20-2/130
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА
"24" квітня 2007 р. справа № 20-2/130
За позовом Севастопольського транспортного прокурора
(99011, м. Севастополь, вул. Вороніна, 11) в інтересах держави
в особі комунального підприємства „Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради
(99011, м. Севастополь, вул. Л. Павліченко, 2)
до відповідача відкритого акціонерного товариства „Севастопольське автотранспортне підприємство № 14330” (м. Севастополь, вул. Індустріальна, 3)
про стягнення 15177,34 грн.
Суддя Шевчук Н.Г.
Представники:
прокурор –не з'явився;
від позивача –Дорожко О.Л., довіреність № 01-юр від 02.01.2007
від відповідача –не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Севастопольського транспортного прокурора звернувся до господарського суду із позовною заявою в інтересах держави в особі комунального підприємства „Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради до відкритого акціонерного товариства „Севастопольське автотранспортне підприємство № 14330” про стягнення 15177,34 грн.
Згідно з абзацом четвертим частини першої статті 2 Господарського процесуального кодексу України господарський суд порушує справи за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави. Частиною третьою згаданої статті передбачено, що у позовній заяві прокурор самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави та обгрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
У своєму позові військовий прокурор Севастопольського гарнізону вказав як орган, уповноважений державною здійснювати відповідні функції, комунальне підприємство „Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради.
Відповідно до пункту 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 08.04.99 N 3-рп/99 зі справи за конституційним поданням Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень статті 2 Господарського процесуального кодексу України під поняттям "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах", зазначеним у частині другій статті 2 Господарського процесуального кодексу України, потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.
Згідно статуту про комунального підприємства „Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради позивач є комунальним підприємством та призначене для виробництва, розподілу. Відпустки теплової енергії для нестатків споживачів, фізичних і юридичних осіб, різних форм власності та не є органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.
У зв'язку з тим, що прокурор неправильно визначив позивача за вимогами про захист інтересів держави, вказаний позов підлягає залишенню без розгляду відповідно до пункту 1 частини першої статті 81 Господарського процесуального кодексу України.
З урахуванням викладеного та керуючись пунктом 1 частини першої статті 81, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України суд
У Х В А Л И В :
Позов Севастопольського транспортного прокурора в інтересах держави в особі комунального підприємства „Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради до відкритого акціонерного товариства „Севастопольське автотранспортне підприємство № 14330” про стягнення 15177,34 грн. залишити без розгляду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 600593 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні