РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. № 2-5492/11
пр. № 2/2608/9033/11
30 листопада 2011 року
Святошинський районний суд міста Києва в складі
головуючого-судді Мазур І.В.
при секретарі Григоренко О.М.
з участю позивачки ОСОБА_1, представника позивачки ОСОБА_2
відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 2000 грн.(дві тисячі грн.) щомісячно до повноліття доньки.
Посилається на ті підстави, що з відповідачем перебувала у цивільному шлюбі, протягом останнього року відповідач проживає окремо від неї та доньки. Донька є інвалідом дитинства, потребує постійного догляду та додаткових витрат на її лікування, навчання. На даний час відповідач ніде офіційно не працює, матеріальної допомоги не надає на доньку. Вона також ніде не працює, оскільки вимушена доглядати хвору доньку.
З огляду на ці обставини просить позов задовольнити.
Відповідач з позовом погодився частково. Не заперечує проти стягнення з нього аліментів на утримання малолітньої дитини в розмірі 30% від прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку. При цьому посилається на те, що він ніде не працює, також у нього хвора мати, яка потребує його допомоги. Крім того, є заборгованість по комунальним послугам, оскільки дитина зареєстрована за його місцем проживання.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч.3 ст.181 цього Кодексу за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ч.1 ст.184 цього Кодксу якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Судом встановлено, що у сторін від спільного проживання ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька ОСОБА_5, яка проживає разом з матір'ю та знаходиться на її утриманні./а.с.4/ Відповідач не заперечував проти того факту, що дитина проживає разом з позивачкою і що грошей на дитину він не надавав.
Позивачка офіційно не працює, у останньої відсутня можливість отримувати допомогу від інших осіб. Крім того, судом встановлено, що дитина сторін є інвалідом дитинства, на її утримання відповідач отримував державну соціальну допомогу, виплату якої Управління праці та соціального захисту населення Святошинської райдержадміністрації в м.Києві проводило на ім'я відповідача і яка на даний час припинена./а.с.8/
Дитина сторін згідно медичного висновку №24 від 26.08.2009року тяжко хворіє, згідно переліку медичних показань наявне захворювання у дитини дає право на одержання державної соціальної допомоги. Даний висновок дійсний до 1 вересня 2014року./а.с.7/
Згідно довідки Яготинського Управління ПСЗН від 3.06.2011року позивачка отримує на дитину соціальну допомогу в розмірі 1013грн.30коп./а.с.10/
Відповідач не працює, має мінливий та нерегулярний дохід, допомогу на дитину не надає. В той же час суд враховує, що у відповідача мати ОСОБА_4 згідно довідки Київського міського психоневрологічного диспансеру №4 перебуває на обліку і відповідно потребує також допомоги зі сторони відповідача.
З урахуванням матеріального становища сторін та їх стану здоров'я, стану здоров'я дитини сторін, яка потребує як допомоги по її догляду так і матеріальної допомоги, зважаючи на реальні витрати відповідача на дитину, а також положення ст. 24 Закону України „Про Державний бюджет на 2011 рік" згідно якої установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 894 гривні, з 1 квітня - 911 гривень, з 1 жовтня - 934 гривні, з 1 грудня - 953 гривні та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком від 6 до 18 років : з 1 січня - 977 гривень, з 1 квітня - 997 гривень, з 1 жовтня - 1022 гривні, з 1 грудня - 1042 гривні; суд дійшов висновку щодо необхідності стягнення аліментів в розмірі 1000 грн.(одна тисяча грн.) щомісячно, починаючи з 29 липня 2011року і до повноліття дитини.
Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України суд вважає за необхідне покласти на відповідача обов'язок сплатити на користь держави судовий збір в розмірі 197грн. (сто дев'яносто сім грн.).
У відповідності до ч.1 ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.180-184,191 СК України, ст.ст. 3, 10, 11, 57-61, 88, 212-215, 294, 294 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Києва аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання доньки ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_1 народження у твердій грошовій сумі в розмірі 1000грн. (одна тисяча грн.), починаючи з 29 липня 2011року і до її повноліття.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судові витрати по справі судовий збір в розмірі 197грн. (сто дев'яносто сім грн.).
Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2011 |
Оприлюднено | 31.08.2015 |
Номер документу | 49022554 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Мазур І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні