йСправа № 304/832/13-ц Провадження № 2/304/446/2016
У Х В А Л А
26 жовтня 2016 року м. Перечин
Перечинський районний суд Закарпатської області у складі:
головуючого - судді Шешені М. О.,
при секретарі - Гарайдич Р.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Фольксбанк» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки та виселення мешканців, -
В С Т А Н О В И В :
Публічне акціонерне товариство «Фольксбанк» (правонаступником якого є ПАТ «ВіЕс Банк») звернулося до суду з вищезазначеним позовом. Свої позовні вимоги мотивує тим, що 27 лютого 2008 року між ВАТ «Електрон Банк» ( правонаступником якого був ПАТ «Фольксбанк») та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір №КF47408, згідно умов якого банк надав відповідачу ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 190 000,00 доларів США для завершення будівництва з кінцевим строком погашення не пізніше 23 червня 2023 року. За користування траншами кредитної лінії відповідач ОСОБА_1 взяв на себе зобов'язання щомісячно забезпечити сплату процентів у розмірі 12% річних. Факт надання відповідачу ОСОБА_1 кредиту в сумі 190 000,00 доларів США підтверджується заявами на видачу готівки. Разом з цим, 27 лютого 2008 року в забезпечення виконання зобов'язань по даному кредитному договору між ВАТ «Електрон Банк» ( правонаступником якого був ПАТ «Фольксбанк») та відповідачами було укладено Іпотечний договір №340, згідно умов якого відповідачка ОСОБА_2 передала в іпотеку нерухоме майно, а саме: житловий будинок, загальною площею 224,7 кв.м., що знаходиться в м.Перечин по вул.Сонячній, №29, Закарпатської області та земельну ділянку, загальною площею 0,16 га, що знаходиться також в м.Перечин по вул.Сонячній, №29, Закарпатської області. Внаслідок того, що відповідач ОСОБА_1 перестав був виконувати умови кредитного договору, а тому в червні 2011 року ПАТ «Фольксбанк» (правонаступником якого є «ВіЕс Банк») звернувся до Перечинського районного суду Закарпатської області з позовом про стягнення заборгованості, який 15 березня 2012 року виніс рішення про стягнення з ОСОБА_1 такої заборгованості. Однак, відповідач ОСОБА_1 і після стягнення з нього даної заборгованості, продовжував не виконувати взяті на себе зобов»язання та не погашати кредит, внаслідок чого позивач в лютому 2013 року надіслав відповідачам повідомлення про вимогу щодо виселення таких із предмету іпотеки. Однак, і таке прохання банку залишилося без виконання. На момент звернення до суду з даним позовом у відповідача ОСОБА_1 залишається заборгованості по вищевказаному кредитному договору, яка складає всього 189622,49 доларів США, з яких: заборгованість по кредиту - 165618,30 доларів США; заборгованість по процентах - 21609,82 доларів США, а також пеня - 2394,37 доларів США. Тому позивач, з метою захисту своїх майнових прав просить суд звернути стягнення на предмет іпотеки, а саме житловий будинок № 29, що знаходяться по вул.Сонячній у м.Перечин Закарпатської області, та земельну ділянку - площею 0,16 га., на якій розташований даний житловий будинок, та належать відповідачці ОСОБА_2, а також виселити відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та інших мешканців із даного житлового будинку.
У судове засідання представник позивача не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 та їх представник ОСОБА_3 у судове засідання також не з'явилися, однак останній подав заяви про зупинення провадження у даній цивільній справі до розгляду цивільної справи №304/523/16-ц, а також про відкладення розгляду такої.
Згідно ч.2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.
Так, у судовому засіданні встановлено, що на розгляді у Перечинському районному суді знаходиться цивільна справа за позовом представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 до публічного акціонерного товариства «Фольксбанк» в особі Закарпатського регіонального відділення публічного акціонерного товариства «Фольксбанк», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_1 про визнання припиненим іпотечного договору.
Також встановлено, що судове рішення за наслідками розгляду вищевказаної справи буде мати істотне значення для вирішення даної.
Згідно з п.4 ч.1 ст.201 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
Як роз'яснено в п.33 постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» від 12 червня 2009 року підставою зупинення провадження у справі визначаючи наявність передбачених статтею 201 ЦПК підстав, за яких провадження у справі підлягає обов'язковому зупиненню, суд повинен, зокрема, враховувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, як зазначено у пункті 4 частини першої цієї статті - неможливість розгляду цивільної справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства, застосовується у тому разі, коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.
Отже, з урахуванням вищевикладеного та того, що рішення по вищезазначеній справі буде мати істотне значення для вирішення даної справи, а тому суд вважає, що по даній справі провадження слід зупинити до вирішення іншої цивільної справи за позовом представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 до публічного акціонерного товариства «Фольксбанк» в особі Закарпатського регіонального відділення публічного акціонерного товариства «Фольксбанк», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_1 про визнання припиненим іпотечного договору.
Тому, враховуючи викладене та керуючись ст.ст.201 ч.1 п.4, 210 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Провадження у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Фольксбанк» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки та виселення мешканців - зупинити до вирішення цивільної справи за позовом представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 до публічного акціонерного товариства «Фольксбанк» в особі Закарпатського регіонального відділення публічного акціонерного товариства «Фольксбанк», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_1 про визнання припиненим іпотечного договору.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий: ОСОБА_4
Суд | Перечинський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2016 |
Оприлюднено | 31.10.2016 |
Номер документу | 62240152 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Перечинський районний суд Закарпатської області
Шешеня М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні