Справа № 1-237/2010
Номер провадження 1-237/2010
ВИРОК
іменем України
18 жовтня 2010 року м.Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
у складі: головуючого- судді Кравціва В.І.
при секретарі Рибію Ю.Л.,
з участю прокурора Воронки Р.І.,
підсудного ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, неодруженого, непрацюючого, несудимого,-
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 на початку травня 2010 року на площі Шевченка у місті Дрогобичі Львівської області незаконно придбав для особистого вжитку 20 таблеток, які містять медичний препарат «Феназепам», що є психотропною речовиною та 14 із них зберігав із цією ж метою до 19 липня 2010 року.
Під час судового розгляду ОСОБА_1 винуватим себе визнав повністю і показав, що на початку травня 2010 року на площі Шевченка у м. Дрогобичі зустрів свого знайомого ОСОБА_2, котрий дав йому два блістери таблеток по 10 штук кожен з надписом «Феназепам» та повідомив, що це є наркотичний засіб і вільно в аптеці його не продають, лише за рецептами лікарів. Він, ОСОБА_1, взяв ці таблетки, щоб особисто вживати, так як у нього боліла голова. Придбані таблетки зберігав весь час при собі і вживав при потребі. 19 липня 2010 року у приміщенні вокзалу станції Самбір Львівської області його затримали працівники міліції та виявили і вилучені у нього 14 таблеток, які дав йому ОСОБА_2
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини його винуватість у незаконному придбанні та зберіганні психотропних речовин без мети збуту ґрунтується доказами, зібраними під час провадження досудового слідства.
У зв»язку з тим, що ОСОБА_1 незаконно придбав та зберігав психотропні речовини без мети збуту, він повинен нести кримінальну відповідальність за ч. 1 ст. 309 КК України.
Дії ОСОБА_1 органами досудового слідства також кваліфіковані як незаконне перевезення психотропних речовин.
Однак, згідно постанови від 26.04.2002 № 4 Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів» незаконне перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів полягає в
умисному переміщенні їх будь-яким видом транспорту в межах території України з порушенням порядку і правил, установлених чинним законодавством. Від перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів слід відрізняти їх перенесення з одного місця в інше, під час якого транспорт не використовується. Такі дії мають розглядатися як зберігання цих засобів і речовин.
А тому із пред»явленого ОСОБА_1 обвинувачення слід виключити таку кваліфікуючу ознаку як перевезення психотропних речовин, оскільки зберігання особою під час поїздки психотропних речовин, придбаних для особистого використання, не може кваліфікуватися як незаконне перевезення наркотичних засобів.
При призначенні покарання суд врахував ступінь тяжкості вчиненого ОСОБА_1 злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують його покарання.
ОСОБА_1 вчинив злочини середньої тяжкості.
До кримінальної відповідальності він притягається вперше, позитивно характеризується по місцю проживання.
Пом»якшуючі його покарання обставини: щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Ураховуючи наведене, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 слід призначити покарання у виді штрафу, яке є необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів.
Речові докази підлягають знищенню.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України
з а с у д и в:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та призначити покарання - штраф у розмірі 1 000 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 у користь НДЕКЦ при УМВС України на Львівській залізниці судові витрати в сумі 353 (триста п»ятдесят три) грн. за проведення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів
Речові докази: 12 таблеток «Феназепаму ІС» у двох пластикових прозорих упаковках, які знаходяться у камері зберігання речових доказів ЛВ на станції Стрий УМВС України на Львівській залізниці (квитанція № 000049 від 25.08.2010) - знищити.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити без змін - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області через місцевий суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту проголошення вироку.
Суддя
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2010 |
Оприлюднено | 31.08.2015 |
Номер документу | 48471912 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Кравців В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні