Апеляційний суд Кіровоградської області
№ провадження 11/781/6/16 Головуючий у суді І-ї інстанції ОСОБА_1
Категорія - 368-3 Доповідач у суді ІІ-ї інстанції ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.11.2016 року. Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Кіровоградської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_2 ,
суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі ОСОБА_5 ,
з участю: прокурора ОСОБА_6 , захисника - адвоката ОСОБА_7 , підсудного ОСОБА_8 , під час розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кропивницькому Кіровоградської області кримінальної справи за апеляційними скаргами прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції та захисника - адвоката ОСОБА_9 на вирок Ленінського районного суду м. Кіровограда від 02 вересня 2013 року, яким ОСОБА_8 , засуджений за ч. 2 ст.190, ч. 3 ст. 364 КК України,
ВСТАНОВИЛА:
Захисник - адвокат ОСОБА_7 заявив відвід судді-доповідачу ОСОБА_2 з підстав, що в засобах масової інформації поширена неправдива інформація стосовно його кумівства з підсудним ОСОБА_8 . На думку сторони захисту дана обставина викликає сумнів у об`єктивності судді ОСОБА_2 , через ризик заздалегідь сформованого у нього погляду на результати розгляду справи та засудження ОСОБА_10 .
Учасники кримінального провадження не заперечували проти задоволення відводу.
Дослідивши доводи заяви про відвід, колегія суддів приходить до висновку, що суддя-доповідач ОСОБА_2 підлягає відводу з таких підстав.
Згідно ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожному гарантовано право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 54 КПК України (1960 року) суддя не може брати участь в розгляді кримінальної справи, при наявності обставин, які викликають сумнів у об`єктивності судді.
Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді (п. 2.5. Бангалорських принципів поведінки суддів від 19.05.2006, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН 27.07.2006 № 006/23).
У справі «Фей проти Австрії» Європейський суд з прав людини зазначив щодо об`єктивної неупередженості, що вона полягає у відсутності будь-яких законних сумнівів в тому, що її забезпечено та гарантовано судом, а для перевірки на об`єктивну неупередженість слід визначити, чи є факти, які не залежать від поведінки судді, що можуть бути встановлені та можуть змусити сумніватися у його неупередженості.
Колегія суддів, виходячи із міжнародно-правових стандартів, практики Європейського суду з прав людини, норм національного законодавства, що стосуються суддівської діяльності і вимог до професійних якостей судді, вважає, що публічне розповсюдження думок про упередженість судді ОСОБА_2 є реальним чинником, що викликає у стороннього спостерігача сумніви у здатності ухвалення цим суддею об`єктивного рішення у даній кримінальній справі.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку про задоволення відводу, заявленого судді-доповідачу ОСОБА_2 та відведення його від участі у апеляційному розгляді кримінальної справи стосовно ОСОБА_8 .
Керуючись п.п. 11,15 розділу ХІ Перехідних положень КПК України, п. 4 ч. 1 ст. 54, 56, 57 КПК України (1960 року), колегія суддів,-
ПОСТАНОВИЛА:
Задовольнити заяву захисника адвоката ОСОБА_7 про відвід судді-доповідача ОСОБА_2 та відвести суддю ОСОБА_2 від участі у апеляційному розгляді кримінальної справи стосовно ОСОБА_8
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
Суд | Апеляційний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 62694559 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Кіровоградської області
Драний В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні