Справа № 468/1584/14-ц
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
УХВАЛА
03.09.2014 року Баштанський районний суд Миколаївської області в складі головуючого по справі судді Муругова В.В, при секретарі Фельчину Р.Р., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Баштанка заяву представника позивача про забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди та повернення самовільно зайнятої земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
На розгляді Баштанського районного суду Миколаївської області перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди та повернення самовільно зайнятої земельної ділянки.
В ході судового засідання до початку розгляду справи по суті від представника позивача надійшла заява про забезпечення позову.
При цьому, представник позивача вказав, що відповідно до ст. 6 Закону України «Про судовий збір» при поданні заяви про забезпечення позову судовий збір за таку заяву не сплачується.
Суд не може погодитись з такою позицією представника позивача.
Відповідно до ч.3 ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ч.4 ст. 151 ЦПК України до заяви про забезпечення позову мають бути надані її копії відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити заходи забезпечення позову, та документ, що підтверджує сплату судового збору за подання заяви про забезпечення позову, в даному випадку судовий збір за подання такої заяви становить 121,80 грн.
Необхідність сплати судового збору за подання до суду заяви про забезпечення позову передбачена також п.п. 13 п. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
При цьому, ані норми ЦПК України, ані Закону України «Про судовий збір» не містять положення щодо звільнення від сплати судового збору заяв про забезпечення позову, поданих після відкриття провадження у справі.
Відповідно до вимог ч.8 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 151 ЦПК України, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Згідно з вимогами ч.3 ст. 151 ЦПК України повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному поданню подібної заяви, якщо останню буде складено у відповідності до вимог ст. 151 ЦПК України.
За таких обставин заява про забезпечення позову підлягає поверненню заявнику.
На підставі викладеного та керуючись ч.3 ст. 151, ч.8 ст. 153 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Заяву про забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди та повернення самовільно зайнятої земельної ділянки - повернути представнику позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана протягом п'яти днів з дня її проголошення.
СУДДЯ:
Суд | Баштанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2014 |
Оприлюднено | 26.06.2015 |
Номер документу | 45393227 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Баштанський районний суд Миколаївської області
Муругов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні