Перемишлянський районний суд Львівської області
м. Перемишляни, вул. Галицька, 67а, 81200, (03263) 2-17-76
Справа № 2-420/2011
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" жовтня 2011 р. Перемишлянський районний суд Львівської області в складі:
головуючого Кіпчарський М. О.
при секретарі Байдала Н. Г.,
за участю: позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду м.Перемишляни цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Корелицької сільської ради Перемишлянського району, 3-я особа -Перемишлянська державна нотаріальна контори, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,- , -
В С Т А Н О В И В :
Позивач 03.08.2011р. звернулася до суду з вищевказаним позовом, позовні вимоги обґрунтовує тим, що 02.04.2005 року в с.Кореличі померла його баба ОСОБА_2, яка при житті - 26.11.1991 р. склала заповіт на нього. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина за заповітом на спадкове майно (будинковолодіння та земельні ділянки), яке розташована на території Корелицької сільської ради. Після смерті ОСОБА_2 він являється єдиним спадкоємцем за заповітом та прийняв спадщину, оскільки утримує дане майно та несе необхідні витрати по його утриманню. В шестимісячний термін він не звертався в нотаріальну контору з заявою про оформлення спадщини, але коли звернувся у 2011р., то йому в цьому було відмовлено по причині пропуску 6-ти місячного строку. Просить визначити додатковий строк для прийняття спадщини, так як із-за пропуску такого не може реалізувати своє право на спадщину.
Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги з мотивів, зазначених в позові та просить визначити додатковий строк для прийняття спадщини терміном 3 місяці. Пояснив, що на час відкриття спадщини він проживав разом зі своєю бабою ОСОБА_2 в с.Кореличі, хоча там не був зареєстрований. Тому раніше не звертався з відповідною заявою, так як вважав, що прийняв спадщину і зможе будь-коли оформити спадщину. Інших спадкоємців не має, спору щодо спадкового майна не існує.
Представник відповідач в судове засідання не з»явився , від нього надійшла заява про визнання позову , в якій просить розглядати справу за його відсутності.
Третя особа в судове засідання не з»явилась, на адресу суду поступила заява про слухання справи без участі представника нотаріальної контори.
Проаналізувавши обставини та матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в силу наступних встановлених судом обставин:
Встановлено, що ОСОБА_2 постійно проживала в с.Кореличі і при житті являвся власником будинковолодіння та земельних ділянок, що знаходиться на території Корелицької сільської ради.
Згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть , ОСОБА_2 померла 02 квітня 2005 року в с.Кореличі у віці 84 роки.
З наданого позивачем копії Заповіту слідує, що 26.11.1991р. жителька с.Кореличі ОСОБА_2 склала заповіт , за яким все майно, яке буде їй належати на день смерті і на яке вона за законом буде мати право, заповіла ОСОБА_1. Даний заповіт 26.11.1991р. посвідчений секретарем Корелицької сільської ради та зареєстрований в реєстрі за №11.
Судом не виявлено інших спадкоємців, спір про спадкове майно відсутній.
Статтею 1268 ЦК передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини, вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, який являється єдиним спадкоємцем за заповітом померлої ОСОБА_2, фактично прийняв спадщину після померлої, але у
визначений законом термін не звернулася в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини.
Виходячи з наведеного суд вважає, що встановлені в судовому засіданні причини пропуску 6-місячного строку являються поважними і не можуть стати на перешкоді в реалізації законного права позивача на оформлення права власності на успадковане за заповітом майно, а тому йому необхідно визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, що і передбачено діючим законодавством.
З врахуванням зазначеного та керуючись ст.ст.1216,1268,1272 ЦК України, ст.ст.8,10, 57, 60,130,174,185,209,212 - 215,218, 292,294 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий
строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої 02.04.2005 року ОСОБА_2, терміном три місяців, який рахувати з дня вступу рішення в законну силу.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Львівської області через Перемишлянський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
ОСОБА_3
Суд | Перемишлянський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2011 |
Оприлюднено | 27.09.2016 |
Номер документу | 61511440 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Перемишлянський районний суд Львівської області
Кіпчарський М. О.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Керекеза Я. І.
Цивільне
Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області
Яковлєва М. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні