Справа № 1-468\12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2012 року м.Київ
Суддя Солом’янського районного суду м. Києва Зелінська М.Б., розглянувши матеріали скарги приватного обвинувачення ОСОБА_1 про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_2,-
ВСТАНОВИВ:
До Солом’янського районного суду м. Києванадійшласкарга приватного обвинувачення ОСОБА_1 про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_2.
Відповідно до ст. 27 КПК України, справи про злочини, щододій, якимизаподіяно шкоду правам та інтересамокремихгромадян, порушуються не інакше, як за скаргою потерпілого, якому і належить в такому разі право підтримувати обвинувачення. У цихсправахдізнання і досудове слідство не провадяться.
Згідно зі ст. 251 КПК України, скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які цим Кодексом встановлені щодо обвинувального висновку (ст. ст. 223, 224 КПК України), а саме - скарга має складатись з описової та резолютивної частини, в описовій частині зазначаються обставини справи як їх вважає встановленими потерпілий, місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого обвинуваченим, наявність обставин, які обтяжують та пом'якшують його покарання, а також докази, якими на думку потерпілого, стверджується обвинувачення, у резолютивній частині наводяться відомості про особу обвинуваченого, коротко викладаються суть обвинувачення із зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає відповідальність за даний злочин, та прохання про порушення кримінальної справи і притягнення особи до кримінальної відповідальності за вчинення цього злочину. Скарга підписується потерпілим, до скарги додається список осіб, які підлягають виклику в судове засідання, з зазначенням їх адреси, вказівка на наявність речових доказів, позовна заява, якщо заявляється цивільний позов, додаються копії скарги для вручення обвинуваченим.
Дослідивши матеріали скарги, встановлено, що скарга ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. ст. 223-224 КПК України, оскільки у скарзі приватного обвинувачення взагалі не зазначені відомості про особу обвинуваченого, а саме: дата та місце народження, освіта, місце роботи, сімейний стан, відомості про наявність або відсутність судимостей, національність, оскільки статтею 223 КПК Українипередбачено, якщообвинувальнийвисновокскладеномовою, якою не володієобвинувачений, йогомає бути перекладено на ріднумовуобвинуваченогоабоіншумову, якоювінволодіє. Переклад обвинувальноговисновкуприєднується до справи. Зокрема, не додано довідки про речовідокази, цивільнийпозов (йогонаявністьабовідсутність).
Зогляду на викладене, скаргу приватного обвинуваченняТарасова Ю.А.необхіднозалишити без розгляду та повернутискаржнику, а такожроз'яснити, щозалишенняскарги без розгляду не перешкоджає повторному зверненнюізскаргою до суду післяусуненнявказанихпорушень.
Керуючись ст. ст. 27, 251 КПК України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу приватного обвинувачення ОСОБА_1 про ОСОБА_3 - залишити без розгляду та повернутиїїскаржнику.
Залишенняскарги без розгляду не перешкоджає повторному зверненнюізскаргою до суду післяусуненнявказанихпорушень.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2012 |
Оприлюднено | 28.09.2015 |
Номер документу | 50893049 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Зелінська М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні