РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
У Х В А Л А
"27" грудня 2010 р. Справа № 10/222
Суддя Петухов М.Г. розглянувши апеляційну скаргу заступника прокурора Рівненської області на рішення господарського суду Рівненської області від "26" лютого 2009 р. у справі № 10/222
за позовом Орендного підприємства санаторій "Червона калина"
до відповідачів ОСОБА_1 відділення Фонду державного майна України по Рівненській області
Відкрите акціонерне товариство "ОСОБА_2 завод надміцних залізобетонних конструкцій"
третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 районна державна адміністрація
про визнання права власності -
ВСТАНОВИВ :
Рішення у даній справі прийнято судом 26.02.2009 р. Повний текст рішення складений 26.02.2009 р. Згідно зі штемпелем канцелярії суду рішення надіслане другому відповідачу та третій особі 26.02.200р. , позивач та перший відповідач ортимали рішення безпосередньо у суді 26.02.2009р.
Рішення господарського суду Рівненської області у справі №10/222 від 26.02.2010р. набрало законної сили 09.03.2009р. і учасниками судового розгляду не оскаржувалося.
Заступник прокурора Рівненської області подав апеляційну скаргу в інтересах держави в особі ОСОБА_2 районної державної адміністрації 14.12.2010р. - згідно з вхідним штемпелем господарського суду Рівненської області. Обгрунтовуючи клопотання про поновлення строку заступник прокурора вказує, що прокурор участі у справі не брав, органам прокуратури стало відомо про дане рішення лише 10.12.2010р. після виявлення його у Єдиному державному реєстрі судових рішень в ході перевірки.
Статтею 93 ГПК України в редакції, що діяла на момент прийняття та набрання законної сили рішення у даній справі передбачено:
Апеляційна скарга подається, а апеляційне подання вноситься, протягом десяти днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом, а у разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги (подання) можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом.
Згідно з абзацом 7 п.2 Перехідних положень Закону України "Про судоустрій та статус суддів", судові рішення, прийняті судами першої інстанції до набрання чинності цим Законом, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цим Законом.
Враховуючи вищевказані норми законів України, судове рішення у даній справі від 26.02.2009р., прийняте судом першої інстанції до набрання чинності Законом України "Про судоустрій та статус суддів", могло бути оскаржене в апеляційному порядку до 09.03.2009р. а відновлення пропущеного прокурором строку на його оскарження можливе не пізніше трьох місяців з дня прийняття, тобто до 26 травня 2009р. включно.
Крім цього, слід зазначити, що апеляційна скарга подана в інтересах держави в особі ОСОБА_2 районної державної адміністрації, яка брала у часть у розгляді справи в якості третьої особи.
З матеріалів справи та судового рішення вбачається, що ОСОБА_2 районна державна адміністрація не заперечувала проти позову та апеляційної скарги не подавала.
З системного аналізу норм статей 1 2, 29 Господарського процесуального кодексу України, статей 20, 36-1 Закону України «Про прокуратуру»вбачається, що будучи самостійним учасником господарського процесу, право прокурора на звернення до господарського суду поширюється лише на звернення на захист порушеного права іншої особи , тобто «чужого інтересу». Тому, звертаючись до господарського суду з позовом або апеляційною скаргою для захисту не власного, а чужого інтересу, в даному випадку в інтересах держави в особі ОСОБА_2 районної державної адміністрації, прокурор має дотримуватися вимог закону, щодо строків та порядку такого звернення. В іншому випадку прокурор буде поза дією закону, а саме розділу ХII ГПК України, що буде порушенням конституційних принципів верховенства права, законності, рівності учасників судового процесу перед законом і судом.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, щодо відсутності підстав для відновлення строку на подання апеляційної скарги.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 ГПК України, апеляційна скарга, яка подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний господарський суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для відновлення строку, про що постановляється ухвала. Розгляд заяви особи про поновлення строку на подання апеляційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів апеляційного господарського суду, склад якої визначений при реєстрації справи відповідно до положень частини четвертої статті 91 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 86, 93 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Відмовити заступнику прокурора Рівненської області у відновленні строку на подання апеляційної скарги .
2. Апеляційну скаргу заступника прокурора Рівненської області залишити без розгляду та направити її в прокуратуру Рівненської області разом з доданими до неї документами.
Суддя Петухов М.Г.
Суд | Рівненський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2010 |
Оприлюднено | 03.08.2015 |
Номер документу | 47544551 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Рівненський апеляційний господарський суд
Петухов М.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні