АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 6-109/11 Головуючий 1 інст. - Бабкова Т.В.
Провадження № 22-ц/790/4303/15 Доповідач - Макаров Г.О.
Категорія: інші справи
УХВАЛА
30 червня 2015 року м. Харків
Суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області Макаров Г.О., перевіривши матеріали справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Фрунзенського районного суду м. Харкова від 19 липня 2011 року та ухвалу Фрунзенського районного суду м. Харкова від 09 квітня 2015 року у справі за поданням старшого державного виконавця Фрунзенського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Комар Г.В. про надання дозволу на тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника кредитної спілки «Регіон» ОСОБА_1, -
встановив:
Ухвалою судді Фрунзенського районного суду м. Харкова від 19 липня 2011 року надано дозвіл на тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника кредитної спілки «Регіон» ОСОБА_1 без вилучення паспорту, до закінчення виконавчого провадження по виконанню виконавчих листів (25) про стягнення з кредитної спілки «Регіон» боргу на користь фізичних осіб на загальну суму 1035430,44 грн.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 09 квітня 2015 року виправлена описка в ухвалі Фрунзенського районного суду м. Харкова від 19.07.2011 року та зазначено: вважати вірним прізвище керівника кредитної спілки «Савенков», замість помилково зазначеного «Савнеков».
На вказані судові ухвали ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам п.п. 1, 14 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI), а саме - апелянтом не було сплачено судовий збір, а також апеляційна скарга не відповідала вимогам ст. 295 ЦПК України.
Крім того, дана апеляційна скарга на вказані ухвали не відповідає вимогам ч.3 ст. 297 ЦПК України, а саме подана, з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Ухвалою судді апеляційного суду Харківської області від 15 травня 2015 року вищезазначена апеляційна скарга була залишена без руху, з підстав, передбачених ст. ст. 121, 297 ЦПК України, з наданням апелянту строку для усунення недоліків у термін п'яти днів з дня отримання копії ухвали судді для сплати судового збору та для звернення до суду з апеляційною скаргою відповідно до вимог, передбачених ст. 295 ЦПК України, а також протягом тридцяти днів з моменту отримання копії ухвали для звернення до апеляційного суду з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважних причин його пропуску та наданням доказів цього.
Копія зазначеної ухвали була надіслана на адресу апелянта. Із наявної в матеріалах справи розписки про вручення поштового відправлення вбачається, що копія ухвали судді від 15 травня 2015 року була отримана ОСОБА_1 27.05.2015 року, однак у визначений судом строк у повному обсязі вимоги ухвали апелянт не виконав, недоліки скарги у повному обсязі не усунув, а саме не подав до суду обґрунтовану заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважних причин його пропуску та наданням доказів цього.
Так, в ухвалі судді від 15 травня 2015 року зазначалося наступне:
Відповідно до ч. 2 ст. 294 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує , апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Так, останнім днем подачі апеляційної скарги на ухвалу судді Фрунзенського районного суду м. Харкова від 19 липня 2011 року, було 25 липня 2011 року, а на ухвалу Фрунзенського районного суду м. Харкова від 09 квітня 2015 року, - 14 квітня 2015 року. Однак, з урахуванням того, що ОСОБА_1, при постановлені оскаржуваних судових ухвал присутнім не був, участі у справі не приймав, а копію ухвали судді від 19 липня 2011 року отримав відповідно до заяви - 29 квітня 2015 року, строк на апеляційне оскарження слід відраховувати саме з зазначеної дати, тобто апеляційна скарга на дану ухвалу судді повинна була бути подана в строк до 05.05.2015 року, а ОСОБА_1 звернувся з апеляційною скаргою на ухвалу судді від 19 липня 2011 року - 07.05.2015 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Окрім того, як вбачається з матеріалів цивільної справи ОСОБА_1, при постановлені ухвали суду від 09 квітня 2015 року також присутнім не був, участі у справі не приймав, апелянт у скарзі про це зазначив, однак не надав клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, а також доказів на підтвердження того, коли саме отримана копія ухвали суду (даних з поштового відділення або копії поштового конверту, інших документів, тощо). Такі дані матеріали справи не містять.
08.06.2015 року на виконання ухвали суду від 15 травня 2015 року апелянт звернувся до суду з заявою з якої не вбачається зазначення поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження вказаних судових ухвал, а також не надано доказів пропуску цього строку. Інших заяв з наданнями доказів, у відповідності до ст.ст. 58, 59 Цивільного процесуального кодексу України, щодо поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження у суд не надходило.
Згідно до ч.3 ст.27 ЦПК України, апелянт зобов'язаний добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки.
Згідно з ч. 2 ст. 121, ч. 2 ст. 297 ЦПК України, у разі не оформлення відповідно до вимог ст. 295 ЦПК України, апеляційної скарги у порядку і встановлений судом строк, апеляційна скарга вважається неподаною і повертається апелянту.
Крім того, згідно вимог ч. 3 ст. 297 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадках, якщо подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
У разі, якщо особа, яка подала апеляційну скаргу одночасно звертається з клопотання про поновлення цього строку, то відповідно до ч. 3 ст. 73 ЦПК України, їй необхідно вчинити ту дію, або подати той документ чи доказ, стосовно якого заявлено клопотання.
Відповідно до ч. 3 ст. 297 ЦПК України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 72 ЦПК України, право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.
Оскільки апелянт, отримавши копію ухвали про залишення без руху апеляційної скарги, у зазначений в ухвалі строк в частині звернення з заявою про поновлення строку із зазначенням поважних причин його пропуску та наданням доказів цього, недоліки апеляційної скарги не усунув, у відкритті апеляційного провадження слід відмовити.
Керуючись ч. 3 ст. 297 ЦПК України, суддя, -
Ухвалив:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Фрунзенського районного суду м. Харкова від 19 липня 2011 року та ухвалу Фрунзенського районного суду м. Харкова від 09 квітня 2015 року у справі за поданням старшого державного виконавця Фрунзенського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Комар Г.В. про надання дозволу на тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника кредитної спілки «Регіон» ОСОБА_1.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Суддя -
Суд | Апеляційний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2015 |
Оприлюднено | 07.07.2015 |
Номер документу | 46019244 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Харківської області
Макаров Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні