Справа № 640/9318/16-к
н/п 1-кс/640/4881/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" червня 2016 р. м. Харків
Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні у приміщенні суду клопотання старшого слідчого в ОВС 3-го відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майора юстиції ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 22016220000000071 від 11.03.2016 за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 333, ч. 1 ст. 328, ч.2 ст. 364-1, ч.1 ст.359 КК України та за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14, ст. 113 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
13 червня 2016 р. до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС 3-го відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майора юстиції ОСОБА_4 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Харківської області ОСОБА_6 , по кримінальному провадженню №22016220000000071 від 11.03.2016, про надання дозволу на тимчасовий доступ та огляд речей та документів, що знаходяться у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) стосовно обставини готування до демонтажу та вивезення обладнання чавуноливарного та сталеливарного цехів підприємства, модельної та технологічної оснастки згідно протоколу № 4 від 23.03.2016 р., а саме: відповідних приміщень та обладнання сталеливарного цеху, чавуноливарного цеху, випробувально експериментальному цеху, служби головного металурга відділу заготівельного виробництва технологічного управління ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », інших виробничих та адміністративних приміщень, де знаходиться промислове обладнання, конструкторська документація, технологічна та модельна оснастки, що підлягали передачі згідно протоколу № 4, - з залученням спеціалістів та експертів.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що з листопада 2007 року у статутному капіталі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), який відповідає критеріям об`єкту, що має стратегічне значення для економіки та безпеки держави, відсутні корпоративні права держави. З вказаного періоду фактично вся виробнича та фінансова діяльність ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » погоджується з керівниками корпорації « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (Російська Федерація), яка через афілійовані структури (офшорні компанії) отримала корпоративні права вказаного підприємства.
Разом з тим, ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на теперішній час є найбільшим в Україні та країнах СНД підприємством з виробництва уніфікованих гусеничних і колісних сільськогосподарських тракторів. Ризик втрати заводу або частини його виробничих потужностей загрожує залежністю виробництва наземної броньованої техніки від іноземних виробників.
В умовах проведення Антитерористичної операції (АТО) у східних регіонах України порушення цілісного технологічного комплексу ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » призведе до посилення залежності процесу розробки, модернізації та серійного виробництва гусеничної техніки на базі МТ-ЛБ для потреб ЗС України від іноземних країн. Зупинка виробництва тракторів може негативно вплинути на щорічне оновлення тракторного парку, що у свою чергу може призвести до неефективного та несвоєчасного проведення сезонних польових робіт, а також негативно вплинути на продовольчу безпеку.
Крім того, ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » бере участь в роботах в інтересах ІНФОРМАЦІЯ_4 , планується його залучення до виконання оборонного заказу України, і з урахуванням його унікального конструкторського, технологічного та виробничого потенціалу має важливе народногосподарське та оборонне значення.
Разом з тим, під час досудового розслідування встановлено, що у період з 09.03.2016 до теперішнього часу, громадянин України ОСОБА_5 , перебуваючи у м.Харкові та обіймаючи посаду генерального директора ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », своїми умисними діями, направленими на зруйнування об`єкту, що має важливе народногосподарське та оборонне значення - ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме його ливарного виробництва, кадрового потенціалу та організацію підготовки передачі конструкторської та технічної документації на вироби підприємства до Російської Федерації, вчинив готування до диверсії, тобто дії з метою ослаблення держави, спрямовані на зруйнування та пошкодження об`єкту, який має важливе народногосподарське та оборонне значення.
Так, 23.03.2016 р. посадовими особами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » підписано протокол № 4 з відповідними додатками, якими визначено обладнання, з зазначенням йог кількості та найменування, що розташовано у чавуноливарному та сталеливарному цехах підприємства. Крім того затверджено найменування відливок колісних тракторів, модельна оснастка під які підлягає вивезенню.
19.05.2016 р. ОСОБА_5 повідомлений про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст.14, ст.113 КК України в порядку ст. ст. 111, 135, 278 КПК України.
01.06.2016 р. слідчим відділом УСБУ в Харківській області призначено комплексну технічну та технологічну експертизу промислового обладнання ливарного виробництва, проведення якої доручити експертам ІНФОРМАЦІЯ_5 . Крім того експерту дозволено залучення для проведення вказаної експертизи спеціалістів Фізикотехнологічного інституту металів та сплавів ІНФОРМАЦІЯ_6 , а у разі потреби інших фахівців з відповідних галузей знань.
Згідно відповіді Фізикотехнологічного інституту металів та сплавів ІНФОРМАЦІЯ_6 № 87/191-Д від 08.06.2016 р. та № 87/192-Д від 09.06.2016 р. інститутом включено до складу експертів для проведення експертизи ОСОБА_7 , доктора технічних наук, професора та ОСОБА_8 заст. директора Інституту, професора, доктора технічних наук. Експертна група може приступити до виконання експертизи з 13.06.2016 р.
Згідно з клопотанням експерта ІНФОРМАЦІЯ_5 для проведення експертизи необхідно забезпечити доступ експертів до приміщень та обладнання чавуноливарного та сталеливарного цехів ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , конструкторської документації та технологічної оснастки що підлягала передачі та зазначена в протоколі № 4 та його додатках.
Також встановлено, що відповідальним за технологію ливарного виробництва підприємства є служба головного металурга відділу заготівельного виробництва технологічного управління ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Зберігання технологічної та конструкторської документації здійснюється в приміщеннях випробувально експериментальному цеху ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1
Слідчий зазначає, що матеріали кримінального провадження містять достатньо відомостей, які свідчать про те, що в приміщеннях ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: в приміщенні випробувально експериментального цеху, сталеливарного цеху, чавуноливарного цеху, а також в приміщеннях служби головного металурга відділу заготівельного виробництва технологічного управління ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » знаходиться промислове обладнання, конструкторська документація, технологічна та модельна оснастки що підлягала передачі та зазначена в протоколі № 4 та його додатках.
Шляхом тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться в приміщеннях ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), можливо встановити обставини готування до демонтажу та вивезення обладнання чавуноливарного та сталеливарного цехів підприємства, модельної та технологічної оснастки, а також забезпечити проведення комплексної технічної та технологічної експертизи промислового обладнання ливарного виробництва ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Іншими способами довести викладені обставини не видається за можливе, оскільки необхідні речі і документи зберігаються виключно в приміщеннях ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ).
На підставі викладеного, приймаючи до уваги наявність достатніх підстав вважати, що зазначені у даному клопотанні речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та перебувають у розпорядженні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », орган досудового розслідування просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до них для використання їх під час досудового розслідування.
В судовому засіданні слідчий підтримав подане клопотання.
ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якого знаходяться речі та документи, належним чином є повідомленим про час та місце розгляду клопотання слідчого ОСОБА_4 , в судове засідання представник не з`явився, про причини неявки суд не повідомив. Неприбуття представника ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за судовим викликом, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
Слідчий суддя, вислухавши думку сторони кримінального провадження, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази; іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.
Керуючись ст.ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС 3-го відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майора юстиції ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 22016220000000071 від 11.03.2016 за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 333, ч. 1 ст. 328, ч.2 ст. 364-1, ч.1 ст.359 КК України та за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14, ст. 113 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Дозволити старшому слідчому в ОВС 3-го відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_4 право тимчасового доступу та огляду речей та документів, що знаходяться у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) стосовно обставини готування до демонтажу та вивезення обладнання чавуноливарного та сталеливарного цехів підприємства, модельної та технологічної оснастки згідно протоколу № 4 від 23.03.2016 р., а саме: відповідних приміщень та обладнання сталеливарного цеху, чавуноливарного цеху, випробувально експериментальному цеху, служби головного металурга відділу заготівельного виробництва технологічного управління ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », інших виробничих та адміністративних приміщень, де знаходиться промислове обладнання, конструкторська документація, технологічна та модельна оснастки, що підлягали передачі згідно протоколу № 4, - з залученням спеціалістів та експертів.
Зобов`язати ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати старшому слідчому в ОВС 3-го відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_4 тимчасовий доступ до вищезазначених речей і документів.
Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 15.07.2016 року.
Роз`яснити ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 58421863 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Садовський К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні