УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, ' 481-620
УХВАЛА
"11" червня 2012 р. Справа № 18/1216.
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Тридента Агро" (м.Київ)
До: Приватного сільськогосподарського підприємства "Степ" (с.Криве Попільнянського району Житомирської області)
про стягнення 6950,65 грн.
Суддя Гансецький В.П.
Присутні:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
Позивач звернувся з позовом про стягнення на свою користь з відповідача 4657,51грн. курсової різниці згідно пп.5.1, 5.2, 5.3.1 договору № 14-06-08/ЗЗР купівлі - продажу на умовах відстрочення платежу від 01.06.08р., 120,27грн. пені, 15,03грн. 3% річних, 2157,84грн. штрафу, а також 800,00 грн. вартості адвокатських послуг за надання правової допомоги.
Сторони вимог ухвали суду від 29.05.12р. не виконали, своїх представників в судове засідання не направили, про причини неявки суд не повідомили, хоча про час і місце засідання суду повідомлені своєчасно та належним чином (т.2 а.с.23,24).
Провадження у даній справі порушено 20.09.10р. З часу порушення провадження у справі позивач жодного разу не направив свого представника в судове засідання та жодного разу не виконав вимог ухвал суду.
У зв'язку з цим, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишення позову без розгляду, виходячи з наступного.
Так, позивачем не виконані вимоги ухвал суду та не подано витребуваних судом документів, необхідних для вирішення даного спору.
Не подання зазначених документів перешкоджає прийняттю рішення у справі, оскільки прийняття рішення без цих документів буде порушенням вимог ГПК України, зокрема ст.ст.43 та 82 ГПК України.
Відповідно до частин 1 та 2 ст.83 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Відповідно до ч.2 ст.82 ГПК України, рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.
Враховуючи, що позивачем не подано суду витребуваних доказів та не подано будь-яких письмових повідомлень про його позицію по суті спору, тобто, чи підтримує він заявлений позов, чи просить розглянути справу за відсутності його представника, чи просить відкласти розгляд справи тощо, господарський суд позбавлений можливості прийняти рішення відповідно до ст.75 ГПК України, тобто за наявними матеріалами справи.
Відповідно до підпунктів 4.8 та 4.9 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.11р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", залишення позову без розгляду - це форма закінчення розгляду господарським судом справи без прийняття рішення суду в зв'язку з виявленням обставин, які перешкоджають розглядові справи, але можуть бути усунуті в майбутньому.
При вирішенні питання щодо залишення позову без розгляду (стаття 81 ГПК) господарським судам слід мати на увазі, що застосування пункту 5 частини першої цієї статті можливо лише за наявності таких умов:
-додаткові документи вважаються витребуваними, тільки якщо про це зазначено у відповідному процесуальному документі або, в разі оголошення перерви в судовому засіданні, - в протоколі такого засідання;
-витребувані документи чи явка представника позивача дійсно необхідні для вирішення спору, тобто за їх відсутності суд позбавлений можливості вирішити спір по суті;
-позивач не подав документи, витребувані судом при підготовці справи до розгляду (стаття 65 ГПК) або в порядку статті 38 названого Кодексу, чи не направив свого представника в засідання господарського суду без поважних причин. Отже, перш ніж залишити позов без розгляду господарський суд зобов'язаний з'ясувати причини невиконання його вимог позивачем і об'єктивно оцінити їх поважність.
Поважними, з урахуванням конкретних обставин справи, вважаються причини, які за об'єктивних, тобто не залежних від позивача, обставин унеможливлювали або істотно утруднювали вчинення ним відповідних процесуальних дій; при цьому береться до уваги й те, чи вживав позивач заходів до усунення цих обставин або послаблення їх негативного впливу на виконання позивачем процесуальних обов'язків, покладених на нього судом. Відповідні докази подаються позивачем і оцінюються господарським судом за загальними правилами статті 43 ГПК.
У разі неповідомлення позивачем таких причин суд вправі, в залежності від конкретних обставин справи, або залишити позов без розгляду, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
Ухвалою від 29.05.12р. господарський суд вимагав від позивача письмово зазначити причини, з яких представник позивача не прибув на судове засідання 29.05.12р. У випадку не направлення представника на судове засідання 11.06.12р. - письмово повідомити причини, з яких це відбувається.
Позивачем не виконані вимоги господарського суду, тобто не направлено суду будь-яких пояснень про існування поважних причин, які перешкоджають поданню витребуваних судом доказів та направленню повноважного представника.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.81 ГПК України, господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.
Право господарського суду залишити позов без розгляду гарантовано зазначеною ст.81 ГПК України та підтверджено вищезазначеною Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.11р. № 18.
Так, у Постанові Пленуму визначено, що неподання позивачем витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, тягне за собою правові наслідки у вигляді залишення позову без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК (пп.2.3 Постанови).
У разі нез'явлення без поважних причин або без повідомлення причин в засідання господарського суду представника позивача, якщо його присутність було визнано обов'язковою, суддя вправі притягти позивача до відповідальності, встановленої пунктом 5 статті 83 ГПК, або залишити позов без розгляду (пункт 5 частини першої статті 81 ГПК), або вжити обох цих заходів одночасно, а також винести окрему ухвалу, як це передбачено частиною першою статті 90 ГПК (пп.3.9.3 Постанови).
Ухвалою суду від 29.05.12р. явку уповноважених представників сторін було визнано обов'язковою.
У зв'язку з цим, господарський суд залишає позов без розгляду та вважає за необхідне відповідно до п.5 ст.83 ГПК України стягнути з позивача в доход Державного бюджету України штраф в сумі 1000,00 грн. за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на нього.
Після усунення обставин, що зумовили залишення позову без розгляду, позивач має право знову звернутися з ним до господарського суду в загальному порядку.
При залишенні позову без розгляду за наведених підстав, сплачені судові витрати поверненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 81, 83, 86 ГПК України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Позов залишити без розгляду.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тридента Агро", 03038, м.Київ, вул.Ямська 28-а, ідентифікаційний код 25591321 в доход Державного бюджету України штраф в сумі 1000,00 грн. (одна тисяча гривень) за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
Ухвалу може бути оскаржено.
Суддя ОСОБА_1
Друк: 3 прим.
1 - у справу,
2,3 - сторонам (рек. з повід. про вруч.).
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2012 |
Оприлюднено | 17.07.2015 |
Номер документу | 46637705 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Гансецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні