджує оплати послуг розпорядника майна, керуючого санацією - арбітражного керуючого Сніткіній І.А. за кожний місяць виконання ним своїх повноважень, з 14.01.2015 р. в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження справи про банкрутство, але не менше двох мінімальних заробітних плат. Здійснювати оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого - керуючого санацією у зв'язку з виконанням своїх обов'язків за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

За результатами проведеного аналізу показників фінансово-господарської діяльності ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" було встановлено, що голова правління боржника зловживаючи своїм службовим становищем з корисливих мотивів на власну користь та користь своєї родини укладала договори, які були заздалегідь економічно невигідними та недоцільними для підприємства та призвели до фактичного припинення господарської діяльності. Встановлено факт використання позикових коштів, які мали ьули використані на збільшення виробництва продукції та погашення поточної кредиторської заборгованості, на власні потреби

На ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" спостерігається значення коефіцієнту покриття на рівні 34 %, що є значно нижчим за нормативне та зниження розміру чистого прибутку до 6 тис. грн. на момент порушення провадження по справі про банкрутство. Однак, слід зазначити, що рентабельність діяльності підприємства в цілому протягом аналізованого періоду збільшився на 5 % з 18 до 23 %. Активи підприємства майже на 79 % формують основні засоби, вартість яких може покрити зобов'язання на 115 %, а разом з незначною дебіторською заборгованістю - на 131 %. Забезпечення зобов'язань підприємства всіма активами складає 150 %.

Отже, з розрахованих та проаналізованих показників вбачається спроможність задовольнити в повному обсязі вимоги кредиторів. Тому доцільніше перевагу надати позасудовим заходам відновлення платоспроможності боржника або його санації в процесі провадження справи про банкрутство.

Беручи до уваги факти, які призвели до неспроможності підприємства продовжувати фінансово-господарську діяльність та достатньо прийнятні показники фінансово-господарського стану, економічно доцільним є застосування системи заходів щодо відновлення платоспроможності ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" - тобто процедури санації. При залученні фінансової допомоги ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" з боку власників або потенційних інвесторів (санаторів), а також реструктуризації богів, вбачається можливим часткове задоволення вимог кредиторів та поновлення виробничої діяльності, яка дасть змогу повного погашення боргів перед кредиторами в короткостроковій перспективі з подальшим функціонуванням підприємства.

За визначенням ст. 1 Закону (№2343-ХІІ) санація - система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону (№2343-ХІІ), господарський суд за клопотанням комітету кредиторів у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядженням майном, установленого відповідно до цього Закону, має право винести ухвалу про проведення санації боржника та призначення керуючим санацією. Санацію вводиться на строк не більше дванадцяти місяців. За клопотанням комітету кредиторів чи керуючого санацією цей строк може бути ще до шести місяців або скорочено.

Згідно з п. 2 ст. 17 Закону (№2343-ХІІ) комітет кредиторів приймає рішення про погодження кандидатури керуючого санацією, вибір інвестора (інвесторів).

Кандидатури керуючого санацією та інвестора (інвесторів) можуть бути запропоновані комітету кредиторів будь-яким із кредиторів, представником органу, уповноваженого управляти майном боржника.

Розглянувши клопотання комітету кредиторів про введення процедури санації ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" призначення керуючим санацією - арбітражного керуючого Сніткіну І.А., господарський суд встановив, що зазначене клопотання комітету кредиторів ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" подане з дотриманням положень ст. 16 Закону (№2343-ХІІ).

Враховуючи вищевикладене, господарський суд вважає задовольнити клопотання комітету кредиторів, прийняте на засіданні комітету кредиторів 08.04.2015 р. та ввести процедуру санації ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія", призначити керуючим санації Сніткіну І.А. (свідоцтво від 21.03.2013 р. № 521).

Процедура санації ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія", вводиться з метою відновлення платоспроможності боржника, для чого потрібно обрати засоби відновлення платоспроможності, підготувати умови для реалізації таких заходів, виконати поставлені задачі та сплатити заборгованість перед кредиторами. Вказані задачі здійснюються шляхом здійснення комплексу заходів, направлених на усунення негативних правових наслідків дій, здійснених боржником та підтримання у нормальному режимі господарської діяльності підприємства - боржника, а також реалізації засобів відновлення платоспроможності та погашення заборгованості перед кредиторами.

Для цього, у відповідності із ч. 1 ст. 18 Закону (№2343-ХІІ) протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією зобов'язаний розробити та подати комітету кредиторів для схвалення план санації, який повинен містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, умови участі інвесторів, за їх наявності, у повному або частковому задоволенні вимог кредиторів, зокрема шляхом переведення боргу (частини богу) на інвестора, строк та черговість виплати боржником або інвестором боргу кредиторам та умови відповідальності інвестора за невиконання взятих згідно з планом санації зобов'язань. План санації повинен передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак банкрутства, визначених цим Законом.

Відповідно до п. 4, п. 5 ст. 18 Закону (№2343-ХІІ) план санації розглядається зборами кредиторів, які скликаються керуючим санацією в чотиримісячний строк з дня винесення господарським судом ухвали про санацію. Керуючий санацією письмово повідомляє всіх кредиторів, включаючи кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, про дату і місце проведення зборів кредиторів і за два тижні до проведення зборів надає їм можливість попередньо ознайомитися з планом санації. План санації вважається схваленим, якщо на зборах кредиторів таке рішення підтримане більш як половиною голосів конкурсних кредиторів та за умови, що всі кредитори, вимог яких забезпечені заставою майна боржника, письмово погодили план санації. Схвалений зборами кредиторів план санації та протокол зборів кредиторів разом з підтвердженням погодження плану санації кредиторами, вимоги, яких забезпечені заставою майна боржника, подаються керуючим санацією до господарського суду на затвердження не пізніше п'яти днів з дня проведення зборів кредиторів. Господарський суд затверджує схвалений та погоджений план санації боржника.

В пункті 80 Постанови Пленуму Верховного суду України від 18 грудня 2009 року N 15 „Про судову практику в справах про банкротство" зазначено, що відповідно до частини п'ятої статті 17 Закону керуючий санацією має право подавати заяви про визнання угод, укладених боржником, недійсними, а згідно з частиною одинадцятою цієї ж статті угода боржника, у тому числі та, що укладена до винесення господарським судом ухвали про санацію, може бути визнана господарським судом за заявою керуючого санацією відповідно до цивільного законодавства недійсною з наведених у цій частині підстав. Розгляд заяв керуючого санацією про визнання угод недійсними і повернення всього отриманого за такою угодою та позову сторони про відшкодування збитків за договором, який не виконується за рішенням керуючого санацією, розглядаються господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство.

При цьому, у відповідності із ч. 2 ст. 35 Закону (№2343-ХІІ) на будь-якій стадії провадження у справі про банкрутство може бути укладена мирова угода.

Господарський суд відмовляє у заяві голови правління ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" Брусенської Є.І. про відкладення розгляду справи у зв'язку з тим,

що боржник був повідомлений належним чином, неодноразово не з'являвся у судові засідання та надавав клопотання про відкладення розгляду справи.

Крім того, господарський суд зазначає, що у п. 67 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18.12.2009 року "Про судову практику у справах про банкрутство" визначено, що процедура розпорядження майном боржника, якщо інше не передбачено Законом, вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство і триває до моменту винесення судом ухвали про проведення санації боржника чи затвердження мирової угоди або прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури або припинення провадження у справі з інших підстав, передбачених статтею 40 Закону.

У Законі чітко не визначено максимального строку цієї процедури, але судам слід враховувати, що термін з дати порушення провадження у справі до дати проведення підготовчого засідання не може перевищувати тридцяти днів, а засідання суду, на якому має бути винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство, має відбутися не пізніше шести місяців після дати проведення підготовчого засідання суду. Отже, максимальний строк процедури розпорядження майном боржника не може перевищувати семи місяців.

З огляду на наведене та враховуючи, що процедура розпорядження майном у справі про банкрутство ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" триває з 28.09.2010р., тобто понад чотири роки (за умови, що строк процедури не може перевищувати семи місяців), клопотання комітету кредиторів про прийняття рішення про відкриття процедури санації, підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 1, 3-1, 4, 17-18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, господарський суд, -

У Х В А Л И В:

1. Заяву ПАТ Комерційному банку „Приватбанк" задовольнити частково та доповнити п. 2 ухвалу попереднього засідання господарського суду від 24.03.2011 р. про затвердження реєстру вимог конкурсних кредиторів до ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія" та читати в наступній редакції: "Грошові вимоги ПАТ „ПриватБанк" в особі філії „Южне Головне Регіональне Управління" м. Одеса, вул. Успенська, 22. Код ЄДРПОУ 23212839. Р/р 39012004049001 у ПриватБанку м. Дніпропетровська, МФО 305299) на суму 486 904 грн. 38 коп. Черговість задоволення вимог у сумі 486 904 грн. 38 коп. - перша черга (окремо), згідно з п. 1 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в іншій частині заяви відмовити.

Розпоряднику майна ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія" внести окремо до реєстру вимог кредиторів відомості про майно боржника, яке є предметом застави ПАТ Комерційному банку „Приватбанк" згідно з державним реєстром застав".

2. Ввести процедуру санації Виробничого закритого акціонерного товариства „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія" (Одеська область, с.Великий Дальник, 2-й Маякський провулок, 27. Код ЄДРПОУ 00379235).

3. Призначити керуючим санацією ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія" (Одеська область, с.Великий Дальник, 2-й Маякський провулок, 27. Код ЄДРПОУ 00379235) - арбітражного керуючого Сніткіну Ірину Анатоліївну, свідоцтво від 21.03.2013 р. № 521.

4. Затвердити оплату послуг розпорядника майна, керуючого санацією - арбітражного керуючого Сніткіній І.А. за кожний місяць виконання ним своїх повноважень, з 14.01.2015 р. в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження справи про банкрутство, але не менше двох мінімальних заробітних плат. Здійснювати оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого - керуючого санацією у зв'язку з виконанням своїх обов'язків за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

5. Припинити процедуру розпорядження майном ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія" та повноваження розпорядника майна - арбітражного керуючого Сніткіної І. А., свідоцтво від 21.03.2013 р. № 521.

6. Керуючому санацією здійснити заходи, проведення яких передбачено ч.6 ст. 17 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

7. З моменту винесення ухвали про введення процедури санації ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія": керівник боржника звільняється з посади у порядку, визначеному законодавством; управління боржником переходить до керуючого санацією; зупиняються повноваження органів управління боржника - юридичної особи щодо управління та розпорядження майном боржника, повноваження органів управління передаються керуючому санацією.

8. Протягом трьох днів з дня прийняття рішення про введення процедури санації та призначення керуючого санацієї органи управління ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія" здійснити передачу керуючому санацієї бухгалтерську та іншу документацію боржника, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності боржника.

9. Власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника не може обмежувати повноваження керуючого санацією щодо розпорядження майном боржника.

10. Керуючому санацією прийняти в господарське віддання майно боржника та організувати проведення інвентаризації, відкрити спеціальний рахунок для проведення санації та розрахунків з кредиторами, організувати введення бухгалтерського і статистичного обліку та фінансової звітності.

11. Керуючий санацією щоквартально звітувати перед комітетом кредиторів та судом.

12. Керуючому санацією протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника у відповідності зі ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розробити та надати комітету кредиторів план санації боржника на затвердження, який протягом шести місяців надати до суду на затвердження.

13. Арешт на майно боржника та інші обмеження дій боржника щодо розпорядження його майном можуть бути накладені лише в межах процедури санації, у разі коли вони не перешкоджають плану санації та не суперечать інтересам конкурсних кредиторів.

14. У разі дострокового припинення процедури санації у зв'язку з укладенням мирової угоди або погашенням вимог кредиторів керуючий санацією продовжує виконувати повноваження керівника (органів управління) боржника до призначення в установленому порядку керівника (органів управління) боржника.

15. Відмовити у заяві голови правління ВЗАТ „Великодальницький завод продовольчих товарів „Євдокія" Брусенської Є.І. про відкладення розгляду справи.

16. Копію ухвали надіслати: кредиторам, боржнику, керуючому санацією - арбітражному керуючому - Сніткіній І.А., Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Біляєвського районного управління юстиції Одеської області (для внесення відповідного запису про призначення керуючим санацією Виробничого закритого акціонерного товариства „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія" (Одеська область, с.Великий Дальник, 2-й Маякський провулок, 27. Код ЄДРПОУ 00379235) - арбітражного керуючого Сніткіну Ірину Анатоліївну, свідоцтво від 21.03.2013 р. № 521), ДВС Біляївського району Одеської області,

Ухвала набирає законної сили з дня прийняття.

Суддя Г.М. Зеленов

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення18.06.2015
Оприлюднено25.06.2015
Номер документу45365769
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —17-7/355-10-3625

Постанова від 04.09.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Пєсков В.Г.

Ухвала від 03.09.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Пєсков В.Г.

Ухвала від 27.07.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Пєсков В.Г.

Ухвала від 11.07.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 21.05.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 26.03.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 29.01.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 22.01.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Філінюк І.Г.

Постанова від 11.12.2017

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Філінюк І.Г.

Ухвала від 05.12.2017

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Філінюк І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні