Справа №1-147/10
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2010 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого Борця Є.О.,
при секретарі судового засідання Лимар О.Ф.,
за участю прокурора Фастова І.В.,
за участю підсудного ОСОБА_1,
розглянувши в приміщенні суду у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Росій-ської Федерації, башкира, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, розлученого, на ут-риманні якого перебуває неповнолітня дочка, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4. Масандра АР Крим по вул. В. Єгорова, 27 в кв.21, у вчиненні злочинів, передбачених ст.27 ч.5, ст.358 ч.1 та ст.358 ч.3 КК України,
встановив:
Влітку 2009 року, точна дата не встановлена, ОСОБА_1 перебував на території Німеччини в м. Бер-лін. У нього виникла потреба у терміновому поверненні на Україну. Паспорту громадянина України для ви-їзду за кордон ОСОБА_1 не мав, тому у нього виник умисел на отримання підробленого паспорту громадя-нина іноземної держави для виїзду за кордон, який би надавав йому можливість безперешкодно виїхати з те-риторії Німеччини та повернутись на територію України. З метою реалізації цього умислу ОСОБА_1 пере-дав не встановленій особі власну фотокартку. В подальшому ОСОБА_1 отримав підроблений паспорт гро-мадянина Литви для виїзду за кордон №852488, виданий на ім'я ОСОБА_2, із вклеєною фотокарткою підсудного.
30 листопада 2009 року ОСОБА_1 прилетів з м. Берлін до м. Бориспіль літаком сполученням „Берлін - Мілан - Київ» . Усвідомлюючи, що паспорт громадянина ОСОБА_3 для виїзду за кордон №852488, виданий на ім'я ОСОБА_2, є підробленим, ОСОБА_1 пред'явив його співробітникам Прикордонної служби Украї-ни при проходженні паспортного контролю, після цього був ними затриманий.
Умисні дії ОСОБА_1, що виразились у пособництві в підробленні паспорту громадянина іноземної держави для виїзду за кордон, який видається спеціалізованим підприємством, та надає право на в'їзд на те-риторію інших держав, суд кваліфікує за ст.27 ч.5, ст.358 ч.1 КК України.
Умисні дії ОСОБА_1, що виразились у використанні за відомо підробленого документа при в'їзді на територію України, суд кваліфікує за ст.358 ч.3 КК України.
Підсудний ОСОБА_1 вину у вчинених злочинах визнав повністю, достовірність викладених обста-вин не оспорює. У зв'язку з цим, на підставі ч.3 ст.299 КПК України суд не досліджує та не перевіряє до-кази, в яких містяться відомості про обставини вчиненого злочину, а обмежився лише дослідженням дока-зів, які містять інформацію про обставини, що мають значення для визначення підсудному виду та розміру кримінального покарання за вчинені ним злочини.
Зокрема, при призначенні ОСОБА_1 кримінального покарання суд досліджує ступінь тяжкості вчи-нених злочинів, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Так, судом встановлено, що обидва злочини, вчинені підсудним, є злочинами невеликої тяжкості. В ході досудового слідства та в суді ОСОБА_1 виявив щире каяття з приводу вчиненого злочину та активно сприяв його розкриттю. Ці обставини у відповідності до ст.66 КК України пом'якшують його кримінальне покарання. Обставини, які б обтяжили кримінальну відповідальність підсудного, судом не встановлені.
Як обставини, що характеризують особу ОСОБА_1, суд бере до уваги те, що він раніше засудженим не був (а.с.65), на обліках у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває (а.с.66), за місцем проживан-ня характеризується позитивно (а.с.67), на його утриманні перебуває неповнолітня дочка ОСОБА_4 (а.с.68).
З огляду на це, проаналізувавши в сукупності наведені вище обставини, суд дійшов до висновку, що за вчинення злочину, передбаченого ст.27 ч.5, ст.358 ч.1 КК України, ОСОБА_1 належить призначити кримінальне покарання у виді обмеження волі строком на 1 рік, а за вчинення злочину, передбаченого ст.358 ч.3 КК України, - кримінальне покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки. Застосовуючи на під-ставі ст.70 КК України спосіб поглинення менш суворого покарання більш суворим, суд вважає доцільним призначити ОСОБА_1 остаточне покарання у виді 2 років обмеження волі.
Разом з тим, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного є можливим без ізоляції його від суспільства. Тому до ОСОБА_1 доцільно застосувати ст.75 КК України та звільнити його від реально-го відбування покарання, призначивши йому іспитовий строк тривалістю в 1 рік. Крім того, суд вважає, що на підсудного доцільно покласти обов'язки, передбачені ст.76 КК України: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи криміналь-но-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, а також періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи. Накладення на ОСОБА_1 цих обов'язків, а також застосування до нього іспитового строку сприятиме здійсненню належного та тривалого контролю за його поведінкою.
Речовий доказ-паспорт громадянина ОСОБА_3 для виїзду за кордон №852488, виданий на ім'я ОСОБА_2 Єв-гена, з вклеєною фотокарткою ОСОБА_1, належить знищити. Частину внесеної підсудним застави у роз-мірі 1095 гривень 20 копійок слід звернути на виконання вироку суду в частині стягнення з ОСОБА_1 су-дових витрат на проведення експертизи. Решту частини застави у розмірі 1904 гривень 80 копійок повер-нути підсудному.
Керуючись ч.7 ст.154 1 , ст.ст.323, 324 КПК України, ст.ст.65-66, 75, 76, ст.27 ч.5 ст.358 ч.1, ст.358 ч.3 КК України, суд
присудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.27 ч.5, ст.358 ч.1, ст.358 ч.3 КК України, призначивши йому кримінальне покарання:
- за ст.27 ч.5 ст.358 ч.1 КК України у виді обмеження волі строком на 1 рік;
- за ст.358 ч.3 КК України у виді обмеження волі на строк 2 роки.
На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого більш суво-рим визначити ОСОБА_1 остаточне покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від реального відбування призначеного кримінального покарання та визначити йому іспитовий строк тривалістю в 1 рік.
Покласти на ОСОБА_1 обов'язки, передбачені ст.76 КК України: не виїжджа-ти за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідом-ляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, а також періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
На підставі ч.7 ст.154 1 КПК України частину застави, внесеної ОСОБА_1 Рамазанови-чем, у розмірі 1095 гривень 20 копійок звернути на виконання вироку суду в частині стягнення з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУ МВС України в Київській області (ЄДРПОУ 255747 13, розрахунковий рахунок 35222002000460, МФО 812018 в УДК Київської області) судових витрат на про-ведення експертизи.
Решту частини застави у розмірі 1904 гривень 80 копійок повернути ОСОБА_1 Рамазано-вичу.
Речовий доказ-паспорт громадянина ОСОБА_3 для виїзду за кордон №852488, виданий на ім'я ОСОБА_2, з вклеєною фотокарткою ОСОБА_1, знищити.
Вирок суду на протязі 15 днів може бути оскаржений до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд.
Суддя
Бориспільського міськрайонного суду ОСОБА_5
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2010 |
Оприлюднено | 11.01.2016 |
Номер документу | 54796784 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Борець Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні