РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
"13" жовтня 2016 р. Справа № 927/1171/15
Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючий суддя Гулова А.Г.
суддя Маціщук А.В. ,
суддя Петухов М.Г.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Міністерства аграрної політики України
на рішення господарського суду Житомирської області від "09" вересня 2016 р.
у справі № 927/1171/15
за позовом Заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Міністерства аграрної політики та продовольства України, м. Київ та Державного підприємства "Українські лікарські трави", м. Київ
до
1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські лікарські рослини", м. Житомир
2) Державного підприємства "Семенівське" , с. Прогрес, Семенівський район, Чернігівська область
про визнання договорів недійсними
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Житомирської області від 09 вересня 2016 року у справі №927/1171/15 у позові Заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державного підприємства "Українські лікарські трави" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські лікарські рослини", Державного підприємства "Семенівське", про визнання договорів недійсними відмовлено.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося із апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду скасувати та прийняти нове, яким позов задовольнити у повному обсязі.
Вивчивши зміст апеляційної скарги та розглянувши додані до неї документи, колегія суддів апеляційного господарського суду прийшла до висновку про відсутність підстав для прийняття апеляційної скарги до розгляду, з огляду на таке.
Так, у відповідності до ч.3 ст.94 ГПК України до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Порядок сплати судового збору, повернення і звільнення від сплати, розміри судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011р., який набрав чинності 1 листопада 2011 року.
При цьому, колегія суддів зауважує, що апеляційна скарга, подана після набрання чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" (з 1 вересня 2015 року).
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (надалі - Закон), із змінами і доповненнями, передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.2 п.2 ч.2 ст. 4 Закону, судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
За нормами п.п.4 п.2 ч.2 ст.4 Закону, судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
У статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України" визначено, що розмір мінімальної заробітної сплати станом на 1 січня 2015р. становив 1218 гривень.
Відповідно, сума судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Житомирської області від 09.09.2016 року становить - 9378,60 грн. (за сім вимог немайнового характеру).
Однак, як вбачається із самої апеляційної скарги та додатків до неї, скаржником не подано доказів сплати судового збору.
Крім того, згідно із ч.1 ст. 95 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у сторони відсутні.
Колегія суддів зазначає, що скаржником до апеляційної скарги додано фіскальні чеки про надіслання апеляційної скарги з додатками, серед яких, зазначається ПРОКУРАТУРА ЧЕРКАСЬК, проте, як убачається із матеріалів справи та оскарженого рішення, позов у справі заявлено Заступником прокурора Чернігівської області, а тому доданий фіскальний чек не може вважатися належним доказом надіслання копії скарги прокурору.
Відповідно до п.п. 2, 3 ч.1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі; якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні.
Разом з тим, скаржником пропущений строк на подання апеляційної скарги на рішення суду.
Відповідно до норм ст.93 ГПК України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу. Апеляційний господарський суд виносить ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, та незалежно від поважності причини пропуску цього строку - у разі, якщо апеляційна скарга подана прокурором, органом державної влади, органом місцевого самоврядування після спливу одного року з дня оголошення оскаржуваного судового рішення. Розгляд заяви особи про поновлення строку на подання апеляційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів апеляційного господарського суду, склад якої визначений при реєстрації справи відповідно до положень частини четвертої статті 91 цього Кодексу.
Так, оскаржене рішення було прийняте 09.09.2016р., повний текст виготовлено - 14.09.2016р., тому останнім днем подання апеляційної скарги на вказане рішення є 26 вересня 2016 року (з урахуванням вихідних днів).
Разом з тим, скаржник в апеляційній скарзі зазначає, що оскаржене рішення він отримав 22.09.2016р., а тому строк на подання скарги не порушено. Колегія суддів вважає таке твердження безпідставним, оскільки норми ст.93 ГПК України пов'язують початок перебігу строку на апеляційне оскарження з датою оголошення судового рішення, а не з моментом одержання такого рішення стороною.
Як убачається із штемпеля на поштовому конверті, скаржник звернувся із апеляційною скаргою 03.10.2016р..
При цьому, усупереч Закону, скаржником не додано до матеріалів апеляційної скарги клопотання про поновлення строку на її подання. Разом з тим, прохання про поновлення строку відсутнє і в самій апеляційній скарзі.
Відтак, згідно з п.4 ч.1 ст.97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
З урахуванням зазначеного, апеляційна скарга Міністерства аграрної політики та продовольства України не приймається до розгляду та підлягає поверненню.
Колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду відзначає, що після усунення обставин, які були підставою для повернення апеляційної скарги, її може бути подано повторно відповідно до частини четвертої статті 97 ГПК України.
У разі пропуску строку оскарження апеляційна скарга має бути подана повторно лише з мотивованим клопотанням про його відновлення.
Керуючись ст. 86, п.п. 2, 3, 4 ч.1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, Рівненський апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Повернути апеляційну скаргу та додані до неї документи Міністерству аграрної політики України без розгляду.
2. Справу №927/1171/15 надіслати до господарського суду Житомирської області.
Головуючий суддя Гулова А.Г.
Суддя Маціщук А.В.
Суддя Петухов М.Г.
Віддрук. прим.:
1 - прокуратурі Чернігівської області (14000, м.Чернігів, вул. Князя Чорного,9)
2 - Міністерству аграрної політики і продовольства України (01001, м.Київ, вул. Хрещатик, 24)
3 - Державному підприємству "Українські лікарські трави" (01001, м.Київ, вул. Б. Грінченка, 1)
4 - ТОВ "Українські лікарські рослини" (10002, м.Житомир, вул. Довженка, 60/38,
5-10003, м.Житомир, вул. Перемоги, 18-а)
6 - ДП "Семенівське" (15422, Чернігівська обл., Семеніський р-н, с.Прогрес, вул. Нова, 10)
Суд | Рівненський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2016 |
Оприлюднено | 20.10.2016 |
Номер документу | 62005276 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Рівненський апеляційний господарський суд
Гулова А.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні