Справа № 372/4809/15-к
Провадження 1-кс-185/16
ухвала
Іменем України
13 квітня 2016 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 , розглянувши скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
13.04.2016 року скаржник звернувся до суду із скаргою на бездіяльність слідчої СВ Обухівського ВП НП в Київській області ОСОБА_3 , яка полягає у зволіканні проведення невідкладних слідчих дій по кримінальному провадженню №42013100130000350 згідно заяви від 29.01.2016 року та клопотання в адресу процесуального прокурора від 10.02.2016 року, яке було задоволено і направлено для виконання слідчій, та зобов`язати слідчу виконати всі слідчі дії згідно вищевказаних заяв. Обгрунтовуючи скаргу, посилається на те, що 22.11.2013 року скаржник звернувся із заявою про злочин до Броварської міжрайонної прокуратури, того ж дня дані відомості було внесені до ЄРДР за №42013100130000350 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України. Досудове розслідування проводилося слідчим СВ Броварського МВ в Київській області, а 14.08.2015 року відповідно до постанови прокурора Київської області було передано для подальшого провадження до СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області. 29.01.2016 року скаржник звернувся з заявою до слідчої про прискорення ведення повного і об`єктивного розслідування злочину, але письмової відповіді не отримав. 10.02.2016 року скаржник звернувся до процесуального прокурора Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_4 з клопотанням про проведення невідкладних слідчих дій, на що отримав повідомлення, що клопотання задоволено та надано відповідні письмові вказівки слідчій ОСОБА_3 для проведення невідкладних слідчих дій. Однак до даного часу фактично жодної слідчої дії не проведено, у зв`язку з чим скаржник був змушений звернутися до суду з даною скаргою.
Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений ч. 1 ст. 303 КПК України. Зокрема, у відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 303 КПК України, на яку посилається скаржник на досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення слідчого, прокурора, про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих дій, особою якій відмовлено у задоволенні клопотання.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 220 КПК України, клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов`язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав. Про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об`єктивних причин надсилається їй.
Відповідно ч. 1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Відповідно до ч.ч. 2, 5 ст. 115 КПК України при обчисленні строку днями строк закінчується о двадцять четвертій годині останнього дня строку. При обчисленні строків днями та місяцями не береться до уваги той день, від якого починається строк, за винятком строків тримання під вартою, проведення стаціонарної психіатричної експертизи, до яких зараховується неробочий час та які обчислюються з моменту фактичного затримання, взяття під варту чи поміщення до відповідного медичного закладу.
Як вбачається зі змісту скарги, скаржник звернувся до слідчого Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 з заявою про зволікання розслідування тяжкого злочину 29.01.2016 року, а 10.02.2016 року з клопотанням до прокурора Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про необхідність проведення слідчих дій.
Відповідно до ч. 1 ст. 220 КПК України, клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов`язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.
Так, як в матеріалах справи відсутні відомості про те, коли прокурором Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_4 було надано скаржнику відповідь на його звернення від 10.02.2016 року, тому враховуючи ч. 5 ч. 7 ст. 155, ч. 1 ст. 220 КПК України останнім днем десятиденного строку подання до суду даної скарги по клопотанню прокурора є 23.02.2016 року, а останнім днем десятиденного строку подання до суду даної скарги на бездіяльність слідчої щодо не розгляду клопотання скаржника є 11.02.2016 року.
Виходячи з вищевикладеного, оскільки скарга подана до суду 13.04.2016 року, слідчий суддя приходить до висновку, що скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.304 КПК України, скарга повертається, якщо скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Скаржник ОСОБА_2 з заявою про поновлення строку до суду не звертався.
Виходячи з принципів змагальності та диспозитивності кримінального процесу, передбачених ст. 7 КПК України та наведених вище положень ст. 304 КПК України, у слідчого суді відсутні повноваження для вирішення питання про поновлення строку з власної ініціативи без відповідної заяви.
Відтак, скарга підлягає поверненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 304, 309. 372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого та зобов`язання вчинити певні дії, - повернути особі, яка її подала.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 57238047 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Потабенко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні