Справа № 2-4752/11
Провадження № 2-зз/487/6/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.10.2016 року Заводський районний суд міста Миколаєва у складі: головуючого судді - Нікітіна Д.Г., при секретарі - Оцабера М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного сумісного майна подружжя, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Заводського районного суду міста Миколаєва знаходилася справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного сумісного майна подружжя.
Представник ОСОБА_1 подав заяву про скасування заходів забезпечення позову.
В судове засідання сторони не з'явились, були повідомлені належним чином про слухання справи.
Ухвалою Заводського райсуду м. Миколаєва від 18.01.2012 року по вказаній справі було забезпечено позов шляхом накладення арешту на транспортний засіб Кіа Cerate, д/н НОМЕР_1, який зареєстровано за громадянином ОСОБА_1 та на 48/100 частин домоволодіння №71 по вул. Фрунзе в м. Миколаєві, яке зареєстровано за громадянином ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог ч.3 ст. 154 ЦПК України заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає справу.
Згідно ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому ЦПК України, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Нормами діючого Цивільного процесуального кодексу України не передбачено жодних обмежень щодо кола осіб, які мають право на звернення до суду із заявою про скасування заходів забезпечення позову.
Пунктом 10 Постанови Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» передбачено, що заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
Суд вправі скасувати вид забезпечення позову, коли зникне потреба в ньому або в забезпеченні позову взагалі, а також в разі зміни умов, що існували на момент постановлення ухвали про забезпечення позову.
Відповідно до ст. 319 ЦК України власник майна володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону, згідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
При таких обставинах, суд вважає, що заява про скасування заходів забезпечення позову підлягає задоволенню, а тому вжиті заходи забезпечення підлягають скасуванню.
Керуючись ст. 154 ЦПК України , суд, -
УХВАЛИВ:
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Заводського районного суду м. Миколаєва від 18 січня 2012 року.
Зняти арешт з транспортного засобу Кіа Cerate, д/н НОМЕР_1, який зареєстровано за громадянином ОСОБА_1 та з 48/100 частин домоволодіння №71 по вул. Фрунзе в м. Миколаєві, яке зареєстровано за громадянином ОСОБА_1 .
Копію ухвали направити для виконання.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів з моменту винесення та може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Заводський районний суд м. Миколаєва в строк та у порядку передбачені ст. ст. 294,296 ЦПК України.
Суддя: Д.Г.Нікітін
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2016 |
Оприлюднено | 03.11.2016 |
Номер документу | 62348103 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Нікітін Д. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні