Окрема ухвала
від 29.07.2015 по справі 922/2516/15
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ОКРЕМА УХВАЛА

29 липня 2015 р. Справа № 922/2516/15

Колегія суддів у складі:

головуючий суддя Сіверін В. І., суддя Терещенко О.І. , суддя Івакіна В.О.

розглянувши апеляційну скаргу розглянувши апеляційну скаргу відповідача (вх. №3806 Х/1-7) на рішення господарського суду Харківської області від 22.06.15 у справі

за позовом ФО-П ОСОБА_1, с. Тавільжанка,

до Приватно-орендного малого підприємства "Лиман-СІЧ", м. Вовчанськ,

про стягнення 120 031,51 грн .

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 16.07.2015 року прийнято апеляційну скаргу до провадження, призначено справу до розгляду в судовому засіданні та визнано явку представників в судове засідання обов'язковою.

Відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, проте, представник відповідача в судове засідання не з'явився, заявив клопотання про відкладення розгляду справи, посилаючись на те, що його представник не може взяти учать у судовому засіданні у зв'язку перебуванням у відпустці, а директор відповідача не може прибути в судове засідання у зв'язку з хворобою.

Відповідно до положень статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Колегія суддів зазначає, що до заявленого клопотання представником позивача/відповідача не було додано жодного доказу на підтвердження обставин, зазначених у клопотанні. Такими доказами могли б стати наказ про відрядження, довідка закладу охорони здоров'я, копія листка тимчасової непрацездатності, тощо.

Оскільки неявка представника відповідача до судового засідання перешкоджає правильному розгляду справи, суд був змушений відкласти розгляд справи, що, в свою чергу, призводить до затягування судового розгляду справи.

Частиною 3 статті 22 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

Не зважаючи на повідомлення про дату, час та місце проведення судового засідання, та вимоги ухвали Харківського апеляційного господарського суду про визнання явки представників в судове засідання обов'язковою, представник відповідача в судове засідання не з'явився, що є проявом неповаги до суду та порушенням вимог статті 22, 115 Господарського процесуального кодексу України, а також положень частини 2 статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та є недоліком в діяльності відповідача.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.

Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, в порядку та розмірі, передбачених частиною першою статті 119 цього Кодексу.

Відповідно до п. 5.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" окрема ухвала виноситься господарським судом за наявності умов, передбачених частиною першою статті 90 ГПК - виявлення при вирішенні спору порушень законності або недоліків у діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу (далі - підприємства і організації). При цьому господарський суд не обмежений колом ні учасників судового процесу у конкретній справі, ані загалом осіб, зазначених у статті 1 ГПК.

Згідно п. 5.2. вказаної Постанови окрема ухвала виноситься, як правило, одночасно з рішенням зі справи. Водночас з урахуванням обставин конкретної справи (зокрема, у випадках, зазначених у підпунктах 3.12, 3.13 пункту 3 цієї постанови) суд може винести окрему ухвалу в будь-який момент часу в процесі розгляду справи.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 86, 90 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду

УХВАЛИЛА:

Керівництву Приватно-орендного малого підприємства "Лиман-СІЧ" розглянути дану окрему ухвалу та вжити заходів, щодо виключення в подальшому аналогічних порушень законодавства.

Окрему ухвалу надіслати на адресу Приватно-орендного малого підприємства "Лиман-СІЧ"

Головуючий суддя Сіверін В. І.

Суддя Терещенко О.І.

Суддя Івакіна В.О.

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення29.07.2015
Оприлюднено04.08.2015
Номер документу47644327
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2516/15

Ухвала від 25.09.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Светлічний Ю.В.

Ухвала від 17.09.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Светлічний Ю.В.

Ухвала від 08.09.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Лавренюк Т.А.

Постанова від 02.09.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Сіверін В. І.

Ухвала від 29.07.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Сіверін В. І.

Окрема ухвала від 29.07.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Сіверін В. І.

Ухвала від 16.07.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Сіверін В. І.

Рішення від 22.06.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Лавренюк Т.А.

Ухвала від 15.06.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Лавренюк Т.А.

Ухвала від 04.06.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Лавренюк Т.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні