БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 6-99/11 провадження № 6/361/391/13
20.05.2011
УХВАЛА
20 травня 2011 року Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Радзівіл А.Г., розглянувши подання відділу державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції про обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1,-
встановила:
У травні 2011 року начальник відділу державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції звернулася з поданням обмеження у праві виїзду ОСОБА_1, огрунтовуючи його тим, що у відділі виконавчої служби знаходиться на виконанні виконавчий лист № 1- 113 від 28.09.2010 року, виданий Броварським міськрайонним судом Київської області про стягнення на користь Броварської ЦРЛ боргу в сумі 1859 грн. 12 коп., виконавчий лист № 1-113 від 09 січня 2010 року виданий Броварським міськрайонним судом про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 боргу в сумі 15000 грн., виконавчий лист № 1-113 від 09 січня 2010 року виданий Броварським міськрайонним судом про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 боргу в сумі 5880 грн. 20 коп., виконавчий лист № 1-113 від 09 січня 2010 року виданий Броварським міськрайонним судом про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 боргу в сумі 1313 грн.
15 листопада 2010 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та надано строк для добровільного виконання рішення суду.
24 січня 2011 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та надано строк для добровільного виконання рішення суду.
31 січня 2011 року ДВС на підставі ст. 49 ЗУ ''Про виконавче провадженняВ» винесено постанову про об'єднання виконавчих проваджень.
Заборгованість станом на 18.04 2011 року складає 24052 грн. 32 коп.
Боржник ухиляється від добровільного виконання своїх зобов'язань, не з'являється за викликом державного виконавця для дачі пояснень та надання відомостей про своє майно та доходи.
Посилаючись на вимоги ст. 6 Закону України ''Про порядок виїзду з України і виїзду в Україну громадян УкраїниВ» , відповідно до якої, підставою для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон є ухилення громадянина від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням.
Правилами перетинання державного кордону громадянами України передбачено, що при наявності обмежуючих обставин, а саме якщо громадянин ухиляється від виконання зобов'язань покладених на нього судовим рішенням йому може бути тимчасово відмовлено у виїзді з України.
Пунктом 8 ст. 19 Закону України ''Про державну прикордонну службу УкраїниВ» , встановлено, що на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається, зокрема запобігання та недопущення їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України.
Крім інших покладених на органи Державної прикордонної служби України завдань, вони також мають право, зокрема з'ясовувати підстави в'їзду в Україну або виїзду з України, не допускати через державний кордон України осіб без дійсних документів на право його перетинання, осіб, яким Державною прикордонною службою України за порушення законодавства з прикордонних питань та про правовий статус іноземців чи за мотивованим письмовим рішення суду та правоохоронних органів не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасове обмеження права виїзду з України.
Отже, наявність в особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межами України.
Відповідно ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України ''Про виконавче провадженняВ» . Зокрема, державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконаня рішень, установлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії (ст. 5 Закону).
Разом з цим, статтею 217 ЦПК України суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.
Вищенаведений аналіз норм вказує на те, що одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, причому таке обмеження можливе на підставі судового рішення за поданням державного виконавця.
Оформлення та направлення подань до суду державними виконавцями здійснюється в порядку визначеному положеннями Цивільного процесуального кодексу України.
Подання готується на бланку відповідного відділу державної виконавчої служби за підписом начальника цього відділу та обов'язково має містити:
- назву суду, до якого направляється подання;
- відомості про виконавче провадження (найменування, дата, номер виконавчого документа, на підставі якого відкрито виконавче провадження, назва суду, яким видано виконавчий документ, резолютивна частина рішення, дата відкриття виконавчого провадження;
- прізвище, ім'я, по-батькові боржника, дата народження (число, місяць, рік);
- обґрунтування ухилення боржника від виконання своїх зобов'язань;
- резолютивна частина подання, у якій мають бути визначені заходи (тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого), назва органів, які мають право їх здійснити.
Враховуючи викладене вище, є підстави для повернення подання державному виконавцю ВДВС, у зв'язку з відсутністю в поданні обґрунтування із зазначенням доказів ухилення боржника від виконання своїх зобов'язань, з яких вбачається факт невиконання судового рішення державним виконавцем, який, відповідно до ст. 5 ЗУ ''Про виконавче провадженняВ» , зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, установлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії, однак суду не надано жодних документів в підтвердження зазначених вимог, тому рішення суду тривалий час не виконується, чим порушуються інтереси стягувана за вищезазначеним виконавчим листом, також до суду не надана копія подання з додатками для направлення на адресу боржника.
Керуючись ст.ст. 209, 210, 217, 268 ЦПК України, -
ухвалила:
Подання відділу державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції про обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1,- повернути для належного оформлення.
Повернення подання не перешкоджає повторному зверненню із поданням до суду. Якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для його повернення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя А.Г.Радзівіл
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2011 |
Оприлюднено | 19.11.2015 |
Номер документу | 53456438 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Радзівіл А. Г.
Цивільне
Снятинський районний суд Івано-Франківської області
Калиновський М.М. М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні