13/289
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
Справа № 13/289
07.10.09
за позовом Акціонерного страхового товариства закритого типу "Дніпроінмед"
до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Етуаль Ан"
про стягнення 15 522,16 грн.
Суддя Курдельчук І.Д.
Представники:
від позивача – Івах Є.В. –дов. № б/н від 08.11.08
від відповідача - не з'явились
Обставини справи і СУТЬ СПОРУ:
Акціонерного страхового товариства закритого типу "Дніпроінмед" (надалі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Етуаль Ан" (надалі –відповідач) про відшкодування шкоди в порядку регресу в сумі 15 522,16 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що страхувальнику позивача було завдано майнової шкоди внаслідок дорожно–транспортної пригоди, яка сталась через порушення правил дорожнього руху водієм який перебував у трудових правовідносинах з відповідачем який відповідно до закону повинен її відшкодувати.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 19.08.09 порушено провадження у справі за № 13/289, призначено розгляд справи на 15.09.09 сторони зобов'язано вчинити дії надати документи.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.09.09 розгляд справи відкладено 07.10.09 через неявку представника відповідача та часткове виконання ухвали про порушення провадження у справі позивачем.
Позивач у судовому засіданні надав витребувані документи, підтримав позовні вимоги і просив їх задовольнити повністю.
Відповідач повідомлений про час та місце розгляду справи на адресу вказану у позовній заяві та Довідці(Витягу) з ЄДРПОУ: 02099, м. Київ, вул. Бориспільська, 12-Б.
Перед початком розгляду справи по суті представника позивача ознайомлено з його правами та обов'язками у відповідності із ст.ст. 20, 22, 81-1 ГПК України.
Відповідно до вимог ст.81-1 ГПК України в судових засіданнях складені протоколи, які долучено до матеріалів справи.
Господарський суд визнав подані документи достатніми для вирішення спору та відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України розглянув справу за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі обставини справи, які мають значення для вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд –
ВСТАНОВИВ:
04.10.06 між Шанауровою К.Г. та Акціонерним страховим товариством закритого типу "Дніпроінмед" було укладено договір добровільного страхування автотранспорту № ТР-К06-04-10/01 (далі - Договір). У відповідності з Договором було застраховано автомобіль "Chevrolet Aveo", реєстраційний номерний знак АА1672ВТ (далі - автомобіль Шевролє). Страхування проводилось згідно з Правилами добровільного страхування транспортних засобів /КАСКО/ №1 19, зареєстрованими Міністерством фінансів України за реєстраційним номером №0670676.
15.06.07 в м. Києві на вул. Березневій, 24 відбулось зіткнення автомобіля "Renault Traffic", реєстраційний номерний знак АА7276ВЕ, який належить відповідачу відповідно до розширеної довідки Управління ДАІ ГУМВС України в м. Києві, під керуванням Луценко Олексія Володимировича, із автомобілем Шевролє. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди автомобіль Шевролє був пошкоджений.
Зіткнення відбулося в результаті порушення Луценко О. В. п. 13.3 Правил дорожнього руху України. Зазначена обставина підтверджується довідкою Управління ДАІ ГУМВС України в м. Києві, за яку позивачем сплачено 34,05 грн. та постановою Дарницького районного суду м. Києва від 30.07.2007 року, справа №3-36340/2007.
Відповідно до п.7.1.4 Правил страхування страховик (Акціонерне страхове товариство закритого типу "Дніпроінмед") зобов'язаний при настанні страхового випадку виплатити страхове відшкодування страхувальнику у порядку та на умовах, що передбачені цими Правилами та договором страхування. Пункт 2.2.1 Правил страхування передбачає, що страховим випадком визнається пошкодження чи знищення транспортного засобу або його частин (у т.ч. фар, дзеркал, стекол) внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Згідно з п.п.9.1, 9.26 Правил страхування до складу страхового відшкодування (збитків, що компенсуються страхувальнику) входять витрати на приведення транспортного засобу у порядок та витрати на проведення експертної оцінки пошкоджень застрахованого транспортного засобу.
Відповідно до п. 9.17 Правил страхування страхове відшкодування може здійснюватись шляхом оплати страховиком вартості замінюваних частин, деталей і приладдя на аналогічні пошкодженим (за якістю і вартістю) та відновлюваного ремонту застрахованого транспортного засобу.
Згідно акту № 1521 товарознавчого дослідження від 09.07.07, складеного ТОВ "Респект", за який позивачем сплачено 300,00 грн. вартість матеріального збитку завданого власнику а/м Шевролє склала - 15486,31грн.
Відповідно до листа вигодонабувача надано згоду на виплату страхового відшкодування страхувальнику.
На виконання наведених вище положень Правил страхування, 07.09.07 Акціонерне страхове товариство закритого типу "Дніпроінмед" виплатила страхове відшкодування Власнику а/м Шевролє в сумі 15188,11 грн.(15486,31 грн. (матеріальний збиток) - 298,20грн. (франшиза)) що підтверджено платіжним дорученням № 1932 від 07.09.07.
Крім того, додаткові витрати страхової компанії пов'язані з врегулюванням даної події та визначенням матеріального збитку завданого власнику а/м Шевролє становлять 300,00 грн. - вартість експертизи, що підтверджено платіжним дорученням № 1756 від 23.07.07 та 34,05 грн. –вартість довідки Управління ДАІ ГУМВС України в м. Києві.
Таким чином, сума витрат Акціонерного страхового товариства закритого типу "Дніпроінмед" склала 15522,16 грн.
Відповідно до ч.2 ст. 1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Під володільцем джерела підвищеної небезпеки розуміється юридична особа або громадянин, що здійснюють експлуатацію джерела підвищеної небезпеки в силу права власності, повного господарського відання, оперативного управління або з інших підстав (договору оренди, довіреності тощо). Не є володільцем джерела підвищеної небезпеки і не несе відповідальності за шкоду перед потерпілим особа, яка управляє джерелом підвищеної небезпеки в силу трудових відносин з володільцем цього джерела в даному випадку водій.
Відповідно до ч. 1 ст. 1188 Цивільного кодексу України, шкода, завдана одній особі з вини іншої особи, відшкодовується винною особою.
Відповідно до ч.1 ст. 1172 Цивільного кодексу України, юридична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.
Відповідно до положень ч.2 ст. 1187 Цивільного кодексу України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Згідно з положеннями статті 993 Цивільного кодексу України до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.
Відповідно до статті 27 Закону України “Про страхування”до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних затрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за заподіяний збиток.
Враховуючи викладене, у відповідності до вищевказаних норм Закону України “Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”, ст. 993 ЦК України та ст. 27 Закону України “Про страхування” до позивача перейшло право вимоги, яке гр. Шанаурова К.Г. мала до відповідача, як власника джерела підвищеної небезпеки із-за взаємодії з яким завдано механічні пошкодження транспортному засобу належному страхувальнику позивача.
Заперечень щодо факту виплати або іншого розміру відшкодування відповідачем господарському суду не надано.
Враховуючи все вищевикладене, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати позивача відповідно до положень статті 49 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 32-34,49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд –
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Етуаль Ан" (02099, м. Київ, вул. Бориспільська, 12-Б, код ЄДРПОУ 24987407) з будь-якого рахунку виявленого державним виконавцем при виконанні рішення на користь Акціонерного страхового товариства закритого типу "Дніпроінмед" (49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 21, к 307, код ЄДРПОУ 21870998) 15522 (п'ятнадцять тисячь п'ятсот двадцять дві), 16 грн. та судові витрати в розмірі 155 (сто п'ятдесят п'ять), 23 грн. та 118 (сто вісімнадцять), 00 грн.
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його складання та підписання в повному обсязі до Київського апеляційного господарського суду або протягом місяця до Вищого господарського суду України.
Суддя І.Д. Курдельчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2009 |
Оприлюднено | 15.10.2009 |
Номер документу | 4991185 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні