ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
17 вересня 2015 року Справа № 50/627
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого:Панової І.Ю., суддів:Білошкап О.В., Жукової Л.В., розглянувши заяву Закритого акціонерного товариства "Виробничо-торгова фірма "Радосинь" у справі № 50/627 господарського суду міста Києва
за позовомЗакритого акціонерного товариства "Виробничо-торгова фірма "Радосинь" до третя особаТовариства з обмеженою відповідальністю "Європа Електронікс" Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "Агентство Фондових Технологій" провизнання недійсним договору
ВСТАНОВИВ:
До Вищого господарського суду України 15.09.2015 від Закритого акціонерного товариства "Виробничо-торгова фірма "Радосинь", в особі представника Сабодаша Р.Б. надійшла заява про відвід судді Панової І.Ю. з тих підстав, що остання брала участь у складі колегії суддів, яка 25.02.2013 вже відмовляла у прийнятті заяви про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Вищого господарського суду України від 10.08.2011 у справі № 50/627 у зв'язку з тим, що дане судове рішення не підлягає перегляду, крім того, суддя Панова І.Ю. неодноразово брала участь у розгляді справи №43/75-15/7-б (наприклад, 05.03.2012, 18.06.2013, 02.07.2013, 09.07.2013, 18.07.2013), відповідно до вимог ст. 20 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до вимог ст. 20 Господарського процесуального кодексу України суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є родичем осіб, які беруть участь у судовому процесі, якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, встановлений частиною третьою статті 2 1 цього Кодексу, або якщо буде встановлено інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості. Суддя, який брав участь у розгляді справи, не може брати участі в новому розгляді справи у разі скасування рішення, ухвали, постанови, прийнятої за його участю, або у перегляді прийнятих за його участю рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами.
При наявності зазначених підстав суддя повинен заявити самовідвід.
З цих же підстав відвід судді можуть заявити сторони та прокурор, який бере участь в судовому процесі.
Відвід повинен бути мотивованим, заявлятись у письмовій формі до початку вирішення спору. Заявляти відвід після цього можна лише у разі, якщо про підставу відводу сторона чи прокурор дізналися після початку розгляду справи по суті.
Питання про відвід судді вирішується в нарадчій кімнаті судом у тому складі, який розглядає справу, про що виноситься ухвала. Заява про відвід кільком суддям або всьому складу суду вирішується простою більшістю голосів.
У разі задоволення відводу (самовідводу) одному з суддів або всьому складу суду справа розглядається в тому самому господарському суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів, який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 2 1 цього Кодексу.
Колегія суддів Вищого господарського суду України, дослідивши вказану заяву, вважає, що доводи, які викладені в заяві представником Закритого акціонерного товариства "Виробничо-торгова фірма "Радосинь" не є правовою підставою, що визначена ст. 20 Господарського процесуального кодексу України, для відводу судді Панової І.Ю.
Керуючись статтями 20, 86 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України -
У Х В А Л И В :
В задоволенні заяви Закритого акціонерного товариства "Виробничо-торгова фірма "Радосинь" про відвід судді Панової І.Ю. - відмовити.
Головуючий І.Ю. Панова
Судді О.В. Білошкап
Л.В. Жукова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2015 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50908135 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Панова I. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні