Рішення
від 03.09.2009 по справі 2/255
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

2/255

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                  83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

                                                             Р І Ш Е Н Н Я   

                                                            іменем України

03.09.09 р.                                                                                     Справа № 2/255                               

Суддя господарського суду Донецької області Мартюхіна Н.О.

при секретарі судового засідання Трубачевій А.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу

за позовом: Комунального підприємства “Компанія “Вода Донбасу” м. Донецьк

до відповідача: Державного підприємства “Добропіллявугілля” м. Добропілля

про стягнення заборгованості в розмірі 2192,51грн.

За участю

представників сторін:

від позивача:       Чевичелова О.А. – за довір.

від відповідача:   не з'явився           

 

СУТЬ СПОРУ:

Позивач, Комунальне підприємство “Компанія “Вода Донбасу” м. Донецьк, звернувся до господарського суду Донецької області позовом до Державного підприємства “Добропіллявугілля” м. Добропілля про стягнення підвищеного тарифу за скидання  стічних забруднених від понад допустимих норм в сумі 2192,51грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на договір № 471 від 01.04.2008р. про надання послуг з питного водопостачання та водовідведення, акт відбору проб стічних вод підприємства № 66 від 09.04.2008р., протокол результатів аналізу стічних вод № 8 від 11.04.2008р., акт-рахунок, претензію № 1673 від 16.10.2008р.

Відповідач надав відзив на позовну заяву № 2147 від 03.09.2009р., де позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Від відповідача надійшло клопотання № 2148 від 03.09.2009р., де останній просить розглянути справи без участі представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши надані докази, суд ВСТАНОВИВ:

01.04.2008р. між Комунальним підприємством “Компанія “Вода Донбасу” (Підприємство питного водопостачання) та Державним підприємством “Добропіллявугілля” (Абонент) був укладений договір про надання послуг з питного водопостачання та водовідведення № 471 з протоколом розбіжностей.

          За цим договором Підприємство приймає та очищає господарсько-побутові та близькі до них по складу стічні води Абонента, що надходять на очисні споруди в межах погоджених об'ємів в т.ч. розрахункові об'єми стічних вод, що попадають в каналізаційну мережу через ливневі люки колодязів в період дощів та сніготанення, та погодженого помісячного графіку в межах максимально допустимих концентрацій забруднюючих речовин, а Абонент спускає стічні води та своєчасно оплачує послуги Підприємства по водовідведенню в відповідності з діючими тарифами, умовами договору, Правилами користування, Правилами приймання стічних вод підприємства до комунальних та відомчих систем каналізації міст та селищ України, Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в систему каналізації населених пунктів, Правилами приймання стічних вод підприємства в комунальні і відомчі системи каналізації населених пунктів України.   

          Пунктом 4.13. договору встановлено, що скидання Абонентом стоків з перевищенням максимального допустимих концентрацій речовин перевищенням допустимих концентрацій, встановлюється разовим аналізом, визначається в відповідності з Правилами приймання, але не більше трьох календарних місяців (місяця, в якому відібрана проба, та двох попередніх місяців).

          Підвищена плата стягується за весь об'єм стічних вод, скинутих абонентом за цей період з даного об'єкта. Розрахунок підвищеної плати визначається в відповідності з кратністю перевищення ПДК в відповідності з вимогами Правил приймання.

          Відповідно до п. 4.15. договору Підприємство має право в будь-який час доби здійснювати замір кількості стічних вод Абонента, відбір проб стічних вод Абонента для проведення аналізу якісного складу стічних вод.      

          Згідно до п. 11.2. договору останній вступає в силу при досягненні згоди за всіма істотними умовами договору та діє з дати підписання договору сторонами по 31.12.2008р.

09.04.2008р. представниками позивача спільно з представником відповідача Солдатенков Г.Г. проведено відбір проб стічних вод на підприємстві відповідача, про що складений акт про відбір стічних вод № 66 від 09.04.2008р., який підписаний та скріплений печатками з обох сторін без зауважень.

Хіміко-бактеріологічною лабораторією Добропільського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Комунального підприємства  “Компанія “Вода Донбасу”, яка відповідно до Свідоцтва про атестацію № ВЛ-691/08 видане 19.02.2008р. має право проведення вимірювань фізико-хімічних, бактеріологічних, радіологічних та гельмінтологічних показників питної води, було проведено перевірку якості стічних вод, які скидаються Державним підприємством “Добропіллявугілля”. За результатами аналізу стічних вод складений протокол № 8 від 11.04.2008р., яким встановлено наявність хлоридів у стічних водах в розмірі 1525,0мг/дм3.

Відповідно до умов договору максимально допустима концентрація хлоридів для даного підприємства складає 350 мг/дм3.

На підставі даних встановлених аналізом позивачем було виписано акт-рахунок № 470 від 21.04.2008р. на суму 2192,51грн. Вказаний рахунок отриманий відповідачем про що свідчить відмітка про отримання на останньому.

У зв'язку з несплатою рахунку позивачем на адресу відповідача було направлено претензію № 1673 від 16.10.2008р. з вимогою оплати рахунок від 21.04.2008р. на суму 2192,51грн., яка зі сторони відповідача залишена без відповіді та задоволення.

Відповідач заборгованість не сплатив зв'язку з чим позивач звернувся до господарського суду Донецької області з вимогою про стягнення з відповідача заборгованості за перевищення гранично - допустимих концентрацій забруднюючих речовин в стічній воді у сумі 2192,51 грн.

Вимоги позивача підлягають задоволенню на підставі зазначеного.

Наднормативне скидання забруднюючих речовин є порушенням вимог п. Є ст. 40 Закону України „Про охорону навколишнього середовища”. Зобов'язання відшкодування шкоди, завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього середовища, передбачені ст.. 68 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”.

Підпунктом 7.1 вищезазначених Правил передбачено, що перелік забруднень, на наявність яких провадиться аналіз, встановлюється водоканалом.

Відповідно пп.2.2 “Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України”, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 року № 37, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2002 року за № 403/6691, передбачено обов'язок водоканалу установлювати кожному підприємству кількісні та якісні показники приймання стічних вод до міської каналізації та доводити підприємствам протягом місячного терміну після внесення змін до місцевих Правил приймання зміни у вимогах до якісних показників стічних вод підприємств, пов'язані із змінами лімітів на скид забруднюючих речовин у водні об'єкти.

Відповідно до п. 7.8. Правил приймання стічних вод підприємств у  комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України встановлено, що з метою контролю якості стічних вод Підприємств Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства – абоненту.  

Відповідно до п. 3 частини першої ст. 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов'язані дотримувати встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території.

Згідно з п. п. 2.1 та 2.4 Правил Приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 р. № 37, водоканали мають право пред'являти Підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих Правил, так і місцевих Правил приймання, а Підприємства зобов'язані оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.

Пунктом  3.2 Інструкції передбачає, що при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах Підприємств, що скидаються у систему каналізації, порівняно з встановленими місцевими Правилами приймання, Підприємства сплачують Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах допустимих концентрацій (Нп), обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод (Vпз) та коефіцієнтом кратності (Кк), який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.

Крім того Інструкцією п. п. 4.1 та 4.2 встановлено, що плата за скид стічних вод Підприємств у системи каналізації населених пунктів уноситься Підприємствами згідно з розрахунками Водоканалів та виставленими ними рахунками на розрахункові рахунки Водоканалів у порядку та в терміни, передбачені договором. У разі прострочення платежів з Підприємств стягується пеня згідно з умовами договору. Плата за скид понаднормативних забруднень розподіляється таким чином: 20 % перераховуються Водоканалом до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утворені в складі сільських, селищних, міських бюджетів; 80 % залишаються у розпорядженні Водоканалу і використовуються на відшкодування збитків Водоканалу, викликаних цими скидами, на ремонт і поліпшення експлуатації каналізаційної мережі та очисних споруд, а також на розвиток каналізаційного господарства населеного пункту.

Відповідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.

Згідно п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Якщо  строк  (термін)  виконання  боржником  обов'язку  не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

У зв'язку з не виконанням відповідачем умов договору суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані, доведені належним чином та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 22 ГПК України відповідач має право визнати позов повністю або частково.

З огляду на викладене, враховуючи наявні в матеріалах справи докази наявності заборгованості та порушення відповідачем зобов'язань за договором, суд вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить законодавству, не порушує прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб і на підставі ст. 78 ГПК України позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають віднесенню на позивача в порядку, що передбачений ст.49 Господарського процесуального кодексу України.

  

На підставі викладеного, керуючись Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, ст. ст. 22, 33, 34, 35, 43, 44, 49, 75, 78, ст. ст. 82 –85 ГПК України, господарський суд

                                                    ВИРІШИВ:

 Позовні вимоги Комунального підприємства “Компанія “Вода Донбасу” м. Донецьк до Державного підприємства “Добропіллявугілля” м. Добропілля про стягнення заборгованості в розмірі 2192,51грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства “Добропіллявугілля” (85000, м. Добропілля,                 пр-т. Т. Шевченка, 1, ЄДРПОУ 32186934) на користь Комунального підприємства “Компанія “Вода Донбасу” (83001, м. Донецьк, вул. Артема, 85, ЄДРПОУ 00191678) підвищений тариф за скидання стічних забруднюючих вод понад допустимих норм в сумі 2192,51грн., витрати по сплаті державного мита в розмірі 102грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 118грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття

          Рішення може бути оскаржене через господарський суд Донецької області в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня прийняття рішення або в касаційному порядку протягом одного місяця з дня набрання рішенням законної сили.

Видати наказ після набуття рішенням законної сили.

          

Суддя                                                                                              

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення03.09.2009
Оприлюднено08.10.2009
Номер документу4862202
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2/255

Ухвала від 10.01.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Домнічева І.О.

Ухвала від 20.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Домнічева І.О.

Ухвала від 16.11.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Домнічева І.О.

Ухвала від 31.08.2011

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Боділовська Марина Михайлівна

Ухвала від 15.08.2011

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Боділовська Марина Михайлівна

Ухвала від 09.12.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Боділовська Марина Михайлівна

Ухвала від 02.06.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Земляна Г.В.

Постанова від 08.10.2009

Господарське

Житомирський апеляційний господарський суд

Вечірко І.О.

Рішення від 03.09.2009

Господарське

Господарський суд Донецької області

Мартюхіна Н.О.

Ухвала від 08.09.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Домнічева І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні