Ухвала
від 07.04.2010 по справі 11-366/10
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 11-366/10 Головуючий у І інстанції Провадження № - Доповідач у 2 інстанції . . Категорія 07.04.2010

УХВАЛА

Іменем України

07 квітня 2010 року Апеляційний суд Київської області в складі:

головуючого - судді - Бех М.О

суддів - Авраменко М.Г., Рудніченко О.М.,

прокурора - Стаховської Н.О., потерпілого -ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляціями захисника підсудного ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 та прокурора, який брав участь у розгляді справи судом 1-ї інстанції ОСОБА_4 на постанову Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 09.02.2010 року направлення кримінальної справи про обвинувачення ОСОБА_2 за ч.1 ст. 122 КК України на додаткове розслідування

ВСТАНОВИВ:

Органанми досудового слідства ОСОБА_2 обвинувачується у заподіянні ОСОБА_1 умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження, яке не потягло за собою наслідків, передбачених у ст.121 КК України, але спричинило короткочасний розлад здоров"я, на грунті раптово виниклих неприязнених стосунків з потерпілим.

Направляючи кримінальну справу на додаткове розслідування суд у постанові зазначив, що при проведенні слідства не було прийнято до уваги, що злочин вчинений в громадському місці, тривав близько 5 хвилин і супроводжувався вигуками та криками, мотиви вчинення даного злочину не були прийняті до уваги і їм не надана юридичної оцінки, хоча в діях ОСОБА_2 вбачається ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст.296 КК України, а постанова про відмову в порушенні кримінальної справи за цією статтею є безпідставною.

В апеляціях захисник підсудного - адвокат ОСОБА_3 та прокурор ставлять питання про скасування постанови про направлення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 на додаткове розслідування та повернення справи на новий судовий розгляд, вказуючи на те. що досудовим слідством встановлено, що мотивом вчинення злочину ОСОБА_2 О О. є раптово виниклі неприязнені відносини між ним та потерпілим і його друзями.

Крім того в матеріалах справи є обгрунтована постанова слідчого про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно ОСОБА_2, в зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину, передбаченого ч.1 ст.296 КК України, яка потерпілим в установлені строки оскаржена не була.

***

Заслухавши суть постанови, повідомлення ким і в якому обсязі вона оскаржується, з»ясувавши думку прокурора, яка вказує на безпідставність направлення справи на додаткове розслідування, заслухавши потерпілого, який вважає постанову суду законною і обґрунтованою, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляцій, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для їх задоволення.

У відповідності до ст.276 КПК України коли дані судового слідства вказують, що підсудний вчинив іще й інший злочин, по якому обвинувачення не було пред"явлене та коли нове обвинувачення тісно зв"язане з початковим і окремий їх розгляд неможливий, суд, за клопотанням потерпілого чи його представника, повертає справу для додаткового розслідування.

Як вбачається з матеріалів справи мотивом вчинення ОСОБА_2 злочину вказується раптово виниклі неприязнені стосунки з потерпілим ОСОБА_1 0.0,

Проте такий висновок досудового слідства є передчасним і не відповідає зібраним та перевіреним в ході судового слідства доказам.

Так сам потерпілий ОСОБА_1, свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 вказують, що 28.02.2009 року у кафе "Експрес" вони з ОСОБА_2 0.0. не спілкувалися, ніяких конфліктів між ними та ОСОБА_2 0.0. не було, а удар ОСОБА_2 наніс ОСОБА_1 0.0. безпричинно, коли останній вийшов з кафе.

ОСОБА_2 0.0. в своїх показах вказує, що удар він наніс ОСОБА_1 0.0. в зв"язку з тим, що, нібито, дівчина ОСОБА_1 0.0. - ОСОБА_5, знаходячись в приміщенні кафе, образиливо висловилася на адресу ОСОБА_2, ОСОБА_7 та ОСОБА_8, які відпочивали в кафе.

Зазначені обставини досудовим слідством належним чином перевірені не були.

Вказуючи, як на мотив злочинної поведінки ОСОБА_2, на раптово виниклу неприязнь, досудовим слідством, проте, не було враховано, що такий психічний стан, як неприязнь має викликатися якимись недружніми діями іншої особи.

В ході проведення досудового слідства з достатньою повнотою не було з"ясовано чи насправді між ОСОБА_5, з одного боку, та ОСОБА_2, ОСОБА_7 та ОСОБА_8, з іншого, відбувся конфлікт; чому, якщо такий конфлікт мав місце, ОСОБА_2 0.0. висловив своє незадоволення поведінкою ОСОБА_5 не їй самій, а ОСОБА_1 0.0., який ні з ОСОБА_2 0.0., ні з ОСОБА_7, ні із ОСОБА_8 не спілкувався, і який вже залишив приміщення кафе; в зв"язку з чим у ОСОБА_2 0.0. "раптово виникла неприязнь" до ОСОБА_1 0.0., якого він наздогнав біля кафе і перший висловив сумнівні з точки зору об"єктивності претензії.

Без повного з'ясування та юридичної оцінки зазначених обставин слід визнати упередженим рішення про відмову в порушенні кримінальної справи щодо ОСОБА_2 0.0. за СТ.286КК України.

Крім того при додатковому розслідуванні необхідно перевірити чи є обгрунтованою постанова слідчого СВ Переяслав-Хмельницького МВ ГУ МВС України в Київській області від 30.03.2009 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_2 в зв"язку з відсутністю складу злочину, передбаченого ст.296 КК України з наведених у ній мотивів прийнятого рішення ("кількістю та інтенсивністю завданих ОСОБА_1 0.0. ударів з боку ОСОБА_2 0.0., а також раптовістю виникнення неприязнених відносин між сторонами").

При юридичній оцінці дій ОСОБА_2 0.0. необхідно враховувати, що при хуліганстві особа безпричинно або за наявності малозначимих приводів грубо порушує громадський порядок, тобто діє всупереч прийнятим в суспільстві правилам поведінки і цими діями завдає істотної шкоди особистим правам і інтересам особи чи суспільним правовідносинам. При цьому особлива зухвалість при вчиненні хуліганства полягає в заподіянні потерпілому протиправними діями шкоди у вигляді тілесних ушкоджень, пошкодження майна, порушення відпочинку тощо.

Посилання апелянтів на безпідставність рішення суду про направлення справи на додаткове розслідування, оскільки потерпілим в ході досудового слідства не була оскаржена постанова про відмову у порушенні кримінальної справи щодо ОСОБА_2 0.0. за

відсутністю в його діях складу злочину, передбаченого ч.1 ст.296 КК України, є непереконливим, так як у відповідності до кримінально-процесуального закону вирішення питання про нове обвинувачення пов"язується з наявністю даних, які вказують на вчинення нового злочину, встановлених в ході судового слідства.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 365, 366, 382 КПК України апеляційний

суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляцію захисника засудженого - адвоката ОСОБА_3 та прокурора, який брав

участь у розгляді справи судом 1-ї інстанції ОСОБА_9 - залишити без задоволення, а

постанову Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від

09.02.2010 року про повернення кримінальної справи про обвинувачення ОСОБА_2 за ч.1 ст. 122 КК України на додаткове розслідування - залишити без змін.

Головуючий

Судді

СудАпеляційний суд Київської області
Дата ухвалення рішення07.04.2010
Оприлюднено26.10.2015
Номер документу52576988
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —11-366/10

Ухвала від 07.04.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Бех М. О.

Ухвала від 03.08.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Волинської області

Бешта Григорій Борисович

Ухвала від 14.07.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Закарпатської області

Лізанець Петро Михайлович

Ухвала від 03.08.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Волинської області

Бешта Григорій Борисович

Ухвала від 26.05.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Нешик Раїса Іллівна

Ухвала від 14.07.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Закарпатської області

Лізанець Петро Михайлович

Постанова від 05.05.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Нешик Раїса Іллівна

Ухвала від 26.05.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Нешик Раїса Іллівна

Постанова від 05.05.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Нешик Раїса Іллівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні