УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа №10-432 Головуючий у 1-й інст. Сингаївський О.П.
Категорія ст.236-8 КПК України Доповідач Ляшук В. В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010 року колегія суддів Судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого - судді Ляшука В.В.
суддів: Мельничук Н.М., Слісарчука Я.А.
з участю прокурора: Володько А.І.
особи, яка подала скаргу ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі матеріали справи за апеляцією прокурора, який брав участь у розгляді справи в суді першої інстанції на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 22 листопада 2010 року.
Вказаною постановою задоволено скаргу ОСОБА_1 та скасовано постанову в.о. прокурора Житомирської області Чумаченка А.І. від 22 листопада 2010 року про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_1, за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст. 366 КК України.
Суд зазначив, що ОСОБА_1 не є суб'єктом злочинів, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст. 366 КК України, оскільки не являється ні службовою особою органів місцевого самоврядування ні депутатом, складання і видача рішень Радомишльської міської ради не входить до кола його обов'язків як державного службовця Держкомзему України. Крім того, в матеріалах, які стали підставою для порушення кримінальної справи не має даних, що свідчать про зловживання владою чи підроблення рішень Радомишльської міської ради, або про наявність змови з міським головою ОСОБА_2 на вчинення цих дій, а в оскаржуваній постанові відсутнє посилання на ст. ст. 27, 28 КК України. Суд також зазначив, що постанова про порушення кримінальної справи за своїм змістом не відповідає вимогам закону, оскільки в дій не зазначено підстави для порушення кримінальної справи.
В апеляції прокурор просить постанову суду скасувати, а скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення. Посилається на те, що при розгляді скарги суддя вдався до аналізу обставин справи та оцінки доказів чого робити на цій стадії був не вправі. Наявність в матеріалах, які стали підставою для порушення кримінальної справи показань свідків, вилученої документації та інших доказів вказує на наявність ознак злочинів. Питання детальної кваліфікації дій ОСОБА_1 за ступенем співучасті повинне вирішуватись на досудовому слідстві.
Заслухавши доповідача, думку прокурора, який підтримав свою апеляцію, ОСОБА_1 який просив залишити постанову суду першої інстанції без змін, а апеляцію без задоволення, пояснення слідчого Лоскучерявого І.В., обговоривши доводи апеляції та перевіривши надані слідством матеріали, колегія суддів задовольняє апеляцію з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КПК України порушити кримінальну справу можна тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину. Зі змісту цієї статті випливає, що на цій стадії перевіряється лише наявність об'єктивних ознак, що характеризують подію злочину, і не вимагається надавати докази або встановлювати будь-які обставини.
У ч.15 ст. 236-8 КПК, якою передбачено порядок розгляду скарг на постанови про порушення кримінальної справи, зазначено, що розглядаючи скаргу на постанову про порушення кримінальної справи, суд повинен перевіряти наявність приводів і підстав для винесення цієї постанови, законність джерел отримання даних, які стали підставою для її винесення, і не вправі розглядати й заздалегідь вирішувати ті питання, які суд вирішує при розгляді справи по суті..
Цих вимог закону суд не дотримався.
Так, розглядаючи скаргу ОСОБА_1, суд вдався до оцінки доказів, став аналізувати повноваження ОСОБА_1, а також повноваження службових осіб Радомишльської міської ради, що на стадії розгляду скарги на постанову про порушення кримінальної справи є недопустимим.
Крім того, колегія суддів вважає, що висновки суду про відсутність в матеріалах, які стали підставою для порушення кримінальної справи даних про вчинення ОСОБА_1 злочинів за співучастю з міським головою ОСОБА_2 не ґрунтуються на матеріалах наданих слідством.
Зокрема з показань свідків ОСОБА_3О./а.с.62-65/, ОСОБА_4П./а.с.77-81/, вилученої документації/а.с.61-64/ вбачається, що ОСОБА_1 брав безпосередню участь у розробці проектів рішень Радомишльської міської ради про виділення земельних ділянок.
Ці та інші дані, що містяться в матеріалах зібраних в рамках розслідування кримінальної справи порушеної 30.09.2010 р. в.о. прокурора Радомишльського району стали підставами для порушення кримінальної справи в.о. прокурора Житомирської області Чумаченком А.І. 22.10.2010 року щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за ч.2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України.
В зазначеній постанові вказано, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді провідного спеціаліста Радомишльського районного відділу земельних ресурсів, вчинив інкриміновані йому злочини діючи за попередньою змовою з міським головою ОСОБА_2
За таких обставин постанова суду першої інстанції не може залишатись в силі та підлягає скасуванню в зв'язку з істотними порушеннями кримінально-процесуального закону та невідповідністю висновків суду фактичним обставинам справи.
Керуючись ст.ст.365, 366 КПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
апеляцію прокурора задовольнити.
Постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 22 листопада 2010 року, щодо ОСОБА_1 - скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд до того ж суду в іншому складі.
Судді:
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2010 |
Оприлюднено | 27.07.2015 |
Номер документу | 46585786 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Житомирської області
Ляшук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні