УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, ' 481-620
УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"12" квітня 2010 р. № 18/443
Суддя Соловей Л.А., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Блиск" (м. Житомир)
до Приватного малого підприємства "Слава-V" (м. Житомир)
про стягнення 87605,55 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з відповідача 87605,55 грн., з яких: 80122,45 грн. основного боргу, 6113,34 грн. Інфляційних нарахувань, 1369,76 грн. 3% річних.
Крім того, в прохальній частині позовної заяви позивач просить вжити заходи до забезпечення позову, а саме накласти арешт на грошові кошти та майно відповідача в межах ціни позову.
Суд визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Щодо клопотання позивача про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти та майно відповідача, суд вважає за необхідне зазначити наступне:
Відповідно до статті 66 ГПК України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Отже, єдиною підставою для застосування забезпечення позову вважається неможливість виконання рішення у майбутньому.
Умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що майно, у тому числі грошові кошти, цінні папери, тощо, яке є у позивача на момент пред'явлення позову, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення (п.З Роз'яснення ВАСУ від 23.08.94р. №02-5/611 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову").
Застосування заходів до забезпечення позову може мати місце лише за наявності підстав, викладених у законі. При подачі заяви про забезпечення позову заявник насамперед повинен обґрунтувати звернення із заявою відповідними доказами, що підтверджують необхідність вжиття відповідних заходів.
З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
Проте, Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна Фірма "Блиск" не доведено належними доказами підстав для задоволення його клопотання про накладення арешту на грошові суми та майно відповідача, не надано обґрунтування, і з матеріалів справи цього не вбачається, чому невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Враховуючи викладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання позивача про вжиття заходів до забезпечення позову.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 64-67 Господарського процесуального кодексу України,:
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.
2. Розгляд справи призначити на "20" травня 2010 р. о 10:00.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в кімнаті № 203.
3. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна Фірма "Блиск" в задоволенні заяви про вжиття заходів до забезпечення позову.
4. Зобов'язати Позивача:
- надати для огляду в судовому засіданні оригінали документів, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- надати довідку (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про наявну в ньому інформацію щодо відповідача станом на дату порушення провадження у справі (оригінал - для огляду в судовому засіданні);
- письмово повідомити про стан заборгованості на дату судового засідання (в межах суми позову);
- провести звірку розрахунків станом на день судового засідання. Для
проведення звірки повноважному представнику позивача прибути до відповідача,
акт звірки, належним чином оформлений, надати суду;
- надати обґрунтований розрахунок інфляційних нарахувань;
- надати довідку про зарахування витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу по справі;
- інші докази, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини.
5. Зобов'язати Відповідача:
- надати господарському суду письмовий відзив на позовну заяву, перевірити розрахунок позовних вимог, наявні заперечення обґрунтувати документально;
- надати Статут, довідку (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (оригінали - для огляду в судовому засіданні, належним чином завірені копії - до матеріалів справи);
- забезпечити проведення звірки розрахунків з повноважним представником позивача;
- надати докази проведення розрахунків з позивачем або повідомити причині непроведення розрахунків.
6. Викликати в засідання суду уповноважених представників сторін (з довіреностями та документами, що посвідчують особу).
Суд попереджає позивача, що відповідно до п.5. ч.1. ст.81 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився в засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.
Суд попереджає сторони, що згідно п.5 ст.83 ГПК України, господарський суд, приймаючи рішення, має право стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
Суддя ОСОБА_1
Прим.
1 - в справу
2 - позивачу
3 - відповідачу рек. з повідомл.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2010 |
Оприлюднено | 15.09.2015 |
Номер документу | 49969273 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Соловей Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні