17/5585
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2009 р. № 17/5585
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого, суддісуддівКота О.В.,Владимиренко С.В.,Шевчук С.Р.
розглянувши касаційну скаргуКонцерну "Макротех"
на ухвалу господарського суду Хмельницької області від 26.03.2009 р. та постанову Житомирського апеляційного господарського суду від 28.05.2009 р.
за скаргоюКонцерну "Макротех"
на дії відділу Державної виконавчої служби Нетішинського міського управління юстиції Хмельницької області
у справі № 17/5585
за позовомКонцерну "Макротех"
до Державного підприємства Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" в особі відокремленого підрозділу "Хмельницька атомна електрична станція"
простягнення 90 387,44 грн.
за участю представників:
позивача: Загура В.П., Олійник С.П.
відповідача: не з'явились
виконавчої служби: не з'явились
встановив:
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 26.03.2009 р. (суддя Димбовський В.В.), залишеною без змін постановою Житомирського апеляційного господарського суду від 28.05.2009 р. (судді Філіпова Т.Л., Горшкова Н.Ф., Майор Г.І.), відмовлено в задоволенні скарги Концерну "Макротех" про скасування постанови відділу Державної виконавчої служби Нетішинського міського управління юстиції (надалі за текстом –"ДВС Нетішинського МУС") від 02.12.2008 р. про зупинення виконавчого провадження та постанови відділу Державної виконавчої служби Нетішинського міського управління юстиції від 24.12.2008 р. про результати перевірки виконавчого провадження.
Не погоджуючись із прийнятими судовими актами, Концерн "Макротех" звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу місцевого та постанову апеляційного господарських судів, та направити справу на новий розгляд.
Касаційна скарга мотивована неправильним застосуванням господарським судом ст. 2, п. 15 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження", п. 3.7 ст. 3 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".
Сторони, згідно з приписами ст. 1114 ГПК України, були належним чином повідомлені про день, час і місце розгляду касаційної скарги, однак лише позивач скористався передбаченим законом правом на участь у розгляді справи касаційною інстанцією.
Заслухавши пояснення представників позивача, перевіривши повноту встановлення господарськими судами обставин справи та правильність застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Рішенням господарського суду Хмельницької області від 21.11.2007р. у справі №17/5585, залишеним без змін постановою Житомирського апеляційного господарського суду від 18.03.2008 р. та постановою Вищого господарського суду України від 03.07.2008 р., позов Концерну "Макротех" до НАЕК "Енергоатом" відособленого підрозділу "Хмельницька АЕС" про стягнення 90 387,44грн. заборгованості за Договором поставки композиції епоксикаучукової № 49-126/628 задоволено частково.
Стягнуто з відповідача на користь позивача 60 218,15 грн. заборгованості; 4 022,57грн. - 3% річних, 72,49 грн. витрат по оплаті державного мита та 83,86грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
На виконання вказаного рішення 18.04.2008р. було видано наказ № 17/5585 про примусове виконання рішення.
Постановою про відкриття виконавчого провадження від 14.11.2008 р. заступника начальника відділу ДВС Нетішинського МУС відкрито виконавче провадження з примусового виконання наказу № 17/5585 від 18.04.2008 р.
На підставі звернення боржника від 27.11.2008 р. заступником начальника відділу ДВС Нетішинського МУС 02.12.2008 р. винесено постановою про зупинення виконавчого провадження з примусового виконання наказу господарського суду Хмельницької області № 17/5585 від 18.04.2008 р. до закінчення терміну дії процедури погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" (надалі за текстом –"Закон").
В порядку ст. 85 Закону України "Про виконавче провадження" Концерн "Макротех" оскаржив зазначену постанову про зупинення виконавчого провадження. Постановою про результати перевірки виконавчого провадження від 24.12.2008 р. начальника відділу ДВС Нетішинського МУС у задоволенні скарги на дії (бездіяльність) державного виконавця відділу ДВС Нетішинсього МУС відмовлено.
Вказаною постановою від 24.12.2008 р. встановлено, що постанова про зупинення виконавчого провадження від 02.12.2008р. з примусового виконання наказу № 17/5585 від 18.04.2008р. господарського суду Хмельницької області винесена заступником начальника відділу ДВС Нетішинського МУС відповідно до вимог Закону України "Про виконавче провадження".
Також господарськими судами встановлено, що Наказом Міністерства палива та енергетики України від 10.11.2005 р. № 568 затверджено перелік підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашенням заборгованості та відповідають вимогам Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу". У вищезазначений перелік включено Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом".
Відповідно до п. 3.2.6 ст. 3 Закону наказ Міністерства палива та енергетики України є підставою для внесення до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, визначених переліком. Підприємство паливно-енергетичного комплексу вважається таким, що бере участь у процедурі погашення заборгованості, з дня видання наказу Міністерством палива та енергетики України про затвердження переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості. Документом, що підтверджує участь підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості, є виписка з Реєстру.
Пункт 1.2 ст. 1 Закону визначає погашення заборгованості як заходи, спрямовані на зменшення та/або розстрочення кредиторської та дебіторської заборгованостей шляхом застосування механізмів списання, взаєморозрахунків, реструктуризації, часткової оплати на умовах, визначених цим Законом.
При цьому ч. 1 п. 1.4 ст. 1 Закону під заборгованістю розуміє підтверджену учасниками розрахунків на розрахункову дату сума коштів, яка підлягає сплаті за товари, роботи (послуги), спожиті у процесі виробництва (видобутку), передачі (транспортування) та/або постачання енергоносіїв, відповідно до укладених договорів або з інших підстав, передбачених законом, у тому числі суми пені, штрафних та фінансових санкцій, але не сплачена.
Пунктом 3.7 статті 3 Закону встановлено, що на строк участі підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Згідно з п. 15 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження" внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону є підставою для обов'язкового зупинення відкритого виконавчого провадження.
Частиною 2 ст. 36 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у випадках, передбачених п. 15 ст. 34 виконавче провадження зупиняється до закінчення терміну дії процедури погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону дія цього Закону поширюється на підприємства паливно-енергетичного комплексу, а також інших учасників розрахунків, які мають або перед якими є заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії.
Втім, як вірно зазначено господарськими судами, положення ст. 2 Закону стосуються лише підстав включення підприємств паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно Закону. В той час як п. 15 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження" не пов'язує факт включення підприємств в Реєстр підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно Закону з підставами виникнення заборгованості підприємства паливно-енергетичного комплексу, стягнення якої відбувається в період, протягом якого підприємство перебуває в даному реєстрі.
Отже, матеріали справи свідчать про те, що господарськими судами в порядку ст. 43 ГПК України всебічно, повно і об'єктивно досліджено матеріали справи в їх сукупності і вірно застосовано норми процесуального та матеріального права.
Твердження скаржника про порушення і неправильне застосування господарськими судами норм законодавства при прийнятті судових актів не знайшли свого підтвердження, в зв'язку з чим підстав для зміни чи скасування законних та обґрунтованих судових актів колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 1115, 1117, 1119 , 11111, 11113 ГПК України, Вищий господарський суд України
П О С Т А Н О В И В :
Ухвалу господарського суду Хмельницької області від 26.03.2009 р. та постанову Житомирського апеляційного господарського суду від 28.05.2009 р. у справі № 17/5585 залишити без змін, а касаційну скаргу Концерну "Макротех" –без задоволення.
Головуючий суддя О. Кот
судді: С. Владимиренко
С. Шевчук
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4887321 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Кот O.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні