Справа № 372/4809/15-к
Провадження 1-кс-212/16
ухвала
Іменем України
04 травня 2016 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю скаржника ОСОБА_3 ,
представника скаржника ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 ,
слідчого ОСОБА_6 ,
розглянувши в залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області в місті Обухів Київської області скаргу ОСОБА_3 на дії слідчого,
В С Т А Н О В И В:
Скаржник звернувся до суду із скаргою на дії слідчого СВ Обухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_6 , що полягає у винесенні 22.04.2016 року постанови про зміну процесуального статусу особи у кримінальному провадженні. Обгрунтовуючи яку зазначив, що 22.11.2013 року Броварським МВ ГУ МВС України в Київській області за його заявою було внесено відомості до ЄРДР за № 42013100130000350 про вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України. 10.03.2015 року слідчим Броварського МВ скаржника було визнано потерпілим. 14.08.2015 року матеріали досудового розслідування було передано для подальшого розслідування до СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області. З постановою та мотивами слідчої ОСОБА_6 про зміну процесуального статусу скаржника із потерпілого на свідка ОСОБА_3 не погоджується, так як це звужує його процесуальні права по захисту своїх інтересів, як потерпілого, а тому дана постанова на його думку є незаконною та підлягає скасуванню.
В судовому засіданні скаржник та представник скаржника підтримали подану скаргу та просили її задовольнити з підстав викладених у скарзі.
Прокурор, та слідчий заперечили щодо задоволення скарги, та зазначили що постанова про зміну процесуального статусу особи у кримінальному провадженні є законною та обґрунтованою, оскільки ОСОБА_3 не може бути потерпілим у даному кримінальному провадженні оскільки йому кримінальним правопорушенням не завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, потерпілим може бути лише юридична особа, це ТОВ «Волошкове поле».
Суд, заслухавши скаржника його представника, прокурора, та слідчого, дослідивши матеріали скарги, дійшов до висновку про відмову у задоволенні скарги виходячи з наступного.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_6 перебувають матеріали кримінального провадження, які внесені до ЄРДР 22.11.2013 року за №42013100130000350 про вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
22.04.2016 року слідчим СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_6 винесено постанову про зміну процесуального статусу ОСОБА_3 у кримінальному провадженні з потерпілого на свідка.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим.
Зазначений перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового провадження, є вичерпним.
Згідно ч.2 ст.303 КПК України, скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами статей 314 - 316 цього Кодексу.
Згідно статті 110 КПК України всі рішення слідчого приймаються у формі постанови. Постанова виноситься у випадках, передбачених цим Кодексом, а також коли слідчий, прокурор визнає це за необхідне.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 55 КПК України потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди. Права і обов`язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого.
Згідно ч.5 ст.55 КПК України, за наявності очевидних та достатніх підстав вважати, що заява, повідомлення про кримінальне правопорушення або заява про залучення до провадження як потерпілого подана особою, якій не завдано шкоди, зазначеної у частині першій цієї статті, слідчий або прокурор виносить вмотивовану постанову про відмову у визнанні потерпілим, яка може бути оскаржена слідчому судді.
З матеріалів скарги та її змісту вбачається, що слідчим рішення про відмову у визнанні потерпілим, яке може бути оскаржене в порядку ст.303 КПК України відносно ОСОБА_3 не приймалося.
Враховуючи викладене, слідчий суддя, приходить до висновку що скарга ОСОБА_3 подана на дії слідчого, не підпадає під перелік, передбачений ч.1 ст.303 КПК України, а тому не підлягає задоволенню.
При цьому слід зазначити, що вказане не позбавляє звернутися до слідчого з заявою про визнання потерпілим з обґрунтуванням підстав, завданої моральної, фізичної або майнової шкоди.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 55, 303, 305-307 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Скаргу ОСОБА_3 на дії слідчого, залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 57496696 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Потабенко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні