Христинівський районний суд Черкаської області
м. Христинівка, вул. Соборна, 27/а, 20001, (04745) 6-06-46
Справа №2-102/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2010 року Христинівський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого - судді Орендарчука М.П., при секретарі Кулібабі Н.А., за участі представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Христинівка Черкаської області цивільну справу за цивільним позовом Державної екологічної інспекції в Черкаській області до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог щодо режиму парків-нам’яток садово-паркового мистецтва, -
ВСТАНОВИВ:
Державна екологічна інспекція в Черкаській області звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог щодо режиму парків-пам’яток садово-паркового мистецтва.
Просила стягнути з ОСОБА_2 1575 грн. заподіяної шкоди на користь бюджету.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначав.
В результаті проведеної 09.09.2009 року Державною екологічною інспекцією в Черкаській області перевірки за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території Ягубецького парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва встановлено, що ОСОБА_2 допустив здійснення в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду - парку-пам’ятки садово- паркового мистецтва в с. Ягубець Христинівськош району, порушення вимог режиму цих територій та об’єктів, а саме: розмістив на території парку дрова, накриття, наскладувавши ракушняк, шифер, шлак, ТПВ і будівельні відходи, а також пошкодив до ступеню припинення росту одне дерево - береста, діаметром біля кореневої шийки 22 см, а також пошкодив до ступеню неприпинення росту одне дерево береста, діаметром біля кореневої шийки 46 см, чим порушив вимоги ст.ст. 38, 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд України».
Таким чином ОСОБА_2 була завдана державі матеріальна шкода в розмірі 1575 грн.
Розрахунок розміру завданої матеріальної шкоди був проведений у відповідності з додатками 1, 2.9 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.1998 року за № 521.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги, зазначені в позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином від нього також не надійшло повідомлення про причини неявки. За таких умов суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача та ухвалити у справі заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, оскільки представник позивача не заперечував проти такого вирішення справи.
Заслухавши пояснення представника позивача ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що в результаті проведеної 09.09.2009 року Державною екологічною інспекцією в Черкаській області перевірки за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території Ягубецького парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва встановлено, що ОСОБА_2 допустив здійснення в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду - парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва в с. Ягубець Христинівського району, порушення вимог режиму цих територій та об’єктів, а саме: розмістив на території парку дрова, накриття, наскладувавши ракушняк, шифер, шлак, ТПВ і будівельні відходи, а також пошкодив до ступеню припинення росту одне дерево - береста, діаметром біля кореневої шийки 22 см, а також пошкодив до ступеню неприпинення росту одне дерево береста, діаметром біля кореневої шийки 46 см, чим порушив вимоги ст.ст. 38, 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд України».
Таким чином ОСОБА_2 була завдана державі матеріальна шкода в розмірі 1575 грн.
Розрахунок розміру завданої матеріальної шкоди був проведений у відповідності з додатками 1, 2.9 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.1998 року за № 521.
Крім того, копія акта перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 09.09.2009 року встановлює факт проведення такої перевірки та дає перелік встановлених порушень.
Копія протоколу про адміністративне правопорушення від 09.09.2009 року фіксує вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП.
Копія постанова Христинівського районного суду від 13.10.2009 року свідчить про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 гри., за вчинення останнім адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП.
Згідно ч.І ст.69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.
Оскільки відповідач ОСОБА_2 своїми неправомірними діями наніс державі матеріальну шкоду, то з нього необхідно стягнути на користь бюджету суму нанесених ним матеріальних збитків.
Керуючись ст. 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 60, 174, 212-215, 224, 226 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Державної екологічної інспекції в Черкаській області до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог щодо режиму парків-пам’яток садово-паркового мистецтва задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь бюджету в особі Державної ектолігічної інспекції в Черкаській області 1575 (одну тисячу п’ятсот сімдесят п’ять) грн.. завданої ним матеріальної шкоди.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. держмита на користь держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в Христинівському районному суді Черкаської області в розмірі 120 грн. (одержувач коштів УДК в Христинівському районі, р/р 31212259700453, МФО 854018, УЄДРПОУ 22809127, банк одержувач ГУДКУ в Черкаській області, код 22050000).
, Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Христинівський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя М.П. Орендарчук
Суд | Христинівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2010 |
Оприлюднено | 27.11.2015 |
Номер документу | 53699823 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Зінченко А. С.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні