Ухвала
від 15.03.2010 по справі 2-143/09
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Апеляційний суд Житомирської області

м. Житомир, вул. 1-го Травня, 24, 10008, (0412) 47-26-44

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:

головуючого - судді Франовської К.С.

суддів: Широкової JI.B., ОСОБА_1

при секретарі судового

засідання ОСОБА_2

з участю:

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю „НевгодівськеВ» на рішення Овруцького районного суду від 16 грудня 2009 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю „НевгодівськеВ» , третя особа- виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Овруцькому районі, - про визнання частково недійсним ОСОБА_1 розслідування нещасного випадку (форма Н-5), визнання недійсним акту №1 про нещасний випадок на підприємстві, не повВ»язаний з виробництвом (форми НПВ) та його скасування і зобов’язання складення нового акту форми Н-1 про нещасний випадок, повВ»язаний з виробництвом, -

встановив:

У червні 2008 року ОСОБА_3звернувся в суд з даним позовом. Зазначав, що 21 січня 2008 року, в процесі виконання трудових обов'язків конюха ТОВ „Невгодівське „ він дістав виробничу травму, проте відповідач відмовився скласти акт ф.Н-1, а склав за формою Н-5 та НПВ, прийшовши до висновку, що нещасний випадок не повВ»язаний з виробництвом.

Рішенням Овруцького районного суду від 16 грудня 2009 року позов задоволено.Акт розслідування нещасного випадку (форма Н-5) в частині висновку комісії про причини нещасного випадку (розділи 4,6), який стався з ОСОБА_3, визнано таким, що не відповідає дійсності. Акт №1 про нещасний випадок, що стався з ОСОБА_3 на підприємстві (форма НПВ), визнано таким, що не відповідає дійсності і скасовано. Зобов’язано ТОВ „Невгодівське скласти акт форми Н-1 про нещасний випадок, що стався 21 січня 2008 року з ОСОБА_3, як такий, що повВ»язаний з виробництвом.

Додатковим рішенням від 29 грудня 2009 року з ТОВ „НевгодівськеВ» стягнуто 8грн.50 коп. судового збору.

У апеляційній скарзі ТОВ „Невгодівське „ порушує питання про скасування рішення із закриттям провадження у справі, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права.

Так, вказує відповідач, суд не врахував Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві від 25 серпня 2004 року № 1112, зокрема абз.3 п.18, відповідно до якого нещасний випадок, що стався з позивачем не може бути визнаний повВ»язаним з виробництвом.

На думку відповідача, суд безпідставне не взяв до уваги лист Територіального управління Держгірпромнагляду №72 від 28.08.2009 р., яким підтверджено правильність висновків комісії по розслідуванню нещасного випадку щодо його характеру.

Перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.22 Закону України „Про охорону праціВ» на роботодавця покладено обов’язок щодо розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій.

Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затверджений постановою КМ України №1112 від 25 серпня 2004 року ( далі - Порядок).

Відповідно до п.14 цього Порядку, за висновками роботи комісії з розслідування визнаються повВ»язаними з виробництвом і складається акт за формою Н-1 про нещасні випадки, що сталися з працівниками під час виконання трудових обов’язків, у тому числі у відрядженнях, а також ті, що сталися під час перебування на робочому місці, на території підприємства або в іншому місці, повВ»язаному з виконанням роботи, починаючи з моменту прибуття працівника на підприємство до його відбуття.

Перелік випадків, які не визнаються повВ»язаними з виробництвом і коли не складається акт форми Н-1, визначені у п.18 Порядку.

Задовольняючи вимоги позивача про зобов’язання відповідача скласти акт про нещасний випадок за формою Н-1, суд виходив з того, що 21 січня 2008 року ОСОБА_3 отримав травму ноги при виконанні трудових обов’язків за трудовим договором, укладеним між ним та ТОВ „НевгодівськеВ» .

Зазначений факт встановлено судом з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки нещасний випадок з ОСОБА_3 стався в робочий час, на території підприємства, при виконанні ОСОБА_3 трудових обов’язків конюха, а відповідач не навів належних доказів на підтвердження того, що нещасний випадок не пов’язаний з виробництвом, суд першої інстанції ухвалив обгрунтоване рішення про задоволення позову.

Доводи відповідача про те, що підвода, з якої впав ОСОБА_3 і дістав травму, використовувалась ним у особистих цілях, безпідставні. Як встановив суд, ОСОБА_3 дійсно перепряг коней у підводу, яка належить йому і поїхав нею на пасовище, де і був травмований. Проте, на пасовище позивач приїхав не у власних цілях, а для догляду за кіньми, які випасались, тобто, з метою виконання трудових обов’язків. Сам по собі факт використання власної підводи на характер нещасного випадку не впливає.

У звВ»язку з цим, колегія судців вважає помилковими висновки територіального управління Держгірпромнагляду по Житомирській області, викладені в листі №72 від 28.08.09р. (а.с.114) щодо визначення характеру нещасного випадку, оскільки вони грунтуються на припущеннях.

Суд першої інстанції повно і всебічно зВ»ясував обставини срави, подані сторонами докази, дав їм правильну правову оцінку і дійшов обгрунтованого виснову про підставність позову ОСОБА_3

Ухвалене судом рішення є законним, обгрунтованим, передбачені законом підстави для його скасування та закриття провадження у справі відсутні.

Керуючись ст. ст. 303-304, 307, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -

ухвалила:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю „Невгодівське „ відхилити.

Рішення Овруцького районного суду від 16 грудня 2009 року та додаткове рішення цього ж суду від 29 грудня 2009 року , - залишити без змін.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

СудАпеляційний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення15.03.2010
Оприлюднено15.10.2015
Номер документу52155567
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-143/09

Ухвала від 24.07.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 15.03.2010

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Франовська К. С.

Рішення від 02.06.2009

Цивільне

Варвинський районний суд Чернігівської області

Онищенко О.І.

Рішення від 19.01.2009

Цивільне

Червоногвардійський районний суд м.Макіївки

Кулик Т. Г.

Рішення від 31.05.2010

Цивільне

Недригайлівський районний суд Сумської області

Захарченко Олександр Петрович

Рішення від 23.02.2009

Цивільне

Амвросіївський районний суд Донецької області

Ладе В.Р.

Рішення від 06.02.2009

Цивільне

Біляївський районний суд Одеської області

Крачкова С.В.

Рішення від 26.01.2009

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Оксюта Т.Г.

Рішення від 12.02.2009

Цивільне

Полонський районний суд Хмельницької області

Гринчук Р.С.

Ухвала від 30.11.2009

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Бащенко Сергій Михайлович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні