Ухвала
від 10.11.2016 по справі 522/17258/16-к
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/17258/16-к

Провадження по справі № 1-кс/522/20321/16

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2016 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю старшого слідчого криміналіста слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого криміналіста слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 , про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий криміналіст слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області старший лейтенант юстиції ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням, погодженим із прокурором, про накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на рахунку та зупинення видаткових операцій з грошовими коштами та іншими цінностями, що надходять та вже знаходяться на рахунках:

- Банківськікартки «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 .

- Банківська картка «ПУМБ» № НОМЕР_8

- Банківська картка «UniCreditBank» № НОМЕР_9

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.

Слідчим відділом УСБУ в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22016160000000083 від 29.03.2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 258-5 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до повідомлення ГВ БКОЗ Управління власники ТОВ «ТД «Альматея-Луганськ» у м. Одеса, яке здійснюється невстановленими особами, які виступають безпосередніми власниками, яке здійснює фінансово-господарську діяльність на тимчасового окупованій території України, так званої Луганської народної Республіки (м. Луганськ) здійснюють фінансування тероризму, а саме фінансове і матеріальне забезпечення діяльності незаконних військових формувань та органів влади ЛНР. Власники ТОВ «ТД «Альматея-Луганськ», здійснюють накопичення готівкових коштів отриманих на території України (м. Одеса та м. Київ) в ході легалізації доходів від підприємств, діяльність яких містить ознаками фіктивності, а саме ТОВ «Пост Сервіс Одеса» код ЄДРПОУ 38847275, ПП «Зета» код ЄДРПОУ 22510457, ТОВ «Укрбуд І.Л.С.» код ЄДРПОУ 39820909, ТОВ «Тарсан Ком ЛТД» код ЄДРПОУ 39860134, ТОВ «Далькон» код ЄДРПОУ 39996189, ТОВ «МеркавіГрупп» код ЄДРПОУ 36502530, ПП «КапрікаТрейдинг» код ЄДРПОУ 36436112, ТОВ «СААТ» код ЄДРПОУ 40048954, ТОВ «Скайюніон» код ЄДРПОУ 39163887, ТОВ «Гаял Плюс» код ЄДРПОУ 39992315, ТОВ «Рігест» код ЄДРПОУ 40008822, ТОВ «Теомакс» код ЄДРПОУ 40080275, ТОВ «Альфа 2006» код ЄДРПОУ 34381533, ФОП « ОСОБА_4 » код НОМЕР_10 , ТОВ «Нафтосфера ЛТД» код ЄДРПОУ 403722755, Філія ТОВ «ТД «Альматея-Луганськ» у м. Одеса код ЄДРПОУ 36990996, і використовують вказані кошти для фінансового і матеріального забезпечення діяльності незаконних військових формувань та органів влади ЛНР. Загальний розмір грошових коштів, які були отримані в результаті діяльності фіктивних підприємств, легалізовних та використаних для фінансування тероризму протягом 2016 року, складає більше 50 млн. грн.

В ході досудового розслідування встановлено, що безпосередню участь у легалізації грошових коштів здійснювало ТОВ «Укрбуд І.Л.С.» код ЄДРПОУ 39820909, директора якого ОСОБА_5 визнано засуджено та винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 205 КК України.

Згідно з повідомленням ГВ БКОЗ УСБУ в Одеській області та матеріалами податкової звітності до діяльності ТОВ «Укрбуд І.Л.С.» код ЄДРПОУ 39820909 причетна ОСОБА_6 , яка створила ряд підприємств, в тому числі ПП «Промтехсервіс», ТОВ «Лінафінсервіс», ФОП « ОСОБА_7 », ФОП « ОСОБА_8 », які використовує для легалізації грошових коштів та використовуються для фінансування тероризму, а саме фінансове і матеріальне забезпечення діяльності незаконних військових формувань та органів влади ЛНР.

07.11.2016 на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_9 від 10.10.2016 було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_6 та ОСОБА_10 , в ході якого було вилучено наступні предмети:

- Банківська картка «ПриватБанк» № НОМЕР_7 ;

- Банківська картка «ПриватБанк» № НОМЕР_6 ;

- Банківська картка «ПриватБанк» № НОМЕР_5 ;

- Банківська картка «ПриватБанк» № НОМЕР_4

- Банківська картка «ПриватБанк» № НОМЕР_3

- Банківська картка «ПриватБанк» № НОМЕР_2

- Банківська картка «ПриватБанк» № НОМЕР_1

- Банківська картка «ПУМБ» № НОМЕР_8

- Банківська картка «UniCreditBank» № НОМЕР_9

На вказані розрахункові рахунки (банківські картки) надходять кошти від підприємств різноманітних форм власності, які в подальшому переводяться в готівку. Вказані грошові кошти містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та є об`єктом кримінально-протиправних дій, оскільки безпосередньо вказують на проведення безтоварних операцій. Крім того вказані грошові кошти, які надходять і знаходяться на вказаних розрахункових рахунках, без прийняття відповідно рішення про арешт, будуть безпідставно та незаконно переведенні в готівку або на рахунки інших підприємств.Вилучені предмети та документи, відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України безготівкові кошти, які знаходяться на розрахункових рахункахвказаних раніше банківських картокможуть бути використані як речові докази, в тому числі є сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що грошові кошти на вказаних розрахункових рахунках є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у третіх осіб (юридичної особи) для можливої конфіскації майна.

У зв`язку з тим, що розголошення відомостей про обставини накладення арешту на кошти може призвести до розголошення відомостей досудового розслідування та втрату вказаних коштів, вважаю можливим розгляд клопотання без виклику власників карток вказаних в клопотання та банків.

Відповідно до вимог ст. 59 ЗУ «Про банки та банківську діяльністю» арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за рішенням суду. Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а також видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється лише в разі накладення арешту.

На підставі викладеного, з метою забезпечення збереження грошових коштів, які за обставинами кримінального провадження можуть бути визнані речовими доказами, а також забезпечення можливої конфіскації майна за вироком суду, запобігання можливості їх приховування, передачі та відчуження.

У зв`язку з викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність у накладанні арешту на вказане в клопотання слідчого майно.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити в повному обсязі з наведених підстав.

Вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, заслухавши слідчого приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 170 КПК України арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно до п.1 ч.2 ст. 170 КПК України метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 170 КПК України треті особи, майно яких може бути арештовано, - особи, які отримали чи придбали у підозрюваної, обвинуваченої чи засудженої особи майно безоплатно або в обмін на суму, значно нижчу ринкової вартості, або знали чи повинні були знати, що мета такої передачі - отримання доходу від майна, здобутого внаслідок вчинення злочину, приховування злочину та/або уникнення конфіскації.

Згідно до п.3 ч.2 ст. 170 КПК України відомості щодо третьої особи повинні бути встановлені в судовому порядку на підставі достатності доказів.

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна можливий також у випадках, коли санкцією статтіКримінального кодексу України, що інкримінується підозрюваному, обвинуваченому, передбачається застосування конфіскації, до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні. Арешт також може бути застосовано до майна третіх осіб з урахуванням частини другої цієї статті.

Відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно до ч. 7 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у випадках, якщо існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Згідно до п.2 ч. 1 ст. 174 КПК України арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Керуючись ст. ст. 167-173 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого криміналіста слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 - задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на рахунку та зупинення видаткових операцій з грошовими коштами та іншими цінностями, що надходять та вже знаходяться на рахунках:

- Банківські картки «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 .

- Банківська картка «ПУМБ» № НОМЕР_8

- Банківська картка «UniCreditBank» № НОМЕР_9

Виконання ухвали покласти на Управління СБ України в Одеській області.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

10.11.2016

Дата ухвалення рішення10.11.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу62656521
СудочинствоКримінальне
Сутьарешт майна

Судовий реєстр по справі —522/17258/16-к

Ухвала від 30.03.2017

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 03.03.2017

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 03.03.2017

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 03.03.2017

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 03.03.2017

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 10.02.2017

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 10.02.2017

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 10.02.2017

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 10.02.2017

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 15.11.2016

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні