Справа № 752/3113/15-ц
Провадження № 2/752/2768/15
У Х В А Л А
05.08.2015 року м.Київ
Голосіївський районний суд міста Києва
у складі: головуючого-судді Сальникової Н.М.,
секретаря Олійник А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Києві цивільну справу за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» до ОСОБА_1 про визнання договору купівлі-продажу квартири нікчемним,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Голосіївського районного суду перебуває на розгляді цивільна справа за позовом Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» до ОСОБА_1 про визнання договору купівлі-продажу квартири нікчемним.
Згідно експертного дослідження від 03.06.2015 року №9137/15-43/9385-9397/15-43 на замовлення сторони відповідача визначено ринкову вартість квартири АДРЕСА_1, проте виходячи з принципу змагальності стороною позивача заявлено клопотання про призначення саме судової будівельно-технічної експертизи, попередження експерта про відповідальність за завідомо неправдивий висновок експерта.
Згідно ст.ст. 143, 144 ЦПК України експертиза призначається ухвалою суду для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо.
Відповідно до ст. 11 ЦПК суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Нормативне визначення принципу диспозитивності надає сторонам право вільно розпоряджатися предметом спору і процесу. Суд сприяє всебічному і повному зясуванню обставин справи /ч.4 ст.10 ЦПК України/.
Враховуючи, що для всебічного, повного дослідження обставин справи та постановлення законного і справедливого рішення необхідні спеціальні знання, суд приходить до висновку про необхідність призначення і проведення судової будівельно-техничної експертизи , а тому клопотання підлягає задоволенню.
Згідно ч.3 ст.144 ЦПК України визначено право суду у необхідних випадках, при визначенні об'єктів та матеріалів, що підлягають направленню на експертизу, вирішити питання щодо відібрання відповідних зразків.
Відповідно ч. 2 ст. 86 ЦПК України кошти на оплату судової експертизи вносяться стороною, яка заявила клопотання про проведення експертизи.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 143, 144, ч. 5 ст. 202, ст.ст. 203, 208-210 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Призначити у цивільній справі №752/3113/15-ц за позовом Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» до ОСОБА_1 про визнання договору купівлі-продажу квартири нікчемним судову будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1.Визначити ринкову вартість /фактичну вартість/ квартири АДРЕСА_1 станом на 10.09.2014 року.
Доручити проведення будівельно-технічної експертизи Закритому акціонерному товариству «Консалтингюрсервіс» код ЄДРПОУ 23718881 /м.Київ, пр.-т.Г.Сталінрада 27 оф.6/.
Попередити експерта/ів про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384,385 КК України.
Передати у розпорядження Закритому акціонерному товариству «Консалтингюрсервіс» матеріали цивільної справи №752/3113/15-ц.
Зобов'язати ОСОБА_1 надати доступ для огляду і проведення експертного дослідження експерту/ам/ Закритого акціонерного товариства «Консалтингюрсервіс» до об'єкта дослідження.
Витрати по проведенню експертизи покласти на позивача Публічне акціонерне товариство «Всеукраїнський акціонерний банк».
Зобов'язати експерта/експертів/ Закритого акціонерного товариства «Консалтингюрсервіс» провести експертне дослідження у цивільній справі у строк встановлений законом.
Попередити осіб, які беруть участь у справі, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні /ст.146 ЦПК України/.
Провадження у цивільній справі №752/3113/15-ц зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена у частині зупинення провадження по справі шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.М. Сальникова
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2015 |
Оприлюднено | 18.08.2015 |
Номер документу | 48437220 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні