Апеляційний суд Харківської області
м. Харків, пл. Руднєва, 36, 61050, (057) 751-88-71
Справа 22-ц-2366/2011 р. Головуючий 1 інст. - Лаленков С.М.
Категорія - стягнення матеріальної і Доповідач - Зазулинська Т.П.
моральної шкоди
РІШЕННЯ ІМЕНЕІУ1 УКРАЇНИ
14 квітня 2011 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого судді - ЗАЗУЛИНСЬКОЇ Т.П.
суддів колегії - ОСОБА_1, ОСОБА_2
при секретарі - Шпарага О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в мсті Харкові цивільну справу за апеляційними скаргами ОСОБА_3 на додаткове рішення Люботинського міського суду Харківської області від 03 листопада 2010 року і Відкритого акціонерного товариства « Харківгаз» на рішення Люботинського міського суду Харківської області від 17 березня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Люботинського управління ВАТ «Харківгаз» про визнання боргу недійсним та необгрунтованим, стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін. -
ВСТАНОВИЛА:
У грудні 2008 року ОСОБА_3 звернувся до Люботинського міського суду Харківської області з вищевказаним позовом до Люботинського управління ВАТ « Харківгаз», в якому просив визнати борг за використаний газ в сумі 647,96 грн. недійсним та необгрунтованим;
Зобов»язати відповідача підключити його домоволодіння до газопостачання до винесення рішення у справі;
Зобов»язати відповідача надати до суду відомості перевірки показників газового лічильника по пров.Технічному, 7 в місті Люботині Харківської області;
Стягнути з відповідача на його користь матеріальну шкоду в сумі 1500 грн. та компенсувати моральну шкоду в сумі 5000 грн.
У обґрунтування заявлених вимог посилався на те, що домоволодіння по пров.Технічному, 7 в місті Люботині Харківської області належало його батькові ОСОБА_4. В домоволодінні був встановлений газовий лічильник за показниками якого батько сплачував послуги з газопостачання, надання яких відбувалося згідно договору № 404850, який він уклав з відповідачем 24 березня 2006 року.
ОСОБА_4 користувався пільгами, встановленими законодавством для ветеранів війни-учасників війни, з урахуванням яких сплачував за спожитий газ.
15 січня 2007 року ОСОБА_4 помер і він як спадкоємець першої черги подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, що відкрилася внаслідок смерті батька.
23 липня 2008 року до його домоволодіння приїхали представники газової служби і поставили його перед фактом наявності заборгованості в сумі 647,96 грн., не повідомивши за який обсяг газу утворилася така заборгованість.
Коли він став з»ясовувати це питання йому вдалося вияснити тільки, що з 2005 року пільга в розмірі 25% батькові не надавалася..
У відповіді на його письмове звернення до Мерефянської філії ВАТ « Харківгаз» з проханням надати письмові обґрунтування виникнення заборгованості, пояснення з цього приводу відсутні.
Вважав, що відповідачем порушені Правила надання населенню послуг з газопостачання, оскільки всупереч п.18, 36 цих Правил в договорі не здійсненна позначка про наявність у споживача пільги, не надавалася своєчасна та достовірна інформація та безпідставно було припинено газопостачання.
Рішенням Люботинського міського суду Харківської області від 17 березня 2009 року позовні вимоги ОСОБА_3задоволено частково.
Зобов»язано працівників Люботинського управління ВАТ « Харківгаз» підключити до газопостачання житловий будинок ОСОБА_3 за адресою місто Люботин Харківської області, пров.Технічний,7
Стягнуто з Люботинського управління газового господарства на користь ОСОБА_3 1500 грн. спричиненої матеріальної шкоди; 500 грн. заподіяної моральної шкоди та 95,00 грн. судових витрат.
На користь держави з відповідача стягнуто 17,50 грн.
Додатковим рішенням цього ж суду від -03 листопада 2010 року у задоволенні позовна ОСОБА_3 до Люботинського управління ВАТ « Харківгаз» про визнання боргу в сумі 647,96 грн. недійсним відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 просить скасувати додаткове рішення та ухвалити нове, яким задовольнити його позовні вимоги в частині визнання боргу за використаний газ в сумі 647,96 грн. недійсним та необгрунтованим.
При цьому посилається, що додаткове рішення суду не відповідає вимогам ст. 213 ЦПК України тому є незаконним і необгрунтованим. Вважає, що в ході судового розгляду були надані докази, які відповідають вимогам ст. 57 ЦПК України і якими доведені його позовні вимоги в частині недійсності та необґрунтованості боргу.
Ухвалою апеляційного суду від 24 лютого 2011 року ВАТ «Харківгаз» в особі Мерефянської філії поновлено строк на апеляційне оскарження рішення Люботинського міського суду від 17 березня 2009 року.
В своїй апеляційній скарзі начальник Мерефянської філії ВАТ « Харківгаз» ( який діє за довіреністю ВАТ « Харківгаз») просить скасувати рішення Люботинського міського суду від 17 березня 2009 року і ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 до Люботинського управління газового господарства.
При цьому посилається на те, що Люботинське управління газового господарства не мало статусу юридичної особи тому не могло бути належним відповідачем у справі. Крім того, назва структурного підрозділу в рішенні суду та додатковому рішенні суду зазначені по різному та невірному вказана місцезнаходження управління.
Рішення суду в частині стягнення на користь позивача матеріальної і моральної шкоди вважає незаконним в зв»язку з відсутністю в рішенні розрахунку матеріальної шкоди та інших підстав її визначення та не зазначенням в цьому рішенні обставин, які б свідчили про наявність моральної шкоди, протиправності поведінки відповідача, наявності причинного зв»язку між шкодою та протиправною поведінкою її заподіювача.
Заслухавши доповідь судді; пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи і доводи апеляційних скарг, судова колегія доходить висновку, що апеляційна скарга ВАТ « Харківгаз», в особі Мерефянської філії, підлягає задоволенню, апеляційна скарга ОСОБА_3 - частковому задоволенню, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що договори про надання послуг з газопостачання за адресою пров.Технічний, 7 в місті Люботині Харківської області 02 квітня 2001 року і 24 березня 2006 року укладалися з ВАТ « Харківгаз» в особі Мерефянської філії ОСОБА_4 ( а.с.7-8. 36-37).
Відповідно до ст. 30 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи.
Звернувшись до суду і зазначаючи в позові, що він є спадкоємцем першої черги після смерті свого батька ОСОБА_4, ОСОБА_3 не надав суду доказів які б підтверджували його твердження про смерть ОСОБА_4 та прийняття спадщини після його смерті.
При цьому позовні вимоги про визнання боргу в сумі 647,96 грн. недійсним та необгрунтованим, стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін. ОСОБА_3 заявлені та вирішені судом першої інстанції до Люботинського управління ВАТ « Харківгаз».
Між тим, згідно довідки Головного управління статистики у Харківській області з єдиного державного реєстру підприємств та організацій сер. АА № 123412 Люботинське управління газового господарства відкритого акціонерного товариства « Харківгаз» має правовий статус суб»єкта без права юридичної особи.
Наказом по ВАТ « Харківгаз» від 30.11.2010 року за № 900 проведено впорядкування структури управління ВАТ « Харківгаз» шляхом ліквідації з 01.12.2010 року Люботинського управління газового господарства як відокремленого підрозділу ВАТ « Харківгаз» та підпорядкування його Мерефянській філії ВАТ « Харківгаз».
Наведене свідчить, що спір вирішено судом без з»ясування чи є ОСОБА_3 належним позивачем та до неналежного відповідача, тобто допущено порушення норм процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, що відповідно до п.4 ч.1, ч.З ст.309 ЦПК України є підставою для скасування рішення та додаткового рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_3, незалежно від інших доводів апеляційних скарг.
Керуючись ст.ст.303,304,п.2 ч.1 ст.307, п.4 ч.1,ч.З ст.309, ст..ст.313,314,316,319,324 ЦПК України судова колегія, -
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково, апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства « Харківгаз» в особі Мерефянської філії - задовольнити.
Рішення Люботинського міського суду Харківської області від 17 березня 2009 року та додаткове рішення цього ж суду від 03 листопада 2010 року скасувати і у задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 до Люботинського управління ВАТ « Харківгаз» відмовити.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення. Касаційна скарга на рішення апеляційного суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання ним законної сили безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Головуючий -
Судді -
Суд | Апеляційний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2011 |
Оприлюднено | 26.11.2015 |
Номер документу | 53628993 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Харківської області
Зазулинська Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні