Справа № 4-54/10
Номер провадження 4-54/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.12.10 рокуРахівський районний суд Закарпатської області в складі :
головуючого - судці Тулик І.І.,
при секретарі Шемота М.І.
з участю прокурора Герич А.Й.
захисника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рахів подання слідчого СВ Рахівського РВ ГУМВС України в Закарпатській області - ОСОБА_2 про обрання запобіжного заходу - тримання під вартою у відношенні
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, одруженого, на утриманні має п'ять неповнолітніх дітей, не судимого
ВСТАНОВИВ:
Із подання вбачається, що у провадженні слідчого перебуває кримінальна справа порушена відносно ОСОБА_3 за ознаками злочину, передбаченого ст.296 ч.4 КК України.
Проведеним по справі слідством встановлено, що 24 вересня 2010 року близько 23 годин 00 хвилин у місті Рахові по вул.Карпатській, у барі-магазині «Скорпіон» ОСОБА_3 знаходячись у стані алкогольного сп'яніння, грубо порушуючи громадський порядок, виражаючи явну неповагу до існуючих правил поведінки, моральності, добропристойності, демонструючи з особливою зухвалістю явну неповагу до суспільства, безпричинно, умисно здійснив декілька пострілів з пістолета травматичної дії у перебуваючого в даному барі ОСОБА_4, спричинивши останньому легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров'я у вигляді одного сліпого вогнепального поранення в лівій надключичній ділянці та двох сліпих вогнепальних поранень в лівій підключичній ділянці.
04.10.2010 року відносно ОСОБА_3 порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.296 ч.4 КК України та 06.10.2010 року його затримано в порядку ст.115 КПК України.
Слідчий зазначає, що злочин, скоєний ОСОБА_3., відноситься до категорії тяжких злочинів і за його вчинення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Даючи показання як підозрюваний, ОСОБА_3, виявляє нещирість, приховує джерело придбання знаряддя злочину - пістолету травматичної дії, з застосуванням якого він скоїв злочин, а також приховує місце знаходження знаряддя злочину, тобто не сприяє його розкриттю. Крім того, ОСОБА_3 15.07.2010 року притягнутий до кримінальної відповідальності за скоєння злочину, передбаченого ст.128 КК України, а отже ОСОБА_3, є особою, схольною до скоєння злочинів. Слідство вважає, що ОСОБА_3, може бути засуджений до позбавлення волі від трьох до семи років, а тому преребуваючи на волі може ухилятися від слідства та суду, а також, з метою пом'якшення відповідальності, перешкодити встановленню істини у справі, тому слідчий просить обрати у відношенні ОСОБА_3 запобіжний захід - тримання під вартою.
Заслухавши підозрюваного ОСОБА_3, який вину свою у скоєнні даного злочину визнав та просить не обирати відносно нього запобіжний захід - тримання під вартою, висновок прокурора, який вважає, що у відношенні ОСОБА_3, слід обрати запобіжний захід - тримання під вартою, захисника ОСОБА_1, який пояснив, що досудове слідство по кримінальній справі відносно ОСОБА_3 закінчено та справу передано до Рахівської районної прокуратури для затвердження обвинувального висновку, відносно ОСОБА_3, слідчим обрано запобіжний захід - підписку про невиїзд, з моменту порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_3 1.1, останній не ухилявся від слідства та суду, на всі виклики слідчого з'являвся, жодних правопорушень не допускав, вину свою визнав повністю, а тому вважає, що підстав для обрання відносно нього запобіжного заходу - тримання під вартою немає, суд приходить до наступного висновку.
Згідно частини 1 статті 148 Кримінально-процесуального кодексу України запобіжні заходи застосовуються до підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого з метою запобігти спробам ухилитися від дізнання, слідства чи суду, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень. При цьому відповідно до ч. 2 цієї ж статті такі заходи застосовуються за наявності достатніх підстав вважати, що зазначені особи намагатимуться ухилитися від слідства й суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджатимуть встановленню істини у справі або продовжуватимуть злочинну діяльність.
Статтею 150 Кримінально-прооцесуального кодексу України встановлено обставини, що враховуються при обранні запобіжного заходу, зокрема, при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу крім обставин, зазначених у статті 148 цього Кодексу, враховуються тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється, обвинувачується особа, її вік, стан здоров'я, сімейний і матеріальний стан, вид діяльності, місце проживання та інші обставини, що її характеризують.
У відповідності до статті 150 КПК України суд бере до уваги те, що ОСОБА_3 1.1, є молодий за віком, на його утриманні знаходиться п'ятеро неповнолітніх дітей, являється інвалідом III групи, характеризується за місцем проживання позитивно, раніше не судимий, має постійне місце проживання, вину свою у вчиненні злочину визнає.
Наведені у поданні доводи про те, що ОСОБА_3, перебуваючи на волі може ухилятися від слідства та суду, перешкоджати встановленню істини по справі або продовжувати злочинну діяльність, не знайшли свого підтвердження в ході розгляду подання. Так, з часу порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_3, а саме з 04 жовтня 2010 року, останній від слідства не ухилявся, встановленню істини не перешкоджав, нових злочинів чи будь-яких правопорушень не вчиняв, що підтвердив в судовому засіданні і сам слідчий, досудове слідство по даній справі на даний час закінчено, а справу передано до прокуратури для затвердження обвинувального висновку.
Одна лише підстава про те, що ОСОБА_3, скоїв тяжкий злочин, не може бути достатньою для обрання відносно нього
З огляду на викладене суд вважає, що у задоволенні подання слід відмовити.
Керуючись ст.ст.148-150 Кримінально-процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні подання слідчого Рахівського РВ ГУМВС України в Закарпатській області ОСОБА_2 про обрання запобіжного заходу - тримання під вартою у відношенні ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, інваліда III групи, одруженого, на утриманні має п'ять неповнолітніх дітей, не судимого, громадянина України.
На постанову може бути подано апеляцію до апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом трьох діб з дня її винесення.
Суддя: Тулик І.І.
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2010 |
Оприлюднено | 05.10.2016 |
Номер документу | 61604226 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
Литвинова Р. А.
Кримінальне
Великоновосілківський районний суд Донецької області
Єфименко В. І.
Кримінальне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Тулик І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні